Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Ultumo, e-Sąd, komornik- zajęcie wynagrodzenia - zaskoczona

Ultimo, e-Sąd, komornik- zajęcie wynagrodzenia - zaskoczona
21 kwi 2011 - 20:52:10
Witam,
wczoraj zostałam przez mojego pracodawcę niemiło zaskoczona informacją ,że właśnie otrzymał (dn.20.04.2011) pismo/wezwanie od komornika o zajęciu wynagrodzenia za moją pracę....,od komornika sądowego z Piastowa(jestem z Warszawy). I tu warto zaznaczyć, iż pismo to otrzymał tylko mój pracodawca (stąd się właśnie o nim dowiedziałam), ja niestety go nie otrzymałam. Jednak co chyba najważniejsze, korespondencja tak z sądu jak od komornika nie mogła być przeze mnie odbierana gdyż pod adresem na który przychodziła (przychodzi?) nie mieszkam i nie jestem zameldowana już od ponad 11 lat. Wierzycielem należności jest natomiast firma Ultimo Portfolio Investment S.A - Tytuł wykonawczy i nakaz zapłaty w post. upominawczym oraz klauzulę wykonalności orzekł Sąd Rejonowy w Lublinie XVI wydział cywilny (e-Sąd).
Domyślam się ,że chodzi tu o stary dług za telefon komórkowy sprzed 2000 roku. Co prawda firma Ultimo niepokoiła mnie jakiś czas temu w sprawie tego starego długu wydzwaniając, pisząc różne listy (nigdy nie były polecone), i wydzwaniając o przeróżnych porach na mój telefon stacjonarny, jakieś dziwne próby uzyskiwania moich prywatnych danych osobowych i próby zastraszenia - informowałam wówczas, że roszczenie o które mnie nagabują jest już od lat przedawnione i bezzasadne(jednak też wiedziałam, że podnoszenie zarzutu przedawnienia odbywa się i ma sens tylko przed sądem). Wierzyłam jednak, że jeśli już coś takiego się wydarzy zostanę o tym w słusznym czasie i na obecnym adresie poinformowana. Tu warto również zaznaczyć, że wszystkie wspomniane wyżej kontakty i telefoniczne polemiki z firmą ULTIMO miały miejsce oczywiście już na moim aktualnym adresie(?) - z tego też wnoszę, że firma ta niestety najprawdopodobniej celowo wprowadziła sąd w błąd podając mój stary adres zamieszkania z którym od wielu lat mnie już nic nie łączy i świadomie doprowadziła do obecnej sytuacji w której nagle i przez zaskoczenie jest już po wszystkim a ja dowiaduję się w taki oto sposób o egzekucji komorniczej... :(

Bardzo proszę o pomoc z zakresu:

- Co mogę w obecnej sytuacji zrobić by powstrzymać czynności egzekucyjne komornika ?

- Jak ma wyglądać w mojej sytuacji pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty - coś więcej opisywać prócz prostej informacji o złym adresie doręczeń

- Czy powinnam dołączyć jakieś załączniki i jakie?

- Czy w tym piśmie od razu podnoszę zarzut o przedawnieniu roszczenia a jeśli nie, to w jakiej kolejności to robię i kiedy

- Czy pismo(-ma) wysyłam tylko do sądu w Lublinie czy inne odrębne również do komornika i Ultimo (a może wystarczy tylko do wiadomości i jego kopie) .

Bardzo proszę o możliwie szybką podpowiedź bo termin 7 dni i niestety goni...


z poważaniem
Monika



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-22 19:53 przez Jenny777.
Re: Ultumo, e-Sąd, komornik- zajęcie wynagrodzenia - zaskoczona
21 kwi 2011 - 22:53:17
Trzeba wnieść koniecznie sprzeciw od nakazu zapłaty. Jeśli nie otrzymałeś nic z sądu jedynie twój pracodawca to masz na to 7 dni od chwili dowiedzenia się o tym fakcie nie licząc niedzieli i świąt.

Jeśli przeciągniesz termin można wnieść powództwo przeciwegzekucyjne.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Ultumo, e-Sąd, komornik- zajęcie wynagrodzenia - zaskoczona
22 kwi 2011 - 18:13:10
proszę o trochę więcej informacji...
-czy np. powinnam również wysłać jakieś pisma do komornika i ULTIMO?
-co ze sprzeciwem od nakazu zapłaty,wystarczy chwilowo tylko tyle, czy od razu należy podnieść zarzut przedawnienia?
Re: Ultumo, e-Sąd, komornik- zajęcie wynagrodzenia - zaskoczona
22 kwi 2011 - 18:47:17
Jenny777 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> proszę o trochę więcej informacji...
> -czy np. powinnam również wysłać jakieś pisma do
> komornika i ULTIMO?
> -co ze sprzeciwem od nakazu zapłaty,wystarczy
> chwilowo tylko tyle, czy od razu należy podnieść
> zarzut przedawnienia?

Pierwsza czynnością, jaką powinnaś zrobić to poprosić pracodawcę o ksero w 3 egzemplarzach tytułu egzekucyjnego od komornika oraz zrób skan tego i prześlij na adres ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl poproś o przesłanie tego do mnie, zastanowimy się, co z tym zrobić i jak zadziałać - same sobie z tym nie poradzisz. Chyba, że skorzystasz z usługi prawnika, ale z tymi usługami bywa różnie.

Pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-22 18:48 przez typ niepokorny.
Re: Ultumo, e-Sąd, komornik- zajęcie wynagrodzenia - zaskoczona
22 kwi 2011 - 19:27:10
co za ulga, dziękuję zatem z góry i za chwilę wysyłam...
Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować