Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
27 kwi 2011 - 10:21:06
Opowiem moją historie ...
Zmarł wujek, z którym nie utrzymywałam kontaktu.
Wiem że żył w nieformalnym związku. Teraz też wiem że nie zostawił żadnego majątku. Zmarł około 5 lat temu. Był bratem mojej mama.
Dostaje zawiadomienie ze SKOKU-u, z innego województwa w którym wujek mieszkał, że mam w ciągu 7 dni, spłacić kredyt wraz z odsetkami, który podobno zaciągną w tej firmie.
SZOK, jednym słowem szok dla mnie.
Czy mam jakieś pole manewru ? Dodam że mama zapisała mi za swojego życia dzialkę, ale po śmierci taty.
Więc wydaje mi się, że nie dziedzicze długów, po jej bracie. Zmarła około 12 lat temu.
Bardzo proszę o jakąkolwiek rade w tej sprawie.
I czy jest możliwość zabezpieczenia się przed takimi niespodziankami na przyszlość
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
27 kwi 2011 - 10:34:28
Ciekawe, że bez orzeczenia o nabyciu spadku wysondowali Ciebie jako spadkobiercę - zatem należało by zadać im pytanie na jakiej podstawie prawnej pozyskali Twoje dane osobowe i nimi się posłużyli.
Spokojnie - nic Ci nie grozi:)
Przy okazji podeślę, Co odpowiednią lekturę [www.sklepowicz.pl] ten temat jest powiązany z innym w tym temacie znajdziesz odnośnik.
Jak będziesz miała jakieś z tym problemy służę pomocą, - więc wówczas pisz na ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl i proś o przekazanie tego do mnie.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
27 kwi 2011 - 11:33:19
Nie mam najmniejszego pojęcia na jakiej podstawie prawnej pozyskali moje dane osobowe.
Podobno są firmy, które na zlecenie banków, lub w bankach są takie osoby, by do skutku szukać spadkobierców.
Ale ja nie nabyłam przecież spadku po wujku, ani po mamie. Mama zapisała mi za życia,choć już po śmierci taty działke. Nie miałam sprawy spadkowej, o wujku już nie wspomne.
To wszystko jest jakieś chore.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
27 kwi 2011 - 16:18:00
@Fiona
Twoje dane "złowiła" firma specjalizująca się w wyszukiwaniu potencjalnych spadkobierców.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
27 kwi 2011 - 20:37:33
Nie tylko moje dane "złowiła" ale również mnie ZŁUPIŁA.
Bogu ducha winnego obywatela, łupi SKOK w majestacie prawa, w biały dzień.
Mieszkam w państwie, w którym prawo chroni Banki. nie przeciętnego obywatela!!!
Teraz sie nie dziwie, że Banki wraz z Prezesami są takie "wypasione ".
Żerują na niewiedzy ludzkiej.
W szkołach, zamiast religii powinni dzieci uczyć,podstaw prawnych.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
28 kwi 2011 - 09:58:27
fiona,przyłącz sie do nas.Nasza str.oficjalna to: www.ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
03 maj 2011 - 02:36:07
Fiona, najlepiej zadzwoń do Pana Romana Sklepowicza, albo skontaktuj się ze Schoppenką - z Ruchem Społecznym Poszkodowanych. Ale na mój chłopski rozum masz szansę na wygrzebanie sie z tej sprawy. Po pierwsze - od chwili DOWIEDZENIA sie o dziedziczeniu masz termin 6 miesięcy na odrzucenie spadku albo przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza - wtedy odpowiadasz za dług TYLKO do wartości majątku spadkowego i ani grosza więcej. Termin może być liczony od dnia otrzymania przez Ciebie pisma ze SKOK-u. Po drugie - długi z tytułu działalności gospodarczej (a do takich zalicvzają się kredyty) przedawniają się po 3 latach o ile wiedzyciel nie zdążył ich wyegzekwować, ale to TY musisz podnieść w sądzie zarzut przedawnienia, sąd tego automatycznie nie zrobi. Nie nawiązuj tez kontaktu ze SKOK-iem ani telefonicznego ani korespondenmcyjnego, bo może to oznaczać uznanie przez Ciebie długu i wtedy z przedawnienia nie skorzystasz.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
03 maj 2011 - 09:58:56
A ja tu nie widze zadnej sprawy oprocz tego,ze SKOK sie wygłupił i naiwnych szuka.Osobiscie to podałabym ich za to do sądu za takie cos o wyłudzanie kasy
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
04 maj 2011 - 13:23:56
Sprawa jest w trakcie wyjaśniania.
Nie wiem jeszcze jak się to potoczy. Dowiaduje się dużo rzeczy przy okazji.
Nie było masy spadkowej o wujku.
Zastanawiam się co z tym zrobić. Mam obawy czy koszta postępowań sądowych i prawnika nie będą większe od tego " długu ".
Czego to się człowiek w życiu jeszcze doczeka ? Do dziś nie mogę w to uwierzyć.
Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba.

Gustlik - od którego momentu liczy się przedawnienie?
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
04 maj 2011 - 13:41:13
Skoro jest to dług spadkowy należy przyjąć, iż wymagalność spłaty nastąpiła w dniu śmierci spadkodawcy.
Za najkorzystniejszy wariant dla wierzyciela można przyjąć datę zgonu + 6 miesięcy, czyli zgon nastąpił 10.01.2005r + 6 miesięcy i od tego terminu liczymy termin, w którym następuje przedawnienie. Zatem w tym wypadku przedawnienie nastąpi 11.07.2008r.

Koszty procesu ponosi strona pozywająca. Po rozstrzygnięciu strona przegrywająca.
Raczej nie widzę opcji abyś ten proces przegrała, chyba, że w jakiś sposób nawiązałaś kontakt, który można przyjąć za uznanie roszczenia.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
04 maj 2011 - 20:22:12
Był wykonany telefon do firmy SKOK,po odebraniu zawiadomienia.
Kredyt spłace. Jestem na bezrobociu, bez prawa do zasiłku. Na utrzymaniu dziecka studiującego i pobierającego rente po ojcu.
Musze mieć świadka w sądzie że tego dnia nie byłam na pogrzebie. a ja niestety, nie pamiętam co robiłam tego dnia, nawet daty nie znam. Lewego świadka nie podstawie.
Jestem głupio uczciwa.
Gdybym zrzekła się spadku, przeszło by na siostre wujka ( teraz ją odnalazłam ).
Jak to zrobie, będę miała ją na sumieniu. Zakomunikowała mi to wprost. Z tego co się dowiedziałam, zadłużona po uszy, już staruszka.
Teraz też wiem, że kredyt nie był ubezpieczony, wujek podpisał jakiś weksel.
Nie dociekam już co to oznacza.
Ot, ludzki dramacik, jakich wiele ...
Rodzina pomoże, obiecali, pomagali.
To na tyle w tym temacie.
Dziękuje wszystkim za wpisy.
Człowiek całe życie się uczy, szkoda tylko że ta " nauka" jest czasami taka bolesna.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
04 maj 2011 - 20:53:56
fiona Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Był wykonany telefon do firmy SKOK,po odebraniu
> zawiadomienia.
> Kredyt spłace.


Mamy przez to rozumieć, że zobowiązałaś się jednak do spłaty?

Jak można zobowiązać się do czegoś nie wiedząc, do czego się zobowiązujesz - jedynie opierając się na tym, co ktoś pisze ( być może, że prawnik?). Gdyby wszyscy prawnicy postępowali tak uczciwie to nasza obecność nie byłaby tu konieczna!

Szczerze - nie rozumiem Twojej postawy - odnoszę wrażenie że sama sobie sprawy komplikujesz.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
04 maj 2011 - 21:32:28
Wasza obecność tutaj jest bardzo pomocna i potrzebna.
Człowiek zdaje sobie sprawę, że nie jest sam.
Nie mam wyjścia.
Siostra wujka zagroziła samobójstwem, gdy wniosę sprawę o zrzeczenie się spadku.
Mam nadzieje, że więcej długów nie narobił.
Poprosze firme, o przesłanie mi kopii dokumentów.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
04 maj 2011 - 22:16:09
Przepraszam, coś tu nie pasuje, przecież siostra wuja musiała wiedzieć o spadku i długu, wcześniej jak ty. Według prawa to ona przed tobą dziedziczy, może ona się już zrzekła, spadku, że ciebie ścigają. Czy czasem nie chcą wpuścić cię w kanał, ja bym sprawdził dobrze, bo jak narobił więcej długów, w innych bankach, to musisz spłacać wszystkich po równo.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
06 maj 2011 - 13:13:48
Wiedziała o śmierci. Masy spadkowej nie przeprowadzała, gdyż jak pisałam nic nie miał na siebie. Żył w nieformalnym związku, wychowując nie swoje dzieci.
Jak twierdzi o długu nic nie wiedziała.
Do masy spadkowej wchodzę z nią po równo ( ja po mamie ).
Twierdzi że żadnego pisma ze skoku nie dostała.
Skok twierdzi że wysłał( takie samo ja do mnie, wezwanie zapłaty ).
Uważam SKOK, za nie nieuczciwą firme.
Nieuczciwą wobec niczego nieświadomych, potencjalnych dłużników.
Zostałam nim, nieświadomie.
Jest to zwykle żerowanie na przeciętnych obywatelach, nieświadomych czyhających na nic " niespodzianek".
Pozostaje mi dwa razy do roku sprawdzać, czy czasami ciotka nie zeszła z tego świata.
Do tego się zmusza człowieka, do pilnowania drugiego " członka rodziny ".
Teraz jestem mądrzejsza, wiem jak postępować . Tylko drogo mnie ta nauka kosztuje, nie tylko finansowo.
Re: SKOK Stefczyka zrobił "SKOK" na mją kieszeń, co robić ?
06 maj 2011 - 13:28:11
po pierwsze to dług jest przedawniony
po drugie to skok musi ci udowodnic ze wiedziałas o smierci
po trzecie to niech sobie ciocia grozi
zreszta równiez dobrze mogła spadek odrzucic teraz?
teraz niech spłaca
chocby dlatego,ze nie powiadomiła ciebie o smierci a jak sama piszesz,wiedziała
starałabym sie o przywrócenie terminu i odrzuciła spadek
ja o smierci mojej powiadomiłam wszystkich,ja odrzuciłam,tato i moja córka tez,reszta? ich problem

ale skoro jestes uczciwa albo głupia to spłacaj długi kogos kogo na oczy nie widziałas pod presją jakiejs stuknietej staruszki,która cwaniara stosuje szantaz emocjonalny
sorry ale przerzasz mnie bo narazasz swoja rodzine na nędze i bezdomnosc pod presją ,kto ciebie zwyczajnie oszukuje i pakuje w gówno
czy ty liczysz sie z tym,ze twoje dzieci beda skazane do konca zycia na spłaty długów po kims tam?
chcesz tego?
to moze i moje wez i spłacaj bos uczciwa
sorry ale któs musiał ci wylac kubeł zimnej wody na łeb bys sie otrząsneła
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 09:15:15
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfef44
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować