Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

komornik,a bezimienne konto bankowe

23 kwi 2012 - 14:26:31
czytajac dzisiaj blog pewnego windykatora o zajeciach kont, nasunely mi sie pytania:

komornik moze namierzyc nasze konto bankowe, gdzie wplywa pensja na dwa sposoby:
-wysylajac do kazdego banku zapytanie
-wysylajac zapytanie do naszego pracodawcy, na jaki rachunek przelewa wynagrodzenie dla pracownika.

w bankowosci istnieje cos takiego jak elektroniczna portmonetka (karta pre-paid, oferuje ja m.in. bzwbk, citibank, ing, bre). kupujac taka karte, kupujemy ja na okaziciela. karte taka mozemy zasilic.... wplacajac bąź przelewajac na konto tej karty jakas kwote. a wiec mozemy po prostu zlecic pracodawcy, aby na konto takie a takie nam przelewal pieniadze.

pytania:
1) komornik dostaje numer konta od pracodawcy. wysyla do banku X zapytanie - czy wysyla pytanie o konkretne konto (numer konta, skoro ma ten numer), czy tylko podaje pesel i dane osobowe?
2) pytanie do zorientowanych - konto jest wlasciwie bezimienne - jest to tzw. rachunek techniczny do karty - co zrobi bank? napisze, ze klient nie ma konta w tym banku? (niektorzy radza po prostu przelewac wynagrodzenie na konto osoby trzeciej i komornik podobno nie moze tego ruszyc).

prosze o konstruktywne opinie.
Temat Autor Odsłon Wysłane

komornik,a bezimienne konto bankowe

marcinkoleksl 1840 23 kwi 2012 - 14:26:31



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować