Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Grupowe Ubezpieczenie Kredytobiorców

Grupowe Ubezpieczenie Kredytobiorców
27 lip 2011 - 13:40:14
Witam, mam kredyt gotówkowy ubezpieczony grupowym ubezp. /LUKAS BANK/, jestem rencistą i prowadze dział. gosp. /jednoosobowo/, w lutym uległem wypadkowi złamanie nogi w gipsie 8 tyg., musiałem zawiesić działalność gosp. a tym samym zarabiać. Wystąpiłem do ubezpieczyciela o przejęcie płacenia rat kredytu, złożyłem dokumentacje. Dostałem odpowiedż, że mam jeszcze dostarczyć kopie dokum. wysokość zasiłków wypłaconych przez ZUS, tylko ja jestem rencistą i nie przystąpiłem do dobrowolnego ubezp. chorobowego i ZUS mi nie da takiego zaświadczenia bo nie ma takiego obowiązku. Druga sprawa to chcą oświadczenia pracodawcy złożonego na potrzeby ZUS o wysokości wynagrodzenia i innych świadczeń za okres niezdolności do pracy, tylko ja jestem rencistą i pracodawcą dla siebie. Napisałem oświadczenia a oni je odrzucili i piszą skoro się nie zgadzam mogę wystąpić na droge sądową. Proszę o porade co dalej mogę mądrego uczynić. Fitma ubezpieczeniowa która mieści się w Irlandii, pisze że nie mapodstawy do przejęcia płatności rat kredytu i mogę wystąpić do sądu z pozwem. yanekp@op.pl
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować