Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: pilnie potrzebuję rady..

pilnie potrzebuję rady..
17 lip 2011 - 12:05:54
Witam serdecznie
Potrzebuję rady w bardzo trudnej dla mnie sprawie. Mój mąż w 2004 roku zakupił w systemie ratalnym kino domowe oraz telewizor. Umowy były zawarte na okres 9 miesięcy (od sierpnia 2004 do kwietnia 2005 roku). Raty były regulowane. Nie otrzymaliśmy nigdy żadnego wezwania do zapłaty, monitu, czy telefonu świadczącego iż środki nie dotarły na konto bankowe zgodnie z harmonogramem spłaty. W tym roku zmieniliśmy miejsce zamieszkania o praktycznie 500 km. W maju tego roku otrzymaliśmy pismo na stary adres zamieszkania z informacją, iż bank AIG połączył się z Santander Consumer Bankiem i.. firma TRANSCOM wzywa nas do zapłaty należności z tytułu nie zapłaconych umów (za kino domowe oraz telewizor)... Było to dla nas ogromnie przykre zaskoczenie. Odpisalismy natychmiast, iż wszelkie zobowiązania regulowaliśmy w termninie, iż nie otrzymaliśmy nigdy monitu, wezwania czy telefonu że coś jest nie tak. Wobec czego poprosiliśmy o pilne wyjaśnienie sprawy. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż wezwania kierowali listem zwykłym nie posiadają potwierdzeń ani numerów nadania wezwań. Od 2005 roku do dziś naliczali odsetki karne - naliczyli sobie ok 3000 zł za jedną sprawę, 2000 zł za drugą sprawę. W zeszłym tygodniu dostaliśmy dwa pisma - każde z innej kancelarii prawnej wzywające do zapłaty - jedna kancelaria z tytułu kina domowego, druga z tytułu telewizora. Termin spłaty do 16 lipca pod rygorem wystawienia BTE i skierowania sprawy na drogę egzekucji. Nie posiadam jakiejkolwiek dokumentacji dotyczącej tych zobowiązań. Minęło tyle lat i nie sądziłam, iż kiedykolwiek będzie nam to jeszcze potrzebne. Nie chcę dopuścić do sytuacji w której komornik zajmie nam wynagrodzenie. Nie mogę też pogodzić się z myślą aby drugi raz regulować coś co już zostało spłacone!!!! Jeśli nie odnotowali wpłaty to dlaczego nie wystosowali wezwania czy też wypowiedzenia warunków umowy dlaczego nie wystąpili o bte 5 lat temu tylko w chwili kiedy umowa nie istnieje już 6 lat naliczając tak ogromne odsetki karne!!. Co mamy teraz zrobić? zwrócić się z prośbą o anulowanie odsetek karnych niesłusznie naliczonych i drugi raz spłacić płatność, która nie została u nich odnotowana? Oni wymagają byśmy udowodnili, iż sprawę spłaciliśmy - nie jestem w stanie tego zrobić. Jestem na prawdę zrozpaczona. Doradzcie mi co robić. Zależy mi na pozytywnym załatwieniu sprawy. Odwoływać się? Prosić o umorzenie. Doradzcie bardzo Was proszę.
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 lip 2011 - 12:17:26
Długi z tytułu działalności gospodarczej przedawniają sie po TRZECH latach, a więc Twój dług, nawet gdyby istniał - JEST PRZEDAWNIONY !!! Trzeba podnieść w sądzie zarzut przedawnienia dlugu. A najlepiej zadzwoń do Pana Romana tel. 695577491 lub 500848247 lub do Schoppenki (Ruch Społeczny Poszkodowanych) - tel. 792804900.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 lip 2011 - 14:23:51
Dziękuję za odpowiedź. Najchętniej już dziś zadzwoniłabym pod wskazane numery telefonów - ale dziś niedziela dlatego zadzwonię dopiero jutro po pracy. Tak dużo nerwów mnie to kosztuje:( Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 lip 2011 - 14:49:45
jeśli zadzwonisz uznasz zadłuzenie i bedziesz spłacała,nie wywiniesz sie juz z tego a koszty dodatkowe zezra cie z butami
poczytaj w watku o postepowaniu z fw
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 lip 2011 - 15:21:28
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jeśli zadzwonisz uznasz zadłuzenie i bedziesz
> spłacała,nie wywiniesz sie juz z tego a koszty
> dodatkowe zezra cie z butami
> poczytaj w watku o postepowaniu z fw


Miałam na myśli pilne wykonanie telefonu zgodnie z radą Gustlika - tj. do Pana Romana i Schoppenki.
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 lip 2011 - 16:19:17
no chyba ze:)
33
Re: pilnie potrzebuję rady..
11 sie 2011 - 14:07:57
Witam. Mam takie pytania. Zaciągałam kredyt w AIG Finanse Dla Domu (dołożyli mi jeszcze do tego kredytu kartę kredytową). Jak nastąpiła klapa w mojej rodzinie, to zaprzestałam spłacać no i po jakimś czasie komornik wszczął egzekucję. W grudniu ubiegłego roku dzwoniłam do AIG w sprawie ugody. Zgodzili się, ale takie dali warunki, że ja ich nie mogłam przyjąć. W czerwcu tego roku zadzwoniłam ponownie. Jak się dowiedziałam, to nie rozmawiam już z AIG tylko z Santander Consumer Bankiem. Do ugody nie doszło, bo warunki takie same jak poprzednio. Chodzi mi o to:
czy Santander powinien mnie poinformować, że teraz on jest moim wierzycielem,
czy Santander powinien wznowić egzekucję u komornika
czy to prawda, że wierzyciel powinien co rok wznawiać egzekucję u komornika

Ostatnie moje pytanie nie dotyczy długów bankowych lecz ALIMENTÓW. Mój mąż chce płacić alimenty na niepełnosprawną córkę dobrowolnie. Chce to potwierdzić notarialnie.
Czy takie notarialne zobowiązanie się do płacenia alimentów na rzecz córki kwoty X ma taką samą moc jak sądowe orzeczenie?
Re: pilnie potrzebuję rady..
11 sie 2011 - 15:15:41
tak - takie notarialne zobowiązanie ma taką samą wartość jak orzeczenie sądowe ale musisz zawrzeć w nim dobrowolne oświadczenie o poddaniu sie egzekucji i potem w sądzie złozyć żeby dostać pieczatke o natychmiastowej wymagalności i w razie czego możesz oddac do komornika. Tylko taka umowa niestety kosztuje kasiorkę - i to całkiem sporą (dowiadywałam się) - nie lepiej do sądu za darmo?
Re: pilnie potrzebuję rady..
11 sie 2011 - 15:46:36
33 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czy Santander powinien mnie poinformować, że teraz on jest moim wierzycielem

Nie ma takiego obowiązku.

> czy Santander powinien wznowić egzekucję u komornika

Postępowanie egzekucyjne zostało zawieszone lub umorzone?

> czy to prawda, że wierzyciel powinien co rok wznawiać egzekucję u komornika.
> Ostatnie moje pytanie nie dotyczy długów bankowych lecz ALIMENTÓW.

Postępowanie dot. egzekucji alimentów prowadzone jest do czasu:
- gdy wierzyciel złoży wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego
- gdy zmarł dłużnik lub wierzyciel
- gdy dłużnik złoży do komornika wniosek o umorzenie postępowania wraz z prawomocnym orzeczeniem uchylającym jego obowiązek alimentacyjny

Przy egzekucji alimentów niedopuszczalne jest umorzenie postępowania egzekucyjnego z mocy prawa np. na skutek bezczynności wierzyciela lub z powodu bezskuteczności egzekucji.

> Mój mąż chce płacić alimenty na niepełnosprawną córkę dobrowolnie. Chce to
> potwierdzić notarialnie. Czy takie notarialne zobowiązanie się do płacenia
> alimentów na rzecz córki kwoty X ma taką samą moc jak sądowe orzeczenie?

Tak, ale słono kosztuje.
Lepiej przeprowadzić postępowanie przed sądem. Rozpatrzenie pozwu o alimenty trwa od 1,5 do 3 m-cy i nie podlega opłatom.
Re: pilnie potrzebuję rady..
15 sie 2011 - 12:21:21
witajcie

BTE wystawione w dniu 11.05.2011r., klauzula wykonalności nadana w dniu 28.06.2001r., komornik wszczął egzekucję do nieruchomości. Na podstawie jakiego przepisu można zaskarżyć to BTE?
Re: pilnie potrzebuję rady..
15 sie 2011 - 18:06:47
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witajcie
>
> BTE wystawione w dniu 11.05.2011r., klauzula
> wykonalności nadana w dniu 28.06.2001r., komornik
> wszczął egzekucję do nieruchomości. Na podstawie
> jakiego przepisu można zaskarżyć to BTE?

Skarga o wznowienie postępowania w związku z wyrokiem TK + wniosek o zabezpieczenie powództwa.

P.S. Wkradła Ci się "cyfrówka"- nadanie klauzuli zapewne w czerwcu 2011.
Re: pilnie potrzebuję rady..
15 sie 2011 - 20:56:05
dzięki flame

oczywiście, że wkradła się literówka, klauzula z dnia 28.06.2011r.

mam pytanie - czy skargę o wznowienie można jeszcze składać? czy był termin 05.07.2011r.?
Re: pilnie potrzebuję rady..
15 sie 2011 - 21:03:14
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) czy skargę o wznowienie można jeszcze składać? czy był termin 05.07.2011r.?

Można składać, pod warunkiem, że nie uchybiłaś terminowi tj. od momentu otrzymania zawiadomienia (przypuszczam, że od komornika) masz 7 dni (termin zawity!) na wniesienie skargi.
Re: pilnie potrzebuję rady..
16 sie 2011 - 21:04:15
flame

czy mogę wysłać do Ciebie skan "zawiadomienia o wszczęciu egzekucji", bo nie wiem - do jakiego sądu skierować skargę o wznowienie?
Re: pilnie potrzebuję rady..
16 sie 2011 - 21:13:03
albo, będzie szybciej - jak napiszę fragment:

"Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji"

na podstawie tytułu wykonawczego:
- BTE XXXXXXX w Warszawie z dnia 11.05.2011, sygn. akt:xxxxx, zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 28.06.2011r.
- Postanowienie Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie z dnia 28.06.2011r., sygn. akt: xxxxxxxx, zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 04.07.2011r.

- do jakiego sądu skierować skargę o wznowienie?
Re: pilnie potrzebuję rady..
16 sie 2011 - 21:17:01
Do sadu który wydał postanowienie, czyli Sadu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: pilnie potrzebuję rady..
16 sie 2011 - 21:20:57
dzięki schoppenko

ale mam skorzystać ze wzoru - skarga na BTE? tak?
Re: pilnie potrzebuję rady..
16 sie 2011 - 21:23:30
tak

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: pilnie potrzebuję rady..
16 sie 2011 - 22:33:30
schoppenko

przepraszam Cię, ale nie mogę sobie poradzić. Postanowienie wydał Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum, sygnatura VI Co ....... Czy to oznacza VI Wydział Cywilny czy VI Wydział Egzekucyjny, bo są oba te wydziały
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 sie 2011 - 09:55:32
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Postanowienie wydał Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum,
> sygnatura VI Co ....... Czy to oznacza VI
> Wydział Cywilny czy VI Wydział Egzekucyjny, bo są oba te wydziały

Grażynko, adresuj tak:

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum
Wydział Cywilny
ul.........
kod pocztowy; miejscowość

Sąd nada bieg sprawie, nada też sygnaturę i skieruje skargę do rozpoznania do właściwego wydziału. Niech sąd troszkę popracuje :)
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 sie 2011 - 09:54:49
Ja tego też nie wiem, czy sąd cywilny czy egzekucyjny. Masz sygnaturę akt to zadzwoń do sądu i sprawdź lub przejdź się do komornika i obejrzyj sobie dokładnie to postanowienie sądu na mocy którego prowadzi egzekucję.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 sie 2011 - 09:58:30
Flame ma rację, niech sąd popracuje. Chociaż ja w swojej mentalności zawsze staram się być na właściwym miejscu ale to wyjście jest też bardzo dobre :))

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 sie 2011 - 10:09:25
Grażyna STOP (!) Coś mi tu nie gra. Wyślij skan na mojego maila.
Jak nie mam pisma przed nosem, to ciężko coś doradzić.

Często ktoś, kto do mnie pisze, albo dzwoni, uparcie twierdzi, że odebrał korespondencję od komora, a ja z tego, co pisze albo mówi wnioskuję, że to nieprawda. Dopiero jak zapoznam się z pismem, to okazuje się, że jest to np. Przedsądowe wezwanie do zapłaty od wierzyciela. I w tym piśmie wierzyciel informuje, że jak dłużnik nie zapłaci, to grozi mu sprawa sądowa i egzekucja komornicza.
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 sie 2011 - 10:16:26
Flame, to jest właściwe zawiadomienie o wszczęciu egzekucji od komornika. Nie żaden blef :))

Grażynka już od dawna rozróżnia te pisemka :))

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: pilnie potrzebuję rady..
17 sie 2011 - 10:27:17
Schoppenko, wiem, że akurat kto jak kto, ale Grażynka rozróżnia pisma i wie, z czym ma do czynienia. Dałam tylko przykład, że nie wszyscy potrafią dobrze odczytać pisma, które mają przed nosem.

Zaniepokoiło mnie to:
"na podstawie tytułu wykonawczego:
- BTE XXXXXXX w Warszawie z dnia 11.05.2011, sygn. akt:xxxxx, zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 28.06.2011r.
- Postanowienie Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie z dnia 28.06.2011r., sygn. akt: xxxxxxxx, zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 04.07.2011r."

Czego może dotyczyć postanowienie SR w Szczecinie?
Re: pilnie potrzebuję rady..
24 sie 2011 - 10:32:58
mam pytanie:

- czy na rozprawie licytacyjnej (pierwsza licytacja) dłużnik ma prawo głosu; może złożyć oświadczenie w obecności sądu i ewentualnego nabywcy?
Re: pilnie potrzebuję rady..
24 sie 2011 - 12:30:33
art. 986
Skargę na czynności komornika w toku licytacji aż do zamknięcia przetargu zgłasza się ustnie sędziemu nadzorującemu, który natychmiast ją rozstrzyga.
Re: pilnie potrzebuję rady..
24 sie 2011 - 17:21:45
dzięki robertxxxx

ale mnie chodzi o złożenie oświadczenia czy też informacji - kto mieszka w tym mieszkaniu, w jakim jest wieku, na co choruje, itp.

To chyba nie w formie skargi na czynności komornika. Jak myślisz?
Re: pilnie potrzebuję rady..
24 sie 2011 - 17:47:26
art. 947
§ 1. W protokole opisu i oszacowania komornik wymieni:

1) oznaczenie nieruchomości, jej granice, a w miarę możności jej obszar oraz oznaczenie księgi wieczystej lub zbioru dokumentów;

2) budowle i inne urządzenia ze wskazaniem ich przeznaczenia gospodarczego oraz przynależności nieruchomości, jak również zapasy objęte zajęciem;

3) stwierdzone prawa i obciążenia;

4) umowy ubezpieczenia;

5) osoby, w których posiadaniu znajduje się nieruchomość, jej przynależności i pożytki;

6) sposób korzystania z nieruchomości przez dłużnika;

7) oszacowanie z podaniem jego podstaw;

8) zgłoszenie prawa do nieruchomości;

9) inne szczegóły istotne dla oznaczenia lub oszacowania nieruchomości.

§ 11. Jeżeli na ruchomościach, wierzytelnościach lub prawach zajętych wspólnie z nieruchomością ustanowiony został zastaw rejestrowy, w opisie należy wymienić przedmiot obciążony zastawem rejestrowym oraz wierzytelność, którą zastaw ten zabezpiecza.

§ 2. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości określi szczegółowy sposób przeprowadzenia opisu i oszacowania nieruchomości.
Re: pilnie potrzebuję rady..
27 sie 2011 - 13:36:36
witajcie

moja znajoma w 2008 roku kopiła mieszkanie od dewelopera. Do dziś nie naprawił on bardzo poważnej usterki tj. drzwi wejściowych do mieszkania, mimo wielu monitów, pism i jego obiecanek. Źle jest osadzona ościeżnica, są duże szpary między drzwiami a ościeżnicą, drzwi wykonują ruchy wahadłowe, nawet jak są zamknięte. Deweloper dał gwarancję - 3 lata.

W związku z tym - o co można podać go do sądu? Poradźcie.
Re: pilnie potrzebuję rady..
30 sie 2011 - 17:46:09
do flame

flamuniu

napisałam do Ciebie meila. Proszę, przeczytaj go. Potrzebuję Cię
Re: pilnie potrzebuję rady..
30 sie 2011 - 17:52:51
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> napisałam do Ciebie meila. Proszę, przeczytaj go.
> Potrzebuję Cię

Zaraz odczytam. Możesz w mailu podac numer telefonu?
Re: pilnie potrzebuję rady..
01 wrz 2011 - 19:55:07
do flame

na meilu podałam mój numer telefonu
Re: pilnie potrzebuję rady..
01 wrz 2011 - 21:44:39
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> do flame
> na meilu podałam mój numer telefonu

Odczytałam maila. Odezwę się.
gia
Re: pilnie potrzebuję rady..
13 wrz 2011 - 14:04:46
Dostałam pismo na które piszę odwołanie,w tym piśmie jest zle podana data zamiast rok 2011,jest 2010 do której daty mam się odnieśc tej którą mam na mysli czy ta która jest wpisana w piśmie do mnie,ponieważ muszę przesłać potwierdzenie wpłat i nie wiem jak to potraktować.Zależy mi na tym aby to odwlec.
Jak ktoś może to proszę o podpowiedz.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:38:25
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqdf234y
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować