Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Kredyt Bank - kto ma zaplacic odsetki za opoznienie KB w przelaniu transzy

15 wrz 2008 - 23:55:07
Witam Wszystkich,

zaciagnelam kredyt mieszkaniowy. Zgodnie z umowa, Bank przelewa pieniadze na rachunek developera w siedmiu transzach. 2 tygodnie przed terminem kazdego przelewu musze wysylac do banku (na konto e-mailowe opiekuna w banku) maila z przpomnieniem o dokonaniu takiego przelewu. Przy piatej transzy pojawil sie problem. Bank nie przeslal pieniedzy, o czym dowiedzialam sie po uplywie ok. miesiaca, kiedy developer wyslal do mnie pismo z informacja o naliczeniu odsetek karnych. Napisalam do opiekuna w banku z prosba o wyjasnenie sytuacji - dokonanie przelewu i zaplaceniu tych odsetek. Otrzymalam odpowiedz, ze poprzednie przypomnienie zostalo przeze mnie wyslane w terminie, w ktorym opiekun mial urlop i jego skrzynka byla tak skonfigurowana, ze powinnam otrzymac powiadomienie o fakcie jego urlopu z nazwiskiem innej osoby, do ktorej powinnam byla wyslac przypomnienie. Poniewaz nie dostalam takiej wiadomosci, poprosilam o przeslanie kopii tej niby wyslanej do mnie automatycznej wiadomosci. Opiekun na to, ze nie wie, jak tego szukac, ale jesli ja wiem, to prosi o instrukcje i poszuka - ale i tak to ja musze zaplacic te odsetki.

Developer nie zamierza anulowac odsetek, chociaz rozumie sytuacje. To co mogl, to zrobil, tzn. rozlozyl platnosc na raty. Sugeruje zlozyc odwolanie do banku. Opiekun w banku sugeruje zlozyc odwolanie u develpera.

Zamierzam zlozyc odwolanie do banku - scislej mowiac, wniosek o zaplacenie odsetek karnych za zwloke w przelaniu transzy. Chce przy tym pominac opiekuna i zlozyc ten wniosek do pelnomocnika, ktorego podpis figuruje na umowie kredytowej.

Czy ktos z Panstwa orientuje sie, jakie sa szanse powodzenia, gdzie ewentualnie jeszcze moge sie zwrocic po pomoc i jak najlepiej sformulowac skuteczny wniosek?

Z gory dziekuje za pomoc.
Temat Autor Odsłon Wysłane

Kredyt Bank - kto ma zaplacic odsetki za opoznienie KB w przelaniu transzy

poldek 1751 15 wrz 2008 - 23:55:07



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować