Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: dwa zajęcia komornicze

dwa zajęcia komornicze
02 sie 2011 - 18:59:46
Witam! dawno mnie tu nie bylo choc czesto staram sie przeglądac forum.Otóż co chcę zapytać. dostałem tydzirn temu od komornika pismo o zajeciu wynagrodzenia za prace.dzwonilem i dogadalem sie aby nie informowal obecnego pracodawcy o tym. Komornik poszedł mi na reke,mam wplacic po wyplacie jakas kwote itd. ale dzisiaj dostalem następne zajęcie z innego banku czyli dwa a szykje sie jeszcze jedno. zarabiam ok 1500 na rękę, mam pytanie jak bralem kredyt ,karte kredytową pracowałem w innej firmie,obecny pracodawca potrąca mi po 100 na rzecz funduszu alimentacyjnego. ale wszystkie pisma od komornika są wysylane do bylego pracodawcy , który ma niewyparzoną ..... wszyscy którzy tam pracują wiedzą o zajęciu komorniczym. ale z tym to jakos sobie poradzę. tylko mam pytanie . Pierwsze zajecie jest na kwote ok 700 zł. drugie na ok. 7 tyś. czy jeśli będe wpłacał do komornika na poczet tych dwóch zajeć kwote ok.500 zł. bank nie przyczepi sie do zajęcia mi mieszkania? napisane jest ze wskazać mam ruchomosci, nieruchomosci itd. mam auto troche stare ale jest mi potrzebne. poradżcie co robić. z góry dziękuję!
Re: dwa zajęcia komornicze
07 sie 2011 - 13:39:21
czy to jest zbieg egzekucji??? prosze o rade!
Re: dwa zajęcia komornicze
08 sie 2011 - 06:41:06
Tak,to jest zbieg egzekucji.
Re: dwa zajęcia komornicze
25 sie 2011 - 19:57:52
Nie jestem do końca pewny, czy do właściwego wątku się dopisuję, ale nie chcę zakładać nowego.
Mam kilka zajęć komorniczych, do tej pory z wynagrodzenia za pracę."Korespondowali" ze mną różni komornicy. Wiedząc, że wszystkie sprawy powinien prowadzić tylko jeden, ten, którego egzekucja była pierwsza - wyrok alimentacyjny moje Dzieci zaniosły także do niego. Inny (z innego miasta) przysłał mi nawet zawiadomienie, że nie jest właściwy do prowadzenia egzekucji i przekazuje moją sprawę do tego pierwszego. Myślałem, że zrobili tak inni też. Tymczasem otrzymuję od jednego z tych "niewłaściwych" zawiadomienie, że na wniosek wierzyciela przystępuje do egzekucji z mojego współudziału w nieruchomości i postanawia umorzyć egzekucję z wynagrodzenia za pracę.CO ROBIĆ ???! Przecież na pewno dostał z zakładu pracy zawiadomienie, że niestety nic mu nie wpłacą na konto,gdyż potrąceń dokonują już na rzecz innego komornika.
Skarżyć go do Prezesa Sądu czy napisać coś do niego o zbiegu egzekucji? Proszę o pomoc, bo już głupi jestem.
Przepraszam, że może opisuję chaotycznie, ale jestem "dość wzburzony".
Re: dwa zajęcia komornicze
08 sie 2011 - 18:56:00
dzwonilem do komornika dogadalem sie aby nie informowal obecnego pracodawcy. obydwa zawiadomienia poszly do bylego pracodawcy. prosilem komornika o nie informowanie go.obiecalem co miesiac po wyplacie wplacac ok 400 zl. czy dobrze zrobilem?
Re: dwa zajęcia komornicze
08 sie 2011 - 23:19:15
Źle. On słowa nie dotrzyma.
Re: dwa zajęcia komornicze
09 sie 2011 - 08:07:56
Zależy od człowieka, bywają też tacy, którzy dotrzymują słowa. Mój komornik dotrzymał słowa, wpłacałam umówione kwoty, potem mniejsze (byłam na zwolnieniu), teraz znów to co deklarowałam i póki co nic się nie dzieje. Nawet sugerowałam, żeby jednak zajął mi wynagrodzenie, bo obawiam się, że wkrótce inny komornik to zrobi i może nie być ciekawie. Ale nadal nic nie zrobił
Re: dwa zajęcia komornicze
10 sie 2011 - 15:42:44
dokładnie - u mnie komornik wysłał równocześnie do mnie i zakładu pracy. ale w zakładzie już dawno mówiłam że będzie. Potem poszłam na zeznanie i teraz czekam na ewentualną wizytę w domu. Jakoś przeżyłam - więcej jak 50% moich poborów i tak pazerny bank nie dostanie - a jest to wierzyciel który mnie paskudnie pogrążył - ale cóż nieznajomośc prawa szkodzi, gdybym wtedy wiedziała to co wiem teraz byłoby inaczej - a teraz słucham jak to pan premier cedzi przez zęby że nie ma żadnego zagrożenia finansowego dla Polski, instytucje finansowe w tym banki nie są zagrożone itp. Bez komentarzy. A 11.11 wchodzi eksmisja na bruk. po prostu bosko. Nie ma to jak człowiek przede wszystkim by żyło się lepiej.
Re: dwa zajęcia komornicze
21 sie 2011 - 10:07:39
czeka trzecie zajecie z fortis banku .......................mam wplacic do konca miesiaca 300 zl. ale pani zeszla na 150 ........................ wplace tylko co dalej????
Re: dwa zajęcia komornicze
21 sie 2011 - 15:34:15
co grozi bylemu pracodawcy jak chodzi i pierdzieli o moim zadluzeniu
Re: dwa zajęcia komornicze
21 sie 2011 - 22:14:16
midlum - masz komornika i jeszcze płacisz bankom osobno?
Re: dwa zajęcia komornicze
22 sie 2011 - 18:31:53
mam komornika , pracodawca placi na fundusz alimentacyjny co miesiac 100 zl. mam alimenty ale dogadalem sie z byla żoną aby wycofala od komornika pozew bo placilem caly czas teraz przyszlo od komornika z kredyt banku ,satander, ale dzwonilem do komornika i dogadalem sie ze bede wplacal sam. no i dzwonila pani z fortis banku pisalem o tym wyzej . nie chce stracic tego co mam................
Re: dwa zajęcia komornicze
25 sie 2011 - 08:38:09
@midlum

Nieźle zamotałeś :) wyślij maila do Ruchu Społecznego Poszkodowanych, trzeba to wszystko wyprostować :)
Re: dwa zajęcia komornicze
25 sie 2011 - 20:05:23
Aha, napisał jeszcze, że łączy egzekucje z 3 spraw, które są u niego w jedną (wszystko Sygma).
Re: dwa zajęcia komornicze
25 sie 2011 - 20:08:07
Zawiadomić tego pierwszego komornika że mu kasa kolo nosa ucieka i nich się sami gryzą. Tak naprawdę to powinien rozstrzygnąć sąd który komornik jest właściwy do prowadzenia egzekucji.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: dwa zajęcia komornicze
25 sie 2011 - 20:48:33
jeśli chodzi o egzekucję z nieruchomości to zawsze prowadzi ją komornik wlaściwy ze wgledu na twoje miejsce zamieszkania - więc jeśli ten od sygmy jest z innej miejscowości to może sobie pisać.
Re: dwa zajęcia komornicze
03 wrz 2011 - 12:48:22
Wygląda na to,że Panowie Komornicy się ze sobą dogadali. Jeden robi egzekucję z wynagrodzenia plus zajęcie konta na które wpływa pensja a drugi egzekucję z nieruchomości - współudziału w niej. Obaj z jednego miasta, biura o "rzut beretem".
Re: dwa zajęcia komornicze
04 wrz 2011 - 12:16:20
jak z tym wszyszystkim sobie poradzic? jak to ogarnąć? teraz jeszcze z citi banku wyslali do komornika
Re: dwa zajęcia komornicze
05 wrz 2011 - 09:34:11
Midlum, to już nie Twój problem, a komorników, do których wierzyciele złożyli wnioski o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Będzie zbieg egzekucji i niech komory się między sobą żrą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-05 10:41 przez flame.
Re: dwa zajęcia komornicze
05 wrz 2011 - 20:49:25
no dobra a mieszkanie? jak zabiora? gdzie ja z rodzina pojde
Re: dwa zajęcia komornicze
05 wrz 2011 - 20:58:08
Żeby uratować swój byt masz tylko jedno wyjście- zaangażować się w kampanię wyborczą i robić wszystko aby ktokolwiek z nas dostał się tam, gdzie o bycie takich jak ja decydują.

Ja też jestem przed licytacją a dwie licytacje już przeżyłam w 2008r. Mam dokonany opis i oszacowanie mieszkania, oczywiście zaskarżyłam ten opis do sądu choć nie bardzo miałam podstawy, liczy się czas, więc również w moim interesie jest aby ktoś również i mój tyłek uratował. Dlatego robię to co robię. Widzisz co się dzieje z nami dłużnikami, najchętniej dla naszego nierządu byśmy się sami zdematerializowali i bardzo skutecznie nam w tym pomagają. Nie ma realnej ustawy o upadłości konsumenckiej, egzekucja na bruk już od tej jesieni, szybsze nadawanie klauzul wykonalności przez e-sądy, itp. Tu już nie ma na co czekać ani co jęczeć. Jeśli sami nie weźmiemy spraw we własne ręce to rzeczywiście pozostanie nam się zdematerializować razem z rodzinami.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: dwa zajęcia komornicze
06 wrz 2011 - 06:33:32
Kochana Schoppenka,tak trzymać.
Re: dwa zajęcia komornicze
22 wrz 2011 - 18:16:17
dzisiaj trzecie zawiadomienie od komornika,zaczelo sie pieklo. jeszcze czekam na sygme, citi, i najgorsze euro bank ale jak pisalem wczesniej wplacam ile moge
Re: dwa zajęcia komornicze
24 wrz 2011 - 17:33:51
poradzcie cokolwiek co mam robic?
Re: dwa zajęcia komornicze
24 wrz 2011 - 23:17:29
Co Ci doradzić, skoro i tak zbieg egzekucji i więcej Ci już zaden komornik zabrać nie może. Teraz wystarczy poczekać aż się komornicy o Twoje marne grosze zaczną kłócić bo i tak w końcu do jednego komornika to spłynie. Teraz jest dobry czas na ponowną próbę zawarcia ugody z wierzycielami. Możesz ich poinformować że masz tyle a tyle egzekucji i że teraz dostaną jedynie grosiki, jeśli w ogóle cokolwiek dostaną. Możesz im zaproponować wycofanie egzekucji i wpłatę trochę więcej niż dostaną od komornika. Z drugiej strony jeśli masz świeże sprawy to czemu nie składasz skargi o wznowienie postępowania zgodnie z wyrokiem TK ? Masz na to 7 dni od chwili zajęcia. Niech banki udowadniają że faktycznie jesteś dłużnikiem i że wszystko co tam naliczyli się im należy.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: dwa zajęcia komornicze
25 wrz 2011 - 13:02:28
schoppenko jak to zrobić???
BN
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 13:55:29
WITAM jestem nowa . cieszę się ,że mogłam do was dołączyć . Też mam problemy ze spłatą zaczęło się wszystko walić w w 2009 roku od jesieni a wszystko za sprawą BPH
miałam tam kredyt , który regularnie spłacałam potem zaoferowali mi jedną kartę , potem drugą skorzystałam potem był kolejny bank z propozycją w którym też kredyt spłaciłam no i wpadłam na pomysł, że spłacę jedną kartę a będę miała stałe raty , ale życie płata figle no i stało się coraz trudniej było spłacać karty ( jedną w całości spłaciłam) więc zaczęły się telefony w których słyszałam ,że jestem złodziejem bo nie płacę i dają mi terminy wraz z wysokością kwoty i przychodziły listy pisałam do banku o zamianę karty na kredyt gotówkowy ze stałymi ratami , ale zawsze w rozmowie tel słyszałam nie ma takiej możliwości więc znowu niewielki kredyt chociaż na wpłatę minimalną i zaczęło się robić jeszcze gorzej. Bo z miesiąca na miesiąc przybywało zobowiązań i stało się ległam ( jak ja się bałam odbierać tel. przeważnie nr prywatny, zaglądać do skrzynki, w domu siedziałam jak mysz bo windykatorzy też potrafili pukać jeden przyszedł z lukas wystraszył mnie typ , inny z DB I CITY PRZYSZEDŁ NAWET DO PRACY koszmar) . NO I STAŁO SIĘ DOPADŁ MNIE KOMORNIK PRZYSZŁO PISMO DO PRACY O ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA OD SZEFOWEJ NAWET USŁYSZAŁAM CZY NIE POWINNAM POSZUKAĆ SOBIE INNEJ PRACY. O wszystko zaczęła się czepiać . No jak mi zabrał 50 procent wynagrodzenia to już nie wiele mi zostało , przyszedł po 3 m-c następny komornik, później następny w przeciągu roku . No ale ten pierwszy chwycił pozostałe zobowiązania, i teraz każdy z banków czeka na swoją spłatę . jest jeszcze WBK mój dług wziął wykupił KRUK zaczęły się telefony i pisma ugody powiedziałam im ,że nie mogę wpłacić całej sumy , bo i tak mam komornika i muszę z czegoś żyć , to kazano mi wysyłać 150 zł i przysłano i ugodę do podpisania , bo jak jej nie podpiszę to moje wpłaty są nic nie warte co ja mam zrobić proszę o radę.Wpłaciłam im już 150,-zł ale ugody nie podpisałam
oprócz koszmarów które mnie dręczą nocami, staram się pokochać komornika i cieszyć się tym co mi jeszcze zostawił. No i jeszcze prośba jak to jest czy komornik jak dostaje kasę to dzieli między wszystkie banki , czy każdy czeka w swojej kolejce najgorsze są te cholerne odsetki. Pozdrawiam
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 14:43:32
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:06 przez camion.
BN
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 15:52:02
dzięki a co mam zrobić z Krukiem podpisać ugodę czy tylko im wysyłać kasę
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 15:56:21
BN uważam,że nie powinnaś podpisywać umowy z Krukiem ani też wysyłać im kasy.Jeżeli masz komornika to nie wiem czy będziesz w stanie wywiązać się ze zobowiązań wobec pozostałych wierzycieli.Niestety musisz wszystkich traktować równo.
BN
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 15:59:41
no pewnie i racja , już się sama gubię w tym wszystkim niby człowiek nie jest sam ale jest w tym wszystkim bardzo samotny
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 16:02:21
BN Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> dzięki a co mam zrobić z Krukiem podpisać ugodę
> czy tylko im wysyłać kasę

Dogadując się z Krukiem, działasz z pokrzywdzeniem pozostałych wierzycieli przez co narażasz się na odpowiedzialność karną.

Albo płacisz wszystkim po równo, albo nikomu!

Chcesz wylądować w areszcie?!
BN
Re: dwa zajęcia komornicze
24 paź 2011 - 16:04:28
nie wiedziałam tego nikt mi o tym nie mówił a przeglądając różne wypowiedzi nie spotkałam się z tym jeszcze raz dziękuje
Re: dwa zajęcia komornicze
01 lis 2011 - 16:16:06
To o czym pisze flame "działanie z pokrzywdzeniem wierzycieli" to w żargonie prawniczym "skarga pauliańska". Poszukaj na forum takiego hasła kiedys dawno pisałam o tym i zamiesciłam link gdzie byly obszerne wyjasnienia. W ogólnym zarysie to znaczy ze jezeli masz jakieś "pozytki" czyli kasę jesli bedziesz sama uprzywilejowywac jednego wierzyciela kosztem drugiego to ten drugi moze cie oskarzyc o dzialanie z pokrzywdzeniem wierzycieli. Skarga paulianska dotyczy tez spraw kiedy ktos "ucieka" z majatkiem np przepisuje dom skarzacy wierzyciel moze dązyc do uznaia tej czynności prawnej za nieważną.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:33:16
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqw3f33
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować