Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Getin Bank Wypowiedzenie Umowy Kredytu Samochodowego

26 lut 2013 - 17:26:23
Moja sytuacja.Kredyt wzięty w 2008 r w CHF na okres kredytowania 8 lat. Kwota w polskich zł tego kredytu to 30 tys. samochód kosztował 37tys. ale 7 tys. wpłaciłem przy podpisaniu umowy. Sprawa trochę zagmatwana. Wpłaty które dokonywałem w oddziałach Getinu dotyczyły tego kredytu a szły na zupełnie inne konto. Pisałem pismo o wyjaśnienie nic nie uzyskałem. Końcem 2011 roku miałem zaległości, utraciłem pracę i się zaczęło. Wystawili wypowiedzenie które zostało nadane miesiąc po jego napisaniu. otrzymałem je przed Bożym Narodzeniem. Końcem grudnia dokonałem wpłaty 1000 zł i chciałem resztę uregulować zaraz w styczniu by cofnęli wypowiedzenie, ale pan windykator terenowy uświadomił mnie ok 10 stycznia 2012, że mój kredyt został już skutecznie wypowiedziany. Jakim cudem???????? Nie minęło 30 dni od dnia dostarczenia pisma, czyli rzecz ujmując 30 dni policzyli sobie od daty jego napisania, jak i również zaczęli liczyć odsetki karne właśnie od daty napisania co zawarli w wypowiedzeniu. Pisałem pismo z pomocą kancelarii prawnej by powrócili do spłaty ratalnej. Pismo wysłane na przełomie stycznia/ lutego2012.Nic nie otrzymałem oprócz informacji w maju 2012r. że kredyt skutecznie wypowiedzieli i muszę spłacić jak najszybciej całość którą wyliczyli na 67 tys. zł. Nie dostałem żadnego rozliczenia kredytu, żadnych informacji jaką kwotę przeliczyli dosłownie NIC. W dalszym ciągu próbuje z nimi negocjować ale jestem chyba na straconej pozycji. Kolejne pisma nic nie dają. W styczniu otrzymałem dwie odmowne odpowiedzi. Pierwsza na początku stycznia 2013r. gdzie zawarta była też inf. że moje zadłużenie wynosi już 69 900 zł a zaraz w połowie stycznia odp. na to samo pismo ale już z inną kwotą zadłużenia tym razem 70 260 zł. Znów złożyłem reklamację ponieważ, dokonywałem wpłat na ten kredyt jednak przez nieuwagę zamiast na konto właściwe wpłacałem na to samo konto na które przelewali mi w oddziale.Chciałem wyjaśnienia. Otrzymałem inf. że tym razem moje zadłużenie wynosi 69 tys. ale więcej nic. No oprócz tego że w okresie wypowiedzenia moje wpłaty nie wystarczyły na pokrycie zadłużeń i wymienili jakich wpłat dokonałem: w listopadzie 2011 r ok 260 CHF a końcem grudnia 3600CHF . Ja takiej wpłaty nie robiłem wiec gdzie u diabła były moje pieniądze ???na tym drugim koncie?? czy gdzie?? bo te 3600 CHF to kumulacja moich zapłaconych wcześniej rat. I jeszcze skoro była wpłata tych 3600 CHF to było to zrobione w okresie wypowiedzenia i znacznie przewyższało zadłużenie które miałem uregulować w tym okresie. Wczoraj kolejna reklamacja z prośbą o wyjaśnienie, no i jeszcze inf. od win. terenowego, że już nie prowadzi mojej sprawy bo sprzedali mój kredyt firmie windykacyjnej. Pytam kiedy??? skoro w czwartek tamtego tyg. dostałem odpowiedź na moją reklamację z inf. o zadłużeniu z ich wydziału windykacji. Nie było żadnej wzmianki o sprzedaży kredytu. Nie mam pojęcia z kim mam się kontaktować bo jastrzebie zdrój już nie prowadzi mojej sprawy tylko ich dział windykacji z wrocławia, ale gdy tam dzwonię żadnej informacji nie mogę uzyskać tylko mnie przełączają od jednej osoby do drugiej i żadna nie jest w stanie mi nic wyjaśnić. Dodam że przez cały czas spłacam kwoty 1000 zł miesięcznie. Co mam z tym teraz zrobić niewiem.... gdyby można było cofnąć czas...........................
Temat Autor Odsłon Wysłane

Getin Bank Wypowiedzenie Umowy Kredytu Samochodowego

d12345 1397 26 lut 2013 - 17:26:23



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować