Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: koszty sądowe

koszty sądowe
17 kwi 2011 - 23:19:42
Witam

Mam takie pytanie. W najbliższą środę udaję się do sądu, gdzie będę przesłuchiwana w charakterze strony w sprawie powództwa spółdzielni mieszkaniowej. Ze spółdzielnią doszłam s\do porozumienia i zostały te dokumenty wysłane do sądu. Chodzi mi tylko o to, kiedy mogę złożyć wniosek o zwolnienie mnie z kosztów procesowyzh. czy jest na to jakiś termin?
Re: koszty sądowe
18 kwi 2011 - 12:50:37
@barbar111
Podajesz zbyt skąpe informacje. Wniosek o zwolnienie z kosztów powinnaś podnieść w pierwszym piśmie procesowym, które skierowałaś do sądu.
Re: koszty sądowe
18 kwi 2011 - 13:14:59
Jeśli powództwo wniosła spółdzielnia mieszkaniowa to musiała opłacic koszty powództwa. W przypadku kiedy wygrasz sprawę sądową to spółdzielnia pokrywa koszty sądowe ale jeśli sprawę przegrasz Ty to niestety nie tylko zapłacisz za koszty sądowe ale również zapłacisz za koszty ich adwokata. To wszystko okaże się dopiero na zakończenie rozprawy. Jeśli przegrasz, czego oczywiście nie życzę to możesz spróbować napisać do sądu pismo o rozłożenie kosztów na raty.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować