Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

ultimo
27 sty 2011 - 23:08:24
jeszcze jedno pytanie
jeżeli wpis dotyczy długu przedawnionego , nigdy niedochodzonego przez pierwotnego wierzyciela na drodze sądowej a umowa cesji jest przedstawina przez firmę windykacyją tylko w propozycji ugody ,i dłużnik o niej dowiedział się tylko w ten sposób to jak się bronić
polisa oc temin wymagalności 4.11.2006r
pedawnienie 4.11.2009r
spredaz kruk 18.10.2010
pismo z ugodą i ostrzeżeniem o wpisie 20.01.2011

pozdrawiam
Re: ultimo
27 sty 2011 - 23:09:58
przepraszam powtórzyłam wątek
Re: ultimo
27 sty 2011 - 23:21:55
Proszę Ciebie zadzwoń do p.Sklepowicza
500 848 247
nos do góry...
Re: ultimo
28 sty 2011 - 00:29:54
myslę że nie jest to aż tak poważna sprawa ,( kwota około 500 zł ) zeby dzwonić do Pana Sklepowicza
wiadomo ,ze ugody nie podpiszę bo bym przerwała bieg przedawnienia
znalałam w necie pismo dotyczace polis przedawnionych,i wysłałam do kruka , że jeżeli złożą do sądu pozew to podnisę zarzut przedawnienia i odmówię spłatY
Chodzi tylko mi czy mogą mnie wpisać do KRD
Re: ultimo
28 sty 2011 - 09:19:52
marzycielko zrób tak jak napisał Słowacki.bo ULTIMO,być może walnie ciebie w rogi.A tak Pan Sklepowicz pomoże Ci.Warto.
Re: ultimo
28 sty 2011 - 10:04:20
Jak mamy Ci pomóc, skoro Ty uważasz że zrobisz lepiej niż my ci radzimy. Wysyłając pismo do Kruka tym samym uznałaś dług, nie ważne że przedawniony, teraz już przedawniony nie jest.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
28 sty 2011 - 10:45:11
marzycielka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jeszcze jedno pytanie
> jeżeli wpis dotyczy długu przedawnionego , nigdy
> niedochodzonego przez pierwotnego wierzyciela na
> drodze sądowej a umowa cesji jest przedstawina
> przez firmę windykacyją tylko w propozycji ugody
> ,i dłużnik o niej dowiedział się tylko w ten
> sposób to jak się bronić
> polisa oc temin wymagalności 4.11.2006r
> pedawnienie 4.11.2009r
> spredaz kruk 18.10.2010
> pismo z ugodą i ostrzeżeniem o wpisie
> 20.01.2011
>
> pozdrawiam

Czy do ugody została dołączona umowa cesji?!
Czy tylko ugoda wspominała o takiej umowie?!
Inną rzeczą jest o czymś pisać a inną jest to, co, o czym się pisze poprzeć dowodem.

I tak dałaś ciała - że tak dobitnie powiem.

Ewidentnie wcześniej pisałem, co jest właściwe a co nie jest w kontakcie z f windykacyjną.
Poprzez to, że podniosłaś przedawnienie poniekąd uznałaś roszczenie f windykacyjnej, taki dług nie znika on istnieje nadal a f windykacyjna ma prawo o jego spłatę się upomnieć po latach a Ty masz prawo ten dług spłacić, tylko, dlatego że Ty podnosząc zarzut przedawnienia,zobowiązanie uznałaś.
Inną rzeczą jest twierdzić, że upływ czasu spowodował, że zagubiłaś potwierdzenia zapłaty, ale to nie oznacza, że dług istniał i istnieje, w związku z tym odmawiasz zapłaty bez udokumentowania interesu prawnego ze strony f windykacyjnej.


Na BOGA czytajcie to, co się pisze ze zrozumieniem a jak czegoś nadal nie rozumiecie to pytajcie nie zaś zanim zapytacie to się już zdążycie się pogrążyć!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 10:54 przez typ niepokorny.
Re: ultimo
28 sty 2011 - 12:15:55
@marzycielka

Należy Ci się porządny klaps w tyłek! Forum aż pęka w szwach od naszych ostrzeżeń!
Jeśli koniecznie chcesz się skontaktować z firmą windykacyjną, to powinnaś to zrobić w umiejętny sposób! Teraz masz pozamiatane. Złapali Cię i nie odpuszczą, bo uznane zobowiązanie nie może być cofnięte.

W korespondencji kierowanej do firmy windykacyjnej wystarczyło oświadczyć, że odmawiasz zapłaty, ponieważ nie uznajesz istnienia rzeczonego zobowiązania, tak co do wysokości jak i co do zasady i wzywasz ich (tak jak napisał Stasiu) do okazania się dokumentem potwierdzającym interes prawny.

P. S. Teraz mogą Cię wpisać w KRD i najróżniejsze BIG-i.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 15:59 przez flame.
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:16:48
ale burza ale dzieki za zainteresowanie
w pismie do Kruka oświdczyłam ze odmawiam zapłaty i nie uznałam długu
oświadczyłam , ze jeżeli podadzą mnie do sądu to podnisę zarzut przedawnienia.
i tyle .
w ugodzie napisali o cesji .
w innych pismach od nich a było ich 2 nie podawali z czego wynika dług.
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:23:50
Jeśli nie uznajesz długu to co chcesz przedawnić ? Napisałaś do nich, przez przypadek uznałaś i tego firma będzie się trzymać, niestety.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:28:37
do schoppenki

możesz podac emaila to prześlę treść tego pisma , bo już teraz zgłupiałam.
z niego nie wynika , ze uznaję dług , ale upływ czasu jaki minął wskazuje ,ze zobowiązanie jest juz przedawnine
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:36:53
marzycielka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> do schoppenki
>
> możesz podac emaila to prześlę treść tego pisma ,
> bo już teraz zgłupiałam.
> z niego nie wynika , ze uznaję dług , ale upływ
> czasu jaki minął wskazuje ,ze zobowiązanie jest
> juz przedawnine


Już przez sam zwrot "zobowiązanie" to uczyniłaś, czyli wiesz, że miałaś jakieś zobowiązanie, które się przedawniło, ale to nie oznacza, że znikło i teraz f windykacyjna ma Cię w garści.
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:32:40
ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:47:39
nie zobowiązanie tylko roszczenie
Re: ultimo
30 sty 2011 - 09:07:20
marzycielka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nie zobowiązanie tylko roszczenie


A cóż to zmienia? - kompletnie nic!

Dla doprecyzowania wcześniejszego mojego wpisu dodam, iż diabeł tkwi w szczegółach!

1) Nie zakwestionowałaś istnienia zobowiązania - przyznałaś jego istnienie przez wskazanie daty przedawnienia, czyli znałaś dokładną datę wymagalności!
2) Nie zakwestionowałaś interesu prawnego f windykacyjnej w stosunku do twojej osoby - przyznałaś, iż wiesz o cesji nie protestując - pogodziłaś się z tym stanem rzeczy!
3) Przyznałaś, iż znasz treść oświadczenia woli w postaci wezwania do zapłaty.
Ja osobiście teraz z tym pismem, jakie skierowałaś do f windykacyjnej maszerowałbym do sądu, prezentując je jako dowód uznania roszczenia z zarzutem, iż próbujesz w tej sprawie mataczyć(czytaj świadomie uchylasz się przed zaspokojeniem roszczenia wobec wierzyciela).

W mailu odniosłem się do poszczególnych Twych twierdzeń.

Przykre acz prawdziwe, i niech to będzie przestroga dla innych, że sprawę wygraną można przegrać przez niewłaściwą obronę.
Re: ultimo
29 sty 2011 - 19:56:18
a także w razie skierowania do sądu skorzystam z przyslugującego mi uprawnienia do podniesienia zarzutu przedawnienia
nie napisałam , ze moje roszczenie się przedawniło tylko wszelkie wynikające z art.819 & 1 kc tj z umowy ubezpieczenia
Re: ultimo
29 sty 2011 - 20:20:00
Typku, przesłałam do Ciebie na mejla. Oceń, zaopiniuj i odeślij :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 10:19:04
nie zmienia to faktu , że mogę uchylić się od zaplaty bo tak mówi prawo
a wszelkie informacje pochodzą nie odemnie tylko wynikają z treści ich pisma
wcześniej cztałam twoją wypowiedz , ze firmy windykacyjne typu kruk i ultimo brak odpowiedzi też traktują jako uznanie długu.
mataczenie ma sens jeźzeli dług nie jest przedawniony.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 10:23:35
co zmienia nazwa długu dużo

zobowiązanie dotyczy bezpośrednie mnie i jest na moim stanie
roszczenie to ich sprawa i oni muszą udowodnic , ze istnieje
Re: ultimo
30 sty 2011 - 10:45:52
Otrzymałaś mail zwrotny od Schoppenki?
Puki co zapoznaj się z art.5 K.C w zastosowaniu do przedawnień!
Po treści jaką wystosowałaś do f windykacyjnej miał by problem potężny umysł aby Cię z tego wyciągnąć.
Jedyną sensowną formą obrony byłaby umowa zbycia pojazdu oraz potwierdzenie że o fakcie zbycia powiadomiłaś ubezpieczyciela.
Inną rzeczą jest twierdzić że nie znasz korespondencji pochodzącej od firmy windykacyjnej podczas procesu a inną jest ten fakt przyznać podczas kontaktu z tą firmą,a Ty przyznałaś że znasz treść wszystkich pism jakie kierowała do Ciebie f windykacyjna!
Co więcej, nie kwestionowałaś tego co zaprezentowałem powyżej.

"mataczenie ma sens jeźzeli dług nie jest przedawniony."

I tu jesteś w błędzie - na spokojnie przeczytaj to pismo jakie wysłałaś mając na uwadze punkty jakie wymieniłem w poście powyżej oraz art. 5 K.C..



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-30 11:07 przez typ niepokorny.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 11:09:32
nic nie przyznałam się do żadnej korrespondencji
odpowiedziałam na propozycje ugody z ich strony i tylko tyle
z treści ugody czyli z ich pisma a nie z mojej strony wynikały wszystkie informacje dotyczace cesji oraz informacje dotyczące polisy .to co miałam napisac , zeby przysłali mi kopie cesjii i co potem
samochód rzeczywiście został sprzedany,
Re: ultimo
30 sty 2011 - 11:12:35
marzycielka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nic nie przyznałam się do żadnej korrespondencji
>
> odpowiedziałam na propozycje ugody z ich strony i
> tylko tyle
> z treści ugody czyli z ich pisma a nie z mojej
> strony wynikały wszystkie informacje dotyczace
> cesji oraz informacje dotyczące polisy .to co
> miałam napisac , zeby przysłali mi kopie cesjii i
> co potem
> samochód rzeczywiście został sprzedany,

Skoro Ty tak twierdzisz, to niech tak będzie!
Ze stanem faktycznym zapoznasz się podczas ewentualnego procesu.
zaś po procesie podejmiesz dyskusję na nowo - o ile zdołasz wygrać proces.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 11:16:29
trudno jezeli popełniłam błąd to skierują sprawę do sądu
w tej chwili mam spokój z telefonami typy nr. nieznany
poczekam na ich ruch
pismo znalazłam w necie poszukam gdzie bo nie zapisałam strony , ale jak sobie przypominam to była to poważna instytucja , która je zredagowała.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 11:25:20
marzycielka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> trudno jezeli popełniłam błąd to skierują sprawę
> do sądu
> w tej chwili mam spokój z telefonami typy nr.
> nieznany
> poczekam na ich ruch
> pismo znalazłam w necie poszukam gdzie bo nie
> zapisałam strony , ale jak sobie przypominam to
> była to poważna instytucja , która je zredagowała.


W necie krąży mnóstwo takich pism, i jest mnóstwo poważnych instytucji, lesz szkoda, że nie zawsze to, co one podają na tacy się sprawdza!
W kancelarii Raven już się postarają, aby Twój błąd wykorzystać tu mogę Cię zapewnić.
Teraz zapewne twa proces produkcji odpowiednich dowodów, bowiem znają Twoje stanowisko.
Spieszyć się nie muszą!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-30 11:28 przez typ niepokorny.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 11:31:10
pismo pochodzi ze strony

w.w.w.rzu.gov.pl./sprawy- bieżące / dochodzenie przedawnionych wirzytelności windykacja/
rzecznik ubezpieczonych wzór
Re: ultimo
30 sty 2011 - 12:17:20
Zważ na to, iż jeżeli nie zawiadomiłaś ubezpieczyciela o fakcie zbycia pojazdu umowa ubezpieczenia nadal obowiązywała, czyli nadal byłaś objęta tym ubezpieczeniem!
Ty zaś z premedytacją oczekiwałaś przedawnienia uchylając się od zapłaty.
Sąd nie ma obowiązku przychylić się do Twojego zarzutu przedawnienia, ma zważyć czy Ty uchylając się przed zapłatą powołując się na zarzut przedawnienia nie nadużywasz prawa.

I Tu twoje stanowisko było jednym słowem "buńczuczne"!

Ja gdybym był powodem wiem, co miałbym zrobić i jak uzasadnić pozew tak abyś przegrała proces - miej cichą nadzieję, aby nie wiedział tego obecny wierzyciel, lub popełnił błąd.
A gra jest warta świeczki!

Celowo zrobił bym to aby dać Tobie nauczkę i udowodnić że powołanie się na przedawnienie nie załatwia sprawy definitywnie i niczego nie przesądza, tylko dlatego że Ty na to się powołałaś.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-30 12:50 przez typ niepokorny.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 13:45:14
owszem ale tylko 3 lata , bo tyle miała czasu firma , aby wyegzekwować składkę.
nic nie pisałam , ze nie zapłaciłam i czy nie zawiadomiłam ubezpieczyciela o fakcie zbycia samochodu
twoje porady są akurat w tej sprwie trochę dziwne , dlaczgo mam nie wierzyć rzecznikowi ubezpieczonych tylko tobie
podałam stronę dotyczącą tej kwestiij
Re: ultimo
30 sty 2011 - 13:50:09
firma przez 3 lata nie przysłała żadnego wezwania do zapłaty , nie skierowała sprawy do sądu , uważasz ze jest w porządku a ja nie
ja robiłam to z premedytacją a oni tacy biedni.
czytając twoje porady to tak jak bym słyszała KRUKA przez telefon, dziwne to trochę ,ale czas pokaże kto miał racje.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 14:28:59
każda umowa zawarta jest na określony czas i kończy się t a akurat skończyła się w 2007 roku nie koniec umowy decyduje o początku biegu terminu przedawnienia tylko termin wymagalności zapłaty okres dochodzenia roszczeń wynikających z takiej umowy to jest 3 lata , termin działa w dwie strony .
prawo jest prawem i przestrzganie go dotyczy dwóch stron.
twoje porady o to by zwracać się o podanie podstaw co do istnienia długu są jakieś nizrozumiałe dla mnie , bo co jeżeli firma windykacyjna to przedstawi a ja nie podniosę na rozprawie zarzutu przedawnienia pewnie przegram i o to ci chyba chodzi.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 15:09:39
Czytając to czujesz jak byś słyszała Kruka!

Tak, bo próbuję Tobie a przy okazji i innym uzmysłowić, że samo powołanie się w kontakcie z f windykacyjną na przedawnienie nie załatwia sprawy, a tylko można się tym pogrążyć.
A wież mi, że takie zarzuty pojawiają się w treści pozwów i było wiele sprzeciwów, w których był podniesiony zarzut przedawnienia a sąd wydał klauzulę wykonalności na nakazie zapłaty.

Jak myślisz, dlaczego tak się stało?
A no, dlatego że ktoś sobie napisał, że już jest przedawnienie pisząc do windykatora.

Poszukaj ile jest krzyku złożyłem sprzeciw a w nim podniosłem przedawnienie i była cisza a teraz przyszedł komornik.

Kończę z dyskusję Tobą , ponieważ staje się bezcelowa, Ty jako praktyk wiesz lepiej!
Więc poco pytania kierowałaś do mnie, skoro wiesz lepiej?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-30 15:27 przez typ niepokorny.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 15:30:32
Prawo cywilne wyróżnia uznanie w 3 formach:
- uznanie właściwe (nieuregulowana odrębnie umowa ustalająca co do zasady i zakresu istnienie albo nieistnienie jakiegoś stosunku prawnego)
- ugoda - (też jest umową, ale różni się od uznania właściwego tym, że samo istnienie lub nieistnienie stosunku prawnego nie jest między stronami przedmiotem sporu, lecz jedynie panuje niepewność co do roszczeń wynikających z tego stosunku albo co do sposobu lub zakresu ich wykonania; dlatego w celu uniknięcia tej niepewności strony zawierają ugodę, czyniąc w niej sobie w zakresie tego stosunku wzajemne ustępstwa)
- uznanie niewłaściwe

Uznanie długu niewłaściwe to oświadczenie wiedzy tj. wypowiedź o faktach ocenianą w kategoriach prawda/fałsz, wywierającą skutki prawne niezależnie od woli wypowiadającego podmiotu lub inne zachowanie wskazujące na świadomość dłużnika w przedmiocie istnienia długu.

Uznanie długu nie jest objęte wymogiem formy szczególnej, może być dokonane ustnie, np. podczas rozmowy telefonicznej.

Uznanie długu ma istotne znaczenie dowodowe w sferze procesu cywilnego, albowiem wierzyciel przedstawiający dowód uznania długu przez dłużnika nie musi wykazywać w inny sposób istnienia swej wierzytelności. Dłużnika obciąża wówczas powinność wykazania, że uznana wierzytelność w rzeczywistości nie istnieje.

Czy można przerwać bieg przedawnienia poprzez uznanie roszczenia, które już się przedawniło?

Tak - powoduje skutek niemożności powołania się na zarzut przedawnienia. W orzecznictwie prezentuje się bowiem pogląd - koncepcję „równości” pomiędzy uznaniem przedawnionego roszczenia, a zrzeczeniem się zarzutu przedawnienia. (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 17 lutego 2005 r. I ACa 13/2005).

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 15:38:19
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Prawo cywilne wyróżnia uznanie w 3 formach:
> - uznanie właściwe (nieuregulowana odrębnie umowa
> ustalająca co do zasady i zakresu istnienie albo
> nieistnienie jakiegoś stosunku prawnego)
> - ugoda - (też jest umową, ale różni się od
> uznania właściwego tym, że samo istnienie lub
> nieistnienie stosunku prawnego nie jest między
> stronami przedmiotem sporu, lecz jedynie panuje
> niepewność co do roszczeń wynikających z tego
> stosunku albo co do sposobu lub zakresu ich
> wykonania; dlatego w celu uniknięcia tej
> niepewności strony zawierają ugodę, czyniąc w niej
> sobie w zakresie tego stosunku wzajemne
> ustępstwa)
> - uznanie niewłaściwe
>
> Uznanie długu niewłaściwe to oświadczenie wiedzy
> tj. wypowiedź o faktach ocenianą w kategoriach
> prawda/fałsz, wywierającą skutki prawne
> niezależnie od woli wypowiadającego podmiotu lub
> inne zachowanie wskazujące na świadomość dłużnika
> w przedmiocie istnienia długu.
>
> Uznanie długu nie jest objęte wymogiem formy
> szczególnej, może być dokonane ustnie, np. podczas
> rozmowy telefonicznej.
>
> Uznanie długu ma istotne znaczenie dowodowe w
> sferze procesu cywilnego, albowiem wierzyciel
> przedstawiający dowód uznania długu przez dłużnika
> nie musi wykazywać w inny sposób istnienia swej
> wierzytelności. Dłużnika obciąża wówczas powinność
> wykazania, że uznana wierzytelność w
> rzeczywistości nie istnieje.
>
> Czy można przerwać bieg przedawnienia poprzez
> uznanie roszczenia, które już się przedawniło?
>
> Tak - powoduje skutek niemożności powołania się na
> zarzut przedawnienia. W orzecznictwie prezentuje
> się bowiem pogląd - koncepcję
> „równości” pomiędzy uznaniem
> przedawnionego roszczenia, a zrzeczeniem się
> zarzutu przedawnienia. (Wyrok Sądu Apelacyjnego w
> Szczecinie z dnia 17 lutego 2005 r. I ACa
> 13/2005).

Serduszko postawiło kropkę nad i:)
Re: ultimo
30 sty 2011 - 15:49:03
Takie awantury, zresztą zupełnie niepotrzebne, są zawsze wtedy, kiedy zderza się niewiedza lub nawet wiedza książkowa z praktyką. Niestety, my mamy to przećwiczone na własnych garbach.

A jeśli ktoś już zarzuca że pisząc takie informacje nie życzymy dłużnikowi dobrze, to okrutnie się myli, to co my piszemy i jak przygotowujemy dłużnika do walki, jest niczym w porównaniu z tym co go spotka na sali sądowej. Lepiej na forum dostać cięgi, urazić swoją dumę ale jednak skorzystać z rad, by później stulić uszy po sobie i w wielkim stylu wygrać w sądzie. Czego wszystkim poszkodowanym i sobie samej życzę :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
30 sty 2011 - 16:00:37
to nie była awantura tylko zwykła wymiana zdań
cenię typa niepokornego za rady , lecz zawsze mogę mieć inne zdanie
kwota wynikająca z tego ubezpieczenia tj. 600 zł nie jest rzucająca na kolana jest warta czekania na reakcje firmy KRUK na moje pismo .
Re: ultimo
30 sty 2011 - 16:08:10
Oczywiście że warto. Trzymamy wszyscy kciuki bo każde zwycięstwo z bankiem czy windykacją cieszy nas jak własne.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
31 sty 2011 - 09:52:36
...I w ten sposób ludzie się pogrążają...Teraz Marzycielka zapłaci firmie windykacyjnej wszystkie koszty, których ta firma od od niej zażąda, a sąd ochoczo przyklepie ewentualny nakaz zapłaty. Jeszcze tylko troszkę podhodują dłużnika, żeby kwota wraz z odsetkami okazała się wystarczająco wysoka...
Re: ultimo
28 lip 2011 - 20:01:37
Witam
NIe zostało spłacone w calości to są duże kwoty jedna na 30 000 zł nie wiem skąd bo tam mogło zostać góra 300zł
na podstawie wyroku sądu a druga na podstawie nakazau zaplaty na kwotę 4000 zl
to moze być druga porzyczka ale tam mogło być góra 1000zł zajęcie na
podstawie nakazu zaplaty też z 2009 r
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:25:59
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfefhh
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować