Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Lukas Bank/opłaty monitowe

Lukas Bank/opłaty monitowe
15 lip 2011 - 17:21:40
Witam! Nie znalazłam podobnego tematu aby zasięgnąć informacji wiec założyłam nowy..jeśli takowy istnieje to przepraszam..
Już u Was zasięgałam porady więc liczę ,że znów mi pomożecie : )
Problem jest z Lukas Bankiem.Teściowej zostały trzy raty do końca spłaty.W czerwcu miała kłopoty ze spłatą (300zł, rata do 9 czerwca).Bank wysłał jeden monit i z raz dzwonił(że termin wpłaty zaległej raty ma do 6 lipca).Ratę zapłaciła po dwóch dniach od podanego terminu 8 lipca.Wpłaciła 350 zł (doliczyli karne odsetki i jakieś koszty monitu które podali).W środe 13 lipca dostała pismo z Lukasa ,że naliczyli koszty windykacyjne w kwocie 290 zł!!!! Nie widziałam tego pisma,teściowa podała że jest w nim napisane że za każdy wykonany do niej tel 100 zł,koszt wysłania monitu 30 zł. itp!!!!!!1Plus bieżąca rata za lipiec 300 zł.Przecież tu się zamyka błędne koło!!! Koszty jakiejś windykacji są wyższe od raty!!!.Przecież wpłacając zaległą ratę ,już raz zapłaciła za koszty windykacyjne.Do sumy 290 zł doliczając 50zł wpłacone z zaległa ratę daję 340 zł!!!!Skąd takie koszty????
Teściowa chce wpłacić bieżącą ratę(300zł) ale przecież zabiorą to na poczet tej windykacji i nadal będzie brak wpłaty bieżącej raty!
Czy może ktoś mi poradzić co z tym zrobić??? Proszę,może miał ktoś taką sytuację?
Dodam ,że Pani z windykacji nawet nie chce rozmawiać.podała termin 14 dni na wpłatę tych 290 zł plus bieżąca rata.
Re: Lukas Bank/opłaty monitowe
15 lip 2011 - 17:25:02
Obiło mi się o oczy : ) na waszym forum coś o : klauzul niedozwolonych UOKiK.

"UOKiK zakwestionował :

1. opłaty za monity ( powiadomienia)
2. telefoniczne ponaglenia ( płatne)
3. Wyjazd interwencyjny do Klienta

Takie działania naruszają interesy konsumenta.
Należy je uznać za niedozwolone postanowienia umowne zgodnie z art. 385 K.C."

Nie wiem czy nie wypisuję/wklejam bredni ale może ktoś mi doradzi? Teściowa to starsza uczciwa kobicinka : )
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować