Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto

c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 09:24:14
15/02 wysłałam pozew do sądu o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego Vindexusa z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego i powiadomiłam o tym fakcie komornika. Narazie brak odpowiedzi z sądu, ale za to komornik wczoraj zajął mi pobory u pracodawcy, częściową emeryturę w ZUS, ktorą pobieram i rachunek bankowy. Co mam teraz zrobić? Jak postapić? Pobory mam już zajęte w 50% przez innego komornika, więc ratuje mnie od roku ta niewysoka emerutura, dzięki której udaje mi sie przeżyć i spłacać resztę zobowiązań i opłat. Teraz to już nie wiem, z czego będe żyła. Doradźcie,proszę, co mogę zrobić w tej sytuacji.
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 09:41:29
Komornik nie ma obowiązku reagować na Twoje zawiadomienia wniesienia powództwa opozycyjnego. Dopiero jak sąd przyjmie Twój wniosek, dopiero wtedy nakaże komornikowi zawieszenie egzekucji. Miesiąc czasu to dla sądu bardzo mało, niestety tam czas wolniej płynie i nikogo nie obchodzi z czego będziesz żyła. Mam nadzieję że tą okrojoną emeryturę dostajesz pocztą a nie na konto bankowe.

W tej sytuacji nic już nie możesz zrobić oprócz dalszego oczekiwania na reakcję sądu. Przykro mi.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 09:45:37
Schopenko, emerytura wpływa niestety na konto. Czy mam natychmiast zmienić dyspozycję w ZUS?
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 10:33:39
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Komornik nie ma obowiązku reagować na Twoje
> zawiadomienia wniesienia powództwa opozycyjnego.
> Dopiero jak sąd przyjmie Twój wniosek, dopiero
> wtedy nakaże komornikowi zawieszenie egzekucji.
> Miesiąc czasu to dla sądu bardzo mało, niestety
> tam czas wolniej płynie i nikogo nie obchodzi z
> czego będziesz żyła. Mam nadzieję że tą okrojoną
> emeryturę dostajesz pocztą a nie na konto
> bankowe.
>
> W tej sytuacji nic już nie możesz zrobić oprócz
> dalszego oczekiwania na reakcję sądu. Przykro mi.

Serduszko - Komornik może wezwać dłużnika do złożenia wyjaśnień przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego na podstawie § 17 rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 9 marca 1968 r. w sprawie czynności komorników (Dz. U. 1968 r. Nr 10, poz. 62 ze zm.), zgodnie z którym jeżeli wierzyciel nie może uzyskać informacji niezbędnych do wszczęcia lub prowadzenia postępowania egzekucyjnego, komornik postąpi stosownie do art. 761 § 1., takie wyjaśnienie zostało złożone ze wskazaniem naruszenia art. 788 § 1 K.p.c., z czego może wynikać że roszczenie wierzyciela może być bezzasadne.
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 09:46:36
Oczywiście że natychmiast zmień dyspozycję.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 09:48:35
Dzięki, juz to robię.Pozdrawiam Cię serdecznie.
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 10:23:13
@Kocia Mama
Zajrzyj na pocztę!
Re: c.d.Vindexusa: sprawa w sądzie, a komornik zajął pobory i konto
15 mar 2011 - 12:14:28
typ niepokorny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @Kocia Mama
> Zajrzyj na pocztę!

Juz zajrzałam i odpisałam. Bardzo dziękuję. Wyjątkowy "kocioł" w pracy, poza tym nie wszystkie maile przechodzą na moja skrzynke w słuzbowym kompie. Twoje przeszły dzięki Bogu.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować