Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!

c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 11:26:28
Kochani Ukredytowani! Koresponduję juz w tej sprawie z Schopenką zasypaną prosbami o pomoc, ale napisze tutaj także, bo to może się przydać, a może i Wy będziecie mogli udzielić mi rady, jak mam postąpić. Akcja ataku windykatorów, którzy kupili nasze długi rozwija się. Otóż wczoraj otrzymałam 2 pisma od komornika: jedno to kopia wniosku o zajęcie wierzytelności skierowana do mojego urządu skarbowego, a drugie to adresowane do mnie zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, w którym komornika pisze, że: na wniosek GPM Vindexus reprezentowany przez radcę.../tu nazwisko/ zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne na podstawie tytułu wykonawczego w postaci nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym SR z ..08.2002 r. zaopatrzonego w klauzule wykonalności z ..10.2002. Postanowienie SR z 14.12.2010 zaopatrzone w klauzulę wykonalności z 30.12.2010. Należność główna 7700, a odsetki do 3.02.2011 31.528, plus dalsze 10,26 dziennie. Koszt zastępstwa w egzekucji 600. Opłata egzekucyjna 6.093. Vindexus zatem - jak informuje komornik - uzykał w grudniu ub.r. klauzule wykonalności na pierwotnym nakazie zapłaty banku sprzed ponad 8 lat. Nie otrzymałam "nowego" nakazu zapłaty z nowa klauzulą. Nie widziałam go na oczy. Czy tak można? Czy Vindexus nie powinien otrzymac nowego nakazu wystawionego na Vindexus? Dla wyjaśnienia: dług to debet na karcie kredytowej Citibank z 2002 r. Straciłam z dnia na dzien pracę i przy niemal umierającym wówczas dziecku nie byłam w stanie spłacić. Citi skierował sprawę do sadu, uzyskał nakaz zapłaty z klauzulą i do komornika. Poinformowałam wówczas komornika o swojej sytuacji pisemnie (zaświadczenie z PUP o statusie bezrobotnego) i ten w 2004 roku wydał postanowienie o umorzeniu długu na podstawie art. 824 paragraf 1 pkt 3 KPC i zwrócił tytuł do Citi. Do października 2010 nikt się do mnie nie odzywał; ani Citi, ani komornik. W X.2010 napisał list polceony Vindexus informując o kupnie mojego zadłużenia i przesłał mi jako dowód oryginał (sick!) listu Citi adresowany do mnie (nigdy nie otrzymałam), w którym Citi informowało, że Vindexus od tej pory jest właścicielem mojego długu. Za Waszą rada uzyskana na forum nie odpisywałam Vindexusowi. No i wczoraj te dwa pisma od komornika. CO ROBIĆ? Ja juz i tak żyję za 700 zł. m-cznie, a leki (jestem po zawale) kosztuja mnie połowe tego. Dobrze, że żyje jeszcze mama i jakoś dajemy radę przeżyc za jej rentę z ta całą kochana ferajna 10ciu zwierzaków. W końcu były przygarnięte za dobrych czasów i maja u mnie dożywocie, chocbym miała życ o kromce chleba i wodzie. Mama zreszta też ma zajęta rentę w 25%. Choroba córki (kiedys Wam o niej napisze na blogu ku ostrzeżeniu pokoleń) pochłonęła mase pieniędzy i do dziś spłacamy z mamą potężne kwoty. Dodatkowe 30 tys. rosnących odsetek dobiłoby mnie ostatecznie. Poprostu nie zdązyłabym ich spłacic do dswojej śmierci. Została tzw. samotna matką kiedy córka miała 6 mcy, z więc prawie 34 lata temu i tak sama przez całe życie, bo ...nie miałam czasu na życie. Porada prawna w skorumpowanej Warszawie to 300 pln za dosłowienie 2 minuty, kancelarie udzielajće porad prawnych tanich lub darmowych oblegane, a ja w końcu nie moge stracic pracy. Bogatych przyjaciół brak, znajomi - sami wiecie - unikają ludzi z długami. Pomóżcie zatem, jesli jesteście w stanie. Proszę, bo komornik dał 7 dni, tj. do 16/2. Pozdrawiam Was wszystkich.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 14:47:19
Witaj.
Składaj powództwo przeciwegzekucyjne wraz z wnioskiem o zabezpieczenie egzekucji.
Przedawnienia wprawdzie tu nie masz, ale można powalczyć z tym od strony formalnej i prawnej - haczyki zapewne się znajdą - najgorsze jest to, że to na Tobie będzie ciążył dowód, co nie znaczy, że jesteś pozbawiona żądać dowodów od pozwanego.
Takie coś szykuje nasze Serduszko Schoppenka, i z tej przyczyny kilka wskazówek jej podsuwałem.
Obecnie jestem jeszcze troszeczkę zajęty - mam jeszcze do opracowania 4 pisma procesowe, ale jak się obrobię to spróbuję pomóc, może przyłączą się jeszcze osoby, które takie powództwo już składały.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-10 14:57 przez typ niepokorny.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 14:52:01
Dziekuję, będę bardzo wdzięczna.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 15:08:23
Komornika możesz poinformować, że będziesz składała powództwo przeciwegzekucyjne o pozbawienie tytułu wykonalności.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 15:17:24
Po prostu poinformować, nie trzeba uzasadniać ? A jak komornik powiadomi Vindexusa i ten zacznie sie przygotowywać do rozprawy? Czy liczyć na to, że sie przestraszy i wycofa?
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
11 lut 2011 - 13:37:41
typ niepokorny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Komornika możesz poinformować, że będziesz
> składała powództwo przeciwegzekucyjne o
> pozbawienie tytułu wykonalności.

Szanowny Typie Niepokorny, mam pytanie: 1)czy jest jakiś obowiązkowy termin,licząc od daty wysyłki do komornika powiadomienia o zamiarze składania powództwa, w którym powinnam takie powództwo rzeczywiście złożyć? 2)Powiadomić komornika o zamiarze muszę do 16 lutego, bo pokwitowane 9 lutego. 3)W powiadomieniu o wszczęciu postępowania egzekucyjnego komornik wzywa mnie do stawienia się u niego i wyjawienia, zwyczajowo, majątku, dochodów, adresu pracodawcy, kont. Rozumiem, że te żadania przemilczeć i w pismie umieścić to jedno stwierdzenie, że w odpowiedzi na otrzymane pismo ...z dn. informuję, że w powyższej sprawie wystepuję do sadu z powództwem przeciwegzekucyjnym.
Wdzięczna za odpowiedź.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
11 lut 2011 - 14:09:32
@ Kocia Mama

Możesz zawiadomić go, iż na podstawie art. 840. K.p.c będziesz wnosiła powództwo przeciwegzekucyjne (w drodze powództwa będziesz żądać odmowy wykonania takiego tytułu, w całości), wraz z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego albowiem tytuł wykonawczy został wydany z naruszeniem i wbrew zasadom wynikającym z art. 788 § 1 k.p.c..

Wnioski takie wysnuwam na podstawie Twojego opisu, z którego wynika, że nie wiedziałaś, iż wierzyciel złożył wniosek do sądu celem przeniesienia klauzuli wykonalności na jego rzecz.
W raz z takim wnioskiem powinnaś otrzymać wszelką dokumentację odnośnie tego roszczenia nie zapominawszy o dokumencie poświadczającym interes prawny, czyli jest to umowa cesji zawarta ze zbywcą pomiędzy nabywcą.
Chyba, że Ty takiej przesyłki nie odebrałaś lub trafiła pod niewłaściwy adres.

Gwarancji powodzenia nie mogę dać Ci z uwagi na to jak zachowują się komornicy.

Możesz powoli szykować dokumenty niezbędne do podesłania mi na adres: staniszkis@tlen.pl (z duszą na ramieniu zamieszczam maiil bo zawsze po zamieszczeniu mam wysyp pytań).
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 15:23:52
A niech się przygotowują byle by dobrze:)
Po prostu o tym go poinformuj.
Tymczasem szykuj dokumenty w tych sprawach - rób skany dokumentów i je dokładnie opisz co to jest aby można było łatwiej odnaleźć istotne rzeczy.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
10 lut 2011 - 15:32:38
Dziekuję. To będzie ta żądana przez komornika odpowiedź w ciągu 7 dni. Część skanów przesłałam już na poczte Schoppence. Resztę z posiadanych dokumentów dorobie jutro i tez wyslę do Schoppenki.Rozumiem, że mi pomożecie jak znajdziecie czas. Ten gąszcz prawa mnie przerasta; raz cos wydaje mi się proste i zrozumiałe, a za chwilę znów zwątpienie. Miłego popołudnia.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:24:37
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgrgjj
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
27 wrz 2012 - 15:26:28
Art. 1. 1) Kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie:

1) przed organami administracji publicznej w należących do właściwości tych organów sprawach indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych,

2) przed innymi organami państwowymi oraz przed innymi podmiotami, gdy są one powołane z mocy prawa lub na podstawie porozumień do załatwiania spraw określonych w pkt 1,

3) w sprawach rozstrzygania sporów o właściwość między organami jednostek samorządu terytorialnego i organami administracji rządowej oraz między organami i podmiotami, o których mowa w pkt 2,

4) w sprawach wydawania zaświadczeń.
Orzeczenia

Art. 2. 2) Kodeks postępowania administracyjnego normuje ponadto postępowanie w sprawie skarg i wniosków (Dział VIII) przed organami państwowymi, organami jednostek samorządu terytorialnego oraz przed organami organizacji społecznych.
Orzeczenia

Art. 3. § 1. 3) Przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się do:

1) postępowania w sprawach karnych skarbowych,

2) spraw uregulowanych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 i Nr 160, poz. 1083, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 1999 r. Nr 11, poz. 95 i Nr 92, poz. 1062 oraz z 2000 r. Nr 94, poz. 1037), z wyjątkiem przepisów działów IV, V i VIII.

§ 2. Przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się również do postępowania w sprawach:

1) (skreślony), 4)

2) (skreślony), 4)

3) (skreślony), 4)

4) należących do właściwości polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych,

o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej.

§ 3. Przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się także do postępowania w sprawach wynikających z:

1) 5) nadrzędności i podległości organizacyjnej w stosunkach między organami państwowymi i innymi państwowymi jednostkami organizacyjnymi,

2) podległości służbowej pracowników organów i jednostek organizacyjnych wymienionych w pkt 1,

o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej.

§ 4. Do postępowania w sprawach wymienionych w § 1, 2 i 3 pkt 2 stosuje się jednak przepisy działu VIII.

§ 5. Rada Ministrów w drodze rozporządzenia może rozciągnąć przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego w całości lub w części na postępowania w sprawach wymienionych w § 2.
Orzeczenia

Art. 4. Kodeks postępowania administracyjnego nie narusza szczególnych uprawnień wynikających z immunitetu dyplomatycznego i konsularnego oraz umów i zwyczajów międzynarodowych.

Art. 5. § 1. Jeżeli przepis prawa powołuje się ogólnie na przepisy o postępowaniu administracyjnym, rozumie się przez to przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.

§ 2. 6) Ilekroć w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego jest mowa o:

1) kodeksie – rozumie się przez to Kodeks postępowania administracyjnego,

2) (skreślony),

3) 7) organach administracji publicznej – rozumie się przez to ministrów, centralne organy administracji rządowej, wojewodów, działające w ich lub we własnym imieniu inne terenowe organy administracji rządowej (zespolonej i niezespolonej), organy jednostek samorządu terytorialnego oraz organy i podmioty wymienione w art. 1 pkt 2,

4) 7) ministrach – rozumie się przez to Prezesa i wiceprezesa Rady Ministrów pełniących funkcję ministra kierującego określonym działem administracji rządowej, ministrów kierujących określonym działem administracji rządowej, przewodniczących komitetów wchodzących w skład Rady Ministrów, kierowników centralnych urzędów administracji rządowej podległych, podporządkowanych lub nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów lub właściwego ministra, a także kierowników innych równorzędnych urzędów państwowych załatwiających sprawy, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 4,

5) organizacjach społecznych – rozumie się przez to organizacje zawodowe, samorządowe, spółdzielcze i inne organizacje społeczne,

6) 8) organach jednostek samorządu terytorialnego – rozumie się przez to organy gminy, powiatu, województwa, związków gmin, związków powiatów, wójta, burmistrza (prezydenta miasta), starostę, marszałka województwa oraz kierowników służb, inspekcji i straży działających w imieniu wójta, burmistrza (prezydenta miasta), starosty lub marszałka województwa, a ponadto samorządowe kolegia odwoławcze.
Re: c.d. Vindexusa, który zaciągnął mnie do komornika!
05 maj 2012 - 11:13:15
@ Włodek-

takie informacje są "balsamem" dla tych wszystkich nękanych przez m.in.takie firmy
jak Vindexus. Jeżeli ty wygrałeś z nimi sprawę- to znaczy,że jest szansa na to,by
innym tez się udało. Mam nadzieję,że będziesz służył wskazówkami.Jak rozumiem-
tego typu firmy nie posiadają ksiąg rachunkowych(jak np.banki) i dlatego jest
podstawa,by można wnieść zarzuty(że u nich dług nie istnieje)?
Czy to znaczy,że może to dotyczyć innych firm,które skupują długi?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować