Głos Poszkodowanych - strona główna
Strona główna  
Banki :  Forum portalu www.sklepowicz.pl

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Firmy windykacyjne
Autor: antywindykator (IP zapamiętane)
Data: 04 cze 2009 - 21:01:11

Firma windykacyjna .(tu nazwa).ma kapitał zakładowy 50000 zł.Przecież to cwaniaki, którzy robią na nas kasę!Ale mam wrażenie,że my tutaj tylko gadu gadu!!!Czy ktoś coś konkretnego robi? Ktoś kieruje wnioski do prokuratury? Czy tylko wylewamy swoje żale?

Re: Firmy windykacyjne
Autor: schoppenka (IP zapamiętane)
Data: 04 cze 2009 - 21:45:46

Ja skierowałam 8 wniosków do prokuratury i tyleż samo pozwów przeciwegzekucyjnych do sądu. Na razie cisza, ale mamy jeszcze czas. Wiem że w przypadku jednej osoby, prokuratura wszczeła dochodzenie z art. 92c prawa bankowego przeciwko firmie windykacyjnej.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.

Autor: zuzia (IP zapamiętane)
Data: 04 cze 2009 - 22:38:41

Jak myślicie, czy przy składaniu wniosku o upadłość konsumencka można zawnioskować o umorzenie w całości wierzytelności zakupionych przez firmy windykacyjne, podając przy tym od kogo kupili i na jakiej podstawie prawnej i załączając od nich pismo? Oczywiście o umorzenie z powodu nielegalnego wejścia w posiadanie! Tak wymyśliłam - nie będę się zadawać z prokuratorami i rozdrabniać na kilka wniosków. Przygotuje wszystko w jednym!

Data: 04 cze 2009 - 22:46:17

Ja bym jednak najpierw skorzystała z rady adwokata. Ja wiem z mojego doświadczenia w sądach, że im więcej im dajesz dowodów, pism i innych rzeczy, tym rzadziej to wszystko czytają. Dopiero na sprawie próbują zorientować się o co chodzi i bardzo często duża cześć spraw i dowodów umyka. Ale może Ci się uda, powodzenia.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.

Autor: Słowacki (IP zapamiętane)
Data: 11 cze 2009 - 23:30:11

schoppenka - MASZ RACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myslenie nie przeszkadza w dochodzeniu do prawdy....
Gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Data: 16 cze 2009 - 15:33:00

Poradźcie co można zrobić aby firmy windykacyjne przestały wydzwaniać i niepokoić mnie - co im powiedzieć? Ostatnio BEST do mnie wydzwania!

Data: 16 cze 2009 - 16:04:00

Następnym razem uprzedź, że rozmowa jest nagrywana dla prokuratora. Zakłócają Twoją prywatność. Próbuj zmusić aby się przedstawili i w jakiej sprawie dzwonią. Ewentualnie jeśli chodzi o dług bankowy sprzedany firmie windykacyjnej przed styczniem tego roku, powiedz że kłania się im art.92c prawa bankowego i koniecznie zgłoś to do prokuratury.

Data: 18 cze 2009 - 22:36:12

Ciekawe co się dzieje, że takie zainteresowanie tym portalem! A moze naszymi nazwiskami się ktos interesuje1 I pewnie też tym co tu piszemy! A moze ci co masowo teraz nasze wirzytelnosci chcą kupować w majestacie prawa! I co z nimi zrobia jak kupią? moze nam tu napiszą. Zalpgujcie sie panowie w białych rekawiczkach i tu nas postraszcie. Internet to dopiero daje wam mozliwość co? No pokażcie się co potraficie? Pogadamy?

Autor: topola (IP zapamiętane)
Data: 03 lip 2009 - 21:41:03

Dominet Bank sprzedał kredyt firmie APS Poland, ale ta firma do ściągania zaległości podaje nadal konto Dominet Banku. Z 10 tysięcy zostało 1600 zł ale APS zawsze dolicza jakieś koszty wzięte z kapelusza. Płacimy, płacimy i końca nie widać. Mój mąż już 2 lata jest za granicą, żeby spłacić należności, ale doszliśmy do wniosku, że zacząć spłacać jest gorzej niż wogóle nie spłacać. Tylko nas okradają.

Autor: jorg emeryt (IP zapamiętane)
Data: 12 paź 2009 - 09:23:35

witam
właśnie przeczytałem sobie art.92c kodeksu prawa bankowego i zaczyna mi się klarować pewna jasność i przejrzystość mojej sytuacji ale w skrócie po kolei o co chodzi.
W 2006r kredyt bank sprzedał mój dług firmie Best z Gdyni o czym mnie powiadomili i że wszelkie sprawy z ty związane należy kierować do nowego wierzyciela.Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że pół roku póżniej dostałem pismo z Bestu który zarządał ode mnie 12tyś zł spłaty z kredytu który zaciągnąłem w kwocie 4tyś złoty a wraz z odsetkami umownymi i ubezpieczeniem wynosił ponad 5 tyś z czego w ramach umowy jeszcze będąc wypłacalnym spłaciłem ponad 1tyś zł.
w tym momencie zaczęła się walka która trwa do dziś momentami ostra w słowach gdy ci gnoje dzwonią do mnie.
Otóż co mi nie pasuje i nie mogę od nich dostać klarownej odpowiedzi bo.albo zasłaniają się tajemnicą handlową bądż przerzucają to jeszcze na bank a chodzi o zapis bądż sformułowanie w pozycjach spłaty o????? tu cytuję ODSETKI UMOWNE DO DNIA CESJI.
Proszę państwa w ogóle pierwszy raz o czymś takim słyszę i tak.
Nie ma o tym nawet wzmianki w umowie kredytowej, nie spisywałem i nie podpisalem żadnego aneksu a te ciule z Bestu mają mnie za idiotę i próbują mi wcisnąć kit że to kredyt bank miał sobie prawo naliczyć w takiej formie odsetki.
Pytam jakie odsetki?
Umowa kredytowa jasno określa że w razie nie spłacenia kredytu w terminie będą naliczane odsetki karne, przeterminowane ,zaległe itd
Nie ma mowy o jakiś tam odsetkach umownych do dnia cesji a chcę również nadmienić że w jednym z paragrafów w/w umowy jasno pisze że każda zmiana podlega pisemnej zgody.
I tu właśnie trwa bój już od końca 2006r
Jeden z tych skurwieli podczas rozmowy był na tyle bezczelny że oświadczył mi że best ma czas i poczeka aż odsetki urosną do satysfakcjonującej ich kwoty i wtedy oddadzą dopiero sprawę do sądu
Moje stanowisko jest jasne zażądałem kopii umowy cesji,kwoty za jaką wierzytelność została kupiona weryfikacji stwierdzenia co to są odsetki umowne do dnia cesji i na tej podstawie naliczenia faktycznej kwoty jaką jestem dłużny w przeciwnym razie jeśli ja nie mam racji a oni są pewni swego to niech to udowodnią w sądzie i tak jest od trzech lat.
Pytanie jest proste ale i zastanawiające dlaczego mino mojego stanowczego nie wobec ich warunków i kryteriów mi postawionych acha bo tam chodzi jeszcze że mogą się zgodzić na spłatę w ratach ale najpierw muszę wpłacić na poczet sporządzenia hormonogramu spłat 1tyś zł czym ja wybuchłem śmiechem
dlaczego nie oddadzą sprawę do sądu????????????????????????
i tak jest od trzech lat
Był nawet jakiś tam windykator u mojej córki i zastraszał ją potem z jakimiś pierdołami wydzwaniał do mnie więc mu tylko dosadnie powiedziałem że jak jeszcze raz zbliży się do mojej rodziny to będzie to jego ostatnia czynność jaką wykona i na tym etapie mam z tym pajacem spokój
Na razie ustawiłem się na wyczekiwanie tylko że zaczyna mnie to już męczyć bo gdybym miał już z nimi sprawę rozwiązaną i jasną to wtedy mógłbym działać w sensie spłaty tego i innych zobowiązań
pozdrawiam Jerzy

Autor: danka130 (IP zapamiętane)
Data: 07 mar 2010 - 00:23:53

Witam prosze poradzic co mam zrobic AIG Bank bez powiadomienia mnie sprzedał mój dług 1 tys zł za karte kredytowa firmie Casus firma jest upterdliwa dzwoni pisze smsy o zwrot długu czy Bank nie musi mnie powiadomic ze sprzedał mój dług? do kogo w takim razie spłacac swój dług AIG czy tym z firmy jak to jest z tym art.92c mój dług to oddali do firmy w styczniu -lub lutym bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam

Autor: ender1 (IP zapamiętane)
Data: 15 kwi 2010 - 00:48:49

Odzyskiwanie długów nie zawsze uczciwe?
Z [poczta.wp.pl]

13.10.2009

Wysyłanie listów sugerujących podjęcie działania przez komornika czy zobowiązanie do wyjawienia majątku &#8212; to niektóre praktyki firmy windykacyjnej EOS KSI Polska, które zakwestionowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kupno nowego mieszkania, samochodu czy lodówki dla wielu z nas oznacza konieczność pożyczenia pieniędzy. Gdy nie jest to jedyne zobowiązanie, spłata zadłużenia może przysporzyć konsumentowi kłopotów. Z badań InfoMonitor Biura Informacji Gospodarczej wynika, że prawie 1,5 mln osób ma w Polsce problemy ze spłatą zobowiązań finansowych. Aby odzyskać pieniądze, przedsiębiorcy niejednokrotnie decydują się na usługi firm windykacyjnych. Decyzje Urzędu pokazują, że często działania związane z windykacją należności są sprzeczne z prawem.

Wątpliwości UOKiK wzbudziła treść listów, które wysyła dłużnikom EOS KSI Polska informując np. o konsekwencjach, jakie mogą spotkać konsumentów, gdy nie spłacą zadłużenia. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie skarg konsumentów, którzy otrzymywali listy zatytułowane Egzekucja komornicza. Dołączano do nich Wniosek o wszczęcie egzekucji oraz ustalenie majątku, co mogło sugerować m.in., że jest prowadzone wobec nich postępowanie i że będą musieli pokryć wszystkie koszty postępowania sądowego i egzekucyjnego. Ponadto listy zapowiadały wizytę pracownika, który miałby określić wartość majątku dłużnika i sporządzić dokumentację fotograficzną. Zgodnie z prawem o kosztach postępowania czy ujawnieniu majątku może zdecydować tylko sąd. Takich uprawnień nie posiada żaden przedsiębiorca.

W wielu przypadkach listy były napisane odręcznie i zawierały prośbę o kontakt telefoniczny bez podawania przyczyny i informacji, że adresatem jest firma windykacyjna. Brak zachowania podstawowych zasad oficjalnej korespondencji, jaką prowadzi firma windykacyjna z dłużnikiem mógł spowodować, że konsument myślał, że zgłasza się do niego osoba w prywatnej sprawie.

Prezes Urzędu za sprzeczne z prawem uznała również informowanie o automatycznym przekazaniu danych dłużnika do Biura Informacji Gospodarczej. Prawo to przysługuje tylko w określonych przepisami przypadkach. EOS KSI sugerowała również, że przekazanie informacji o zadłużeniu do BIG oznacza brak możliwości np. zaciągania kredytu czy kupowania na raty.

Zdaniem UOKiK przedsiębiorca, wysyłając tak sformułowaną korespondencję, naruszył prywatność konsumentów i mógł wywołać w nich lęk, a to uniemożliwiało podejmowanie swobodnych i świadomych decyzji. Ponadto wprowadzał w błąd sugerując, że przysługują mu większe kompetencje.

Prezes Urzędu nałożyła na EOS KSI Polska karę w wysokości 194 804 zł. Decyzja nie jest ostateczna. Przedsiębiorcy przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

To nie pierwszy raz kiedy UOKiK podejmuje działania związane z praktykami firm windykacyjnych. Urząd, pod koniec 2007 roku, uznał za niedozwolone podobne praktyki stosowane przez firmy Kruk oraz Ultimo. Nałożono na nie karę &#8212; odpowiednio: ok. 90 tys. zł i 500 tys. zł. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na początku br. potwierdził decyzję Prezesa Urzędu i oddalił odwołanie obu przedsiębiorców.

Jednocześnie UOKiK przypomina konsumentom, którzy mają kłopot ze spłatą zadłużenia o tym, że:

o trudnościach w spłacie należy jak najszybciej poinformować kredytodawcę, który może zaproponować rozłożenie spłaty na korzystniejsze raty, wydłużyć okres kredytowania, czy też umorzyć część odsetek karnych i opłat windykacyjnych. Jeśli kredytodawca nie akceptuje naszych propozycji, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów &#8212; miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Bezpłatne porady udzielane są również przez Federację Konsumentów oraz pod numerem telefonu 0 800 800 008 przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Na pomoc tych instytucji możemy liczyć również wtedy, gdy firmy windykacyjne stosują wobec nas niezgodne z prawem praktyki lub groźby;
pamiętajmy, że tylko sąd, a nie firma windykacyjna może określić koszty postępowania egzekucyjnego i nakazać wyjawienie majątku. A rzeczy należące do dłużnika może zająć tylko komornik. Firmy windykacyjne posiadają kompetencje do prowadzenia negocjacji między konsumentem, a przedsiębiorcą, któremu zalega ze spłatą zobowiązania;
w przypadku otrzymania korespondencji od firmy windykacyjnej &#8212; na początku skontaktujmy się z kredytobiorcą i upewnijmy się, czy rzeczywiście zalegamy ze spłatą i jaka jest wysokość zobowiązania. Sprawdźmy również, czy roszczenie kredytodawcy nie przedawniło się. Jeżeli tak, to przedsiębiorca nie będzie mógł dochodzić zapłaty należności.
Dodatkowe informacje:
Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK
Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
Tel. (22) 827 28 92, 55 60 106, 55 60 430
Fax (22) 826 11 86
E-mail: malgorzata.cieloch@uokik.gov.pl

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale nie możesz pisać na tym forum.