Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
02 cze 2011 - 22:06:32
Kochani!Mam egzekwowany przez komornika od kwietnia 2004 dług wobec Citi z wynagrodzenia; zabierają mi 50%, a odsetki rosną 11,90 dziennie i nie widać szans spłaty. Tymbardziej, że spłata dysponowana jest na odsetki, a nie na kapitał, który w tym wypadku prawie nie maleje.Następnym mailem poproszę o radę, jak/czy interweniować w sądzie w świetle ostatniego wyroku trybunału, ale teraz powiedzcie, na podstawie Waszego doświadczenia, czy można zaproponować komornikowi oświadczenie na piśmie, że będę wpłacać na jego konto tę sama kwotę m-cznie, aby tylko zszedł mi z pensji? Wybieram się na emeryturę w najbliższym czasie i komornik zabierze mi 50% z odprawy i nagrody jubileuszowej, a to strasznie dużo dla mnie. Chciałabym za wszelką cenę te pieniądze zatrzymać na inne pilne wydatki, choćby odmalowanie zaniedbanego od lat (z racji długów) mieszkania. Wolałabym przeznaczyć z tak odzyskanych pieniędzy jakąś sumę na nasz wspólny cel stowarzyszenia, bo w tej chwili choć bardzo chcę naprawdę nie mogę. Napiszcie, co tym sądzicie. Chodzi o komornika Grobelnego przy sądzie dla w-wy pragi w w-wie. Może ktoś z Państwa miał z nim doczynienia i wie, co to jest za człowiek?
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
03 cze 2011 - 13:55:40
Kocia Mamo, nikt takiej odpowiedzi Ci nie udzieli bo to jest indywidualna sprawa komornika. Moja rada jest taka, idź do komornik i porozmawiaj, to też człowiek. Trzymaj się :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
03 cze 2011 - 14:48:58
Tak zrobię Małgosiu.Nie dowiem się, jak nie spróbuję.Pozdrawiam Cię ciepło.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
03 cze 2011 - 19:34:09
Na forum nie używamy imion !

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
03 cze 2011 - 20:44:04
witam,jak juz jest wysstawiony bte i komornik zajmuje pensje to długi dalej rosną przeciez bte jest wystawione na stała kwote plus pewnie to co komornik wezmie to skad te 11, 90 odsetek dziennie bo nie rozumiem????

czyli wlasciwie nie ma szans za zycia spłącic długu.... tak to rozumiem
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
03 cze 2011 - 21:06:11
Owszem BTE na stałą kwotę ale odsetki rosną również od dnia nadania klauzuli wykonalności na BTE. Taka kwadratura koła :(

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
04 cze 2011 - 09:54:32
Będzie trzeba oto powalczyć,.by ta kwadratura koła koniecznie sie zmieniła.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
04 cze 2011 - 19:28:20
ale jak powalczyc drogie panie panowie ja jestem zupełeni załamana dalej z mezem nie udało mi sie porozumiec z bankiem bph mimo iz wysyłalismy do niech pisma wielokrotnie rowniez te które mi schopenka podpowiedziała ze strony, bank odmówił pewnie z aniedługo bte wystawia, chciałabym moc zza zycia spłacic długi ale jak one beda ciagle rosły to chyba bedzie niemozliwe, ja myslalam ze kwota na bte jest stała i nic juz nie bedzie wiecej narastało...
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
05 cze 2011 - 10:41:23
@beatabrzesińska,nie wiem czy dobrze radze,ale jak już komornik będzie Wam zabierał,to postaraj sie z nim uzgodnić,że oprócz tego bedziesz uiszczała od siebie taka i taka kwotę.Być może komornik zaliczy Ci na poczet kapitału i wtedy odsetki nie będa az tak duże.Bardzo proszę forumowiczów,kto sie zna w tej kwesti,niech sie wypowie-czy to dobra rada czy zła.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
05 cze 2011 - 11:11:23
Do: @beatabrzesińska Ze swojego doświadczenia wiem, że jeśli komornik nie zajął jeszcze wynagrodzenia i nadal jest jakaś szansa porozumienia się z nim i wpłaty bezpośrednio do niego, to nalezy zadeklarować kwotę, którą naprawdę możesz płacić bezpiecznie, tzn. wylicz sobie wszystkie swoje koszty, zostaw kwotę niezbędną na życie i potwierdź, że tyle będziesz spłacać. Sorry, ale nie wierzę komornikom, ani ich wielkoduszności i obawiam się, że jeśli wspaniałomyślnie oświadczysz, że możesz wpłacać coś więcej to wydoi Cię do cna, bo uzna, że masz jakieś dodatk. zasoby finans., których nie ujawniasz.. Z kolei wiem, że spłaty zawsze idą najpierw na odsetki, a potem na kapitał, bo to im się bardziej opłaca. Smutne, ale im nie chodzi o to, abyś szybciej spłaciła zadłużenie (tzn. kapitał), ale żeby jak najwięcej zarobić na odsetkach. Oni zrobili z tego biznes. Chyba tylko wierzyciel może wyraxnie zlecić komornikowi, a spłaty zaliczał najpierw na kapital, a czy jemu zalezy na szybkiej spłacie? No, sama sobie odpowiedz.To jest właśnie ta rażąca niesprawiedliwość, z która my dłużnicy, staramy się walczyć.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
05 cze 2011 - 19:41:55
tak owszem macie racje rozumiem ze na obecna chwile zadne przepisy tego niereguluja czyli taka samowolka mozna powiedziec i to powinno sie zmienic zeby przepisy byly jasne i przejrzyste dla dluzników zebysmy kiedys mogli splacic dług... a w obecniej sytuacji spłacac dlug do konca zycia
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
06 cze 2011 - 18:49:31
Ja mam takie pytanie odnośnie komornika - czy on od razu włazi na pensję i konto czy najpierw wzywa dłuznika i rozmawia o dobrowolnych wpłatach? Generalnie i tak bym mu mogła wpłacać te 50% pensji (on chyba wtedy może sobie zabrać 15% a nie 8% jak przy zajęciu pensji - więc chyba lepszy dla niego biznes?) więcej i tak niż 50% nie dostanie ode mnie bo nie mam i tyle. Ale tak to bym mogła szukac dodatkowych prac a kto przyjmie na parę godzin ludzia z zajęciem komorniczym?
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
06 cze 2011 - 19:02:22
@Barbar-O zajęciu komorniczym dowiadujesz sie z pisma poleconego przysłanego z kancelarii komorniczej.Takie pismo idzie równocześnie do zakladu pracy do banku gdzie masz rachunek,do US itp w zależności jak chce wierzyciel.
Jeżeli zadłużenie jest duze a na dodatek spodziewasz się nastepnych zajęc to raczej ugoda o dobrowolnych wpłatach bezpośrednio do komornika nie wchodzi w grę.Jeżeli dostaniesz wezwanie do stawienia sie w kancelarii komornika celem złozenia wyjaśnień to możesz i owszem spróbować porozmawiać z komornikiem.Tylko nie wiem czy to ma sens jeżeli za pare tygodni,bądź miesięcy otrzymasz nastepne zajęcie i następne....
Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-06 19:06 przez lwica.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
19 cze 2011 - 14:40:21
lwica Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @Barbar-O zajęciu komorniczym dowiadujesz sie z
> pisma poleconego przysłanego z kancelarii
> komorniczej.Takie pismo idzie równocześnie do
> zakladu pracy do banku gdzie masz rachunek,do US
> itp w zależności jak chce wierzyciel.
> Jeżeli zadłużenie jest duze a na dodatek
> spodziewasz się nastepnych zajęc to raczej ugoda o
> dobrowolnych wpłatach bezpośrednio do komornika
> nie wchodzi w grę.Jeżeli dostaniesz wezwanie do
> stawienia sie w kancelarii komornika celem
> złozenia wyjaśnień to możesz i owszem spróbować
> porozmawiać z komornikiem.Tylko nie wiem czy to ma
> sens jeżeli za pare tygodni,bądź miesięcy
> otrzymasz nastepne zajęcie i następne....
> Pozdrawiam


Zdaża się również tak Lwico, że komornik zajmuje bezpośrednio wynagrodzenie wysyłając tytuł egzekucyjny listem poleconym do pracodawcy, a dlużnika nawet nie zawiadamia. Tak było w moim przypadku. I weż się teraz odwołuj. Powiem jeszcze coś na Citi (bo to był Citi). Przetrzymali BTE pond 4 lata (wydany w 2003) u komornika wylądowal w 2007 (mam listowne potwierdzenie tego faktu przez komornika), a ja o istnieniu BTE nigdy nie zostałam powiadomiona. Zanim wyciągnęłam dokumenty z sądu minęły 2 miesiące. Sprzeciwu nie złożyłam (nie miałam wtedy ani wystarczającej wiedzy, ani pieniędzy na adwokata) i tak przegapiłam terminy zawite. I spłacam do dzisiaj. Wiem, że BTE stało się przedawnione w 2007, a jeśli nie to, to można było chociaż podważyć odsetki (za 3 lata). Też tego nie zrobiłam. Po zawale udało mi się znależć pracę i pracować tak, aby jej nie stracić (nowa w pracy, chora i jeszcze z komornikiem - wystarczy, aby pracodawcy mieli Cię na oku i patrzyli zezem). Zastanawiam się ciągle (czasu mało, bo do 5 lipca) nad pozwem do sądu o ponowne rozpatrzenie sprawy - z mocy wyroku TK z 15 marca br.- bo napewno kwotę zadłużenia do BTE spisali z ksiag, ale nie wiem na ile to pomoże, po przecież sam BTE/wyrok sądu był przedawniony gdy go składali po 4 latach, a ja nie reagowałam, to czy teraz coś da podważenie BTE? Poradżcie prosze, jeśli znacie już podobne przypadki? Nuciekam ie od spłaty, ale ten przypadek jest kurewsko (przepraszam) niesprawiedliwy bo - moim zdaniem, choć bazujący na nieznajomości prawa przez dłużnika - stawia Citi w nadzwyczaj uprzywilejowanej pozycji i daje mu czysty niezaslużony zysk moim kosztem.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
08 cze 2011 - 12:55:50
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 15:52 przez camion.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
08 cze 2011 - 19:29:45
camion- tak czytam i troszkę mi ciśnienie opadło- bo wszedzię są ludzie.. Nam jeden Pan pracujący w banku powiedział otwarcie- że w naszej sytuacji- to ten komornik jest lepszy, niż inne opcje- bo wie, że z bankami nie da się dogadać. Jak już ktoś się zgodzi, to reszta oponuje- my pewnie niedługo będziemy mieli komornika- i to mnie boli- bo rok już prawie szukaliśmy pomocy- spłacaliśmy wszystko- nieraz z poślizgami i gdy już wydawałoby się, że się uda, żeby rata była jedna- klops... Czeka nas komornik- komornicy- boję się, ale wiem, że jakbym wcześniej Was znalazła, to nie pożyczyłabym pieniędzy, aby się ratować od znajomych
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
13 cze 2011 - 21:42:43
aggi pamoetaj, ze komornicy zdaja sobie sprawe z sytuacji w jakiej sa ich klienci....to tez sa ludzie i nie ma sie co bac,ale porozmawiac zupełnie normalnie....komornik to tez jest jakies wyjscie z sytuacji,znam pana który juz 10 lat tak spłaca i 80 proc długów juz spłacił,bo to komornik przejmuje na siebie ten obowiazek i dzieli pomiedzy hieny te ochłapy z naszej wypłaty
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
14 cze 2011 - 16:06:52
Dzięki Dziśka za odpowiedz- słowa otuchy- nawet nie wiesz, jakie to dla mnie w tej chwili istotne- jestem w całkowitej rozsypce. Nie wiem, czy siadam psychicznie?
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
17 cze 2011 - 23:50:46
napisałaś ze prechodzisz na emeryturę , mozy wykorzystaj ten moment i weż kredyt na spłatę jednorazową, jak dostanieszdecyzję z Zus i nie bedziesz pobierać wynagrodzenia za pracę,jakZus wyda decyzję azakład poinformuje KOMORNIKA że nie jesteś juz pracownikiem to może być kilka dni ale może sie uda wziąć kredyt na decyzję emerytalną, rozumiem ze nie zajął ci konta tylko wprost od pracodawcy, zanim wierzyciel wystapi o zajecie emerytury i komornik wyśle pismo do ZUS-u, tomasz chwilę na wzięcie kredytu na spłatę. Nie wiem oczywiście jak duze jest twoje zadłuzenie, ale jak nie przerwiesz tej matnii to do końca życia będzieszpłacić odsetki i wynagrodzenie komornika.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
19 cze 2011 - 14:21:09
alka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> napisałaś ze prechodzisz na emeryturę , mozy
> wykorzystaj ten moment i weż kredyt na spłatę
> jednorazową, jak dostanieszdecyzję z Zus i nie
> bedziesz pobierać wynagrodzenia za pracę,jakZus
> wyda decyzję azakład poinformuje KOMORNIKA że nie
> jesteś juz pracownikiem to może być kilka dni ale
> może sie uda wziąć kredyt na decyzję emerytalną,
> rozumiem ze nie zajął ci konta tylko wprost od
> pracodawcy, zanim wierzyciel wystapi o zajecie
> emerytury i komornik wyśle pismo do ZUS-u, tomasz
> chwilę na wzięcie kredytu na spłatę. Nie wiem
> oczywiście jak duze jest twoje zadłuzenie, ale jak
> nie przerwiesz tej matnii to do końca życia
> będzieszpłacić odsetki i wynagrodzenie komornika.


Do ALKI: Nie Alko, nigdy tego nie zrobię. Nie zaciągałam długów na spłate długów i nigdy tego nie zrobię. Zaciągałam długi na leczenie dziecka i wszystkie były na miarę moich ówczesnych możliwości, dopóki nie straciłam dobrej pracy (nie ze swojej winy). Zresztą, gdy się walczy samotnie o życie i zdrowie jedynego dziecka to nie spłata długu zaprząta myśli tylko dziecko. Gdyby trzeba było zrobiłabym to drugi raz. Bo uważam, że tak trzeba. Gdyby sytem bankowy był w Polsce dla człowiek, a nie dla złodziejskich banków, to bank sam powinien po analizie sprawy klienta zaproponować mu albo tzw. wakacje kredytowe, albo kredyt konsolidacyjny, ale na dogodnych warunkach, umozliwiających jego spłatę. Tym bardziej, że dopóki miałam pracę spłacałam po 2500-3000 zł.m-cznie i splaciłam większość. Kiedy jednak straciłam pracę to stałam się "dojną krową" od odsetek. Nie będę kombinować, nigdy już nie zaciągnę w Polsce kredytu.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
18 cze 2011 - 10:42:55
Długi spłacać zaciągając następne długi, tylko pogratulować porad.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
19 cze 2011 - 16:41:27
czyli trzeba w pracy pytać o tytuł egzekucyjny juz w momencie kiedy dowiem sie o zajęciu pensji bo wiem, że na nim widnieją daty wystawienia BTE - dobrze, ze mnie uprzedziłaś - będę trzymać rękę na pulsie.
Ale generalnie przepis przecież mówi jasno, że dłużnik ma 7 dni od momentu otrzymania tytułu egzekucyjnego - czyli komornik MUSI go dostarczyc dłuznikowi.
Albo ja się mylę albo komornik nie dołozyl należytej staranności w wykonywaniu obowiązków.
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
19 cze 2011 - 18:50:23
Barbar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czyli trzeba w pracy pytać o tytuł egzekucyjny juz
> w momencie kiedy dowiem sie o zajęciu pensji bo
> wiem, że na nim widnieją daty wystawienia BTE -
> dobrze, ze mnie uprzedziłaś - będę trzymać rękę na
> pulsie.
> Ale generalnie przepis przecież mówi jasno, że
> dłużnik ma 7 dni od momentu otrzymania tytułu
> egzekucyjnego - czyli komornik MUSI go dostarczyc
> dłuznikowi.
> Albo ja się mylę albo komornik nie dołozyl
> należytej staranności w wykonywaniu obowiązków.


Do Barbar: Wszystko się zgadza. Komornik dostarczył mi nakaz 16 dni później niż mojemu pracodawcy. Miałam swoje 7 dni na odwołanie, ale miałam też już wynagrodzenie mniejsze o 50%...
Re: Czy Waszym zdaniem komornik pójdzie na taką propozycję spłaty?
19 cze 2011 - 18:14:38
Szpoennka ,czasem tak trzeba,Kocia Mama napisała że spłaca tylko odsetki,z 50 % pensji, a dłu nie maleje, to chyba lepij miećstałą ratę w banku, nie miec zajęć i nikt cię nie nęka,ja nie czekam do końca tylko walczę stad moje podejście, nie wiem jak długo ale kombinuje bo mam 3 dzieci.Spłacam powoli ale wole bankowi 15 % rocznie zapłacić niż komornikowi i wiezrycielowi podwójne koszt. Mam wiele bardzo złych doświadczeń z bankami, ale gorsze mam z komornikami ,i nie chcę żeby mi się po domu pałętał jakiś i sprawdzał czy moja lodówka to ma 15 lat czy moze 10.
Natomiast jestem przeciwna konsolidacjom, 5 mniejszych długów jest lepsze niż jeden b.duży.
Zawsze można się poślizgnąć do 2 miesięcy i jakoś idzie, mniejsze konsekwencje, tylko aby nie przegiąć.Od 6 lat intensywnie spłacam , i ledwo już zipię, straciłam całe zaufanie do wszystkich instytucji od Banków począwszy a na Sądach skończywszy.
Jak mi się uda w następnej 5-latce spłacić resztę to będę starą steraną i wykończoną babą, i chyba będę liczyć tylko na dzieci.Jeden błąd kosztuje mnie całe życie spłat.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:49:55
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgrghr
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować