Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Uznanie długu

Uznanie długu
23 sie 2011 - 15:08:54
Witam
mam pytanie bo nie za bardzo rozumiem..z jednej strony każą negocjować z bankiem bo to mile widziane i piszemy jak sierotki ze "Zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwość rozważenia rozłożenia kredytu na 10 – 12 lat.
Oprócz prośby o prolongatę o która prosiliśmy , prosimy o rozważenie możliwości rozłożenia kredytu na parę lat. Obecnie kwota mojego kredytu to:"
CZY TO JUŻ DOROZUMIANE UZNANIE DŁUGU? PRZECIEŻ TO FAKT WYNIKAJĄCY Z UMOWY TYLKO.
czy się mylę..to jak niby pisać i negocjować a jednocześnie nie uznawać długu?
znalazłam:

Uznanie długu może nastąpić na trzy sposoby: albo poprzez uznanie właściwe (umowa stwierdzająca istnienie roszczenia co do zasady), ugodę (w której strony czynią sobie wzajemne ustępstwa) oraz uznanie niewłaściwe (oświadczenie czy też umowa dotycząca nie tyle zasadności roszczenia, ale, przykładowo, sposobu czy też zakresu jego realizacji). Oświadczenie dłużnika, bez względu na to czy zostało zaakceptowane przez drugą stronę, można więc uznać za uznanie niewłaściwe, przerywające bieg przedawnienia roszczenia.
Re: Uznanie długu
10 wrz 2011 - 00:11:47
@Iwona, dzwon do Pana Romana - tel. 695577491 lub 500848247 albo do Schoppenki - Ruch Społeczny Poszkodowanych - tel. 792804900. Oni Ci pomogą, to życzliwi ludzie.
Pozdrawiam.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Uznanie długu
10 wrz 2011 - 10:04:36
iwona. Sprawa jest prosta jak drut. Namawiamy aby pisać prośby o ugodę lub restrukturyzację ale tylko i wyłącznie do wierzyciela głównego. Długi trzeba spłacać i już, tak wymaga od nas uczciwość. Natomiast jeśli dług został sprzedany do firmy windykacyjne to zakazujemy się z nią kontaktować aby nie uznać długu. Tutaj sprawa ma się inaczej, bo nie jest niczym usprawiedliwione postępowanie banku a później firmy windykacyjnej. Najpierw bank nie chce abyśmy zwrócili mu pieniądze czyli nie chce zawrzeć ugody, potem za maleńki ułamek wartości sprzedaje dług do FW a ta chce aby dłużnik spłacił całość plus inne wydumane koszty. Po wtóre to nie zgadzamy się na takie postępowanie FW, które wchodzi w kompetencje komorników a już na pewno nie zgadzamy się na bezprawne działanie, straszenie, nękanie, nachodzenie w domu, namawianie do zaciągnięcia innego długu aby spłacić ten u nich, nachodzenie w miejscu pracy, telefony o każdej porze dnia i nocy, itp. Jeśli dłużnik będzie kontaktował się z FW to niechybnie uzna zadłużenie i wówczas już mu nikt nie pomorze bo przerwie bieg przedawnienia. Z drugiej strony lichwa jest ponoć u nas zakazana, to dlaczego FW zarabiają na zakupionych kredytach sporo ponad 100% ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uznanie długu
23 wrz 2011 - 09:49:41
Schoppenka, co o tym sądzisz?
Dnia 15.06.11 wystąpiłam do banku o zawarcie ugody.Nie ustosunkowali się tylko
dnia 27.06.11 otrzymałam wypowiedzenie umowy kredytowej.Dnia 18.08.2011 r. otrzymałam pismo, w którym proponują mi restrukturyzację kredytów o których pisałam tego 15.06. ale na warunkach: po wpłaceniu odsetek karnych, kosztów monitów, opłaty restrukturyzacyjnej w wysokości 50,- i 30% wartości najdawniej zapadalnej raty kapitałowo-odsetkowej, będzie wówczas możliwe natychmiastowe sporządzenie i podpisanie aneksu restrukturyzacyjnego. Mało tego ciąg dalszy tej bebłaniny - dnia 14.09.11 na telefon męża przyszedłSMS dla mnie, cytuję"Pani K...... proszę o pilny kontakt. Bank lada dzień wypowie Pani umowy. Możemy jeszcze Pani pomóc, proszę o pilny telefon. Biuro Restrukturyzacji Getin Noble Bank SA i podane numery telefonów. Co o tym sądzić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 09:52 przez krzysia.
Re: Uznanie długu
10 wrz 2011 - 20:04:25
że lichwa w postaci FW to jedno - ale mnie ciekawi inne zjawisko, bo do konca nie znalazłam wyjaśnienia. Bank po uzyskaniu wiadomości od komornika, że egzekucja jest nieskuteczna i po umorzeniu jej przez organ egzekucyjny może egzekwowaną kwotę odpisać sobie od podatku (czytałam juz kilkanaście opinii izb skarbowych i wiem że tak mogą robić, bo skompletowaniu dokumentacji) i teraz się zastanawiam - pieniądze im się w takim razie zwracają - bo odprowadzają mniejszy podatek od zysku i co dalej. Dalej mogą domagać się pieniędzy od nas - czy to przypadkiem nie jest podwójne ściaganie długu? Albo ja czegoś nie rozumiem.
Re: Uznanie długu
21 wrz 2011 - 12:24:37
W nawiązaniu do wypowiedzi : "Autor: schoppenka (IP zapamiętane)
Data: 10 wrz 2011 - 10:04:36

iwona. Sprawa jest prosta jak drut. Namawiamy aby pisać prośby o ugodę lub restrukturyzację ale tylko i wyłącznie do wierzyciela ....."
mam zapytanie:
W momencie, gdy bank sprzedał (bez powiadomienia i mojej zgody) mój dług FW
Czy pisma o ugodę lub restrukturyzację kredytu pisane do banku nie zostaną także bez mojej wiedzy przekazane do tej samej FW (przecież FW powołuje się w swoich pismach na jakąś umowę z bankiem) i czy takie pisma nie zostaną przypadkiem w wypadku sprawy sądowej z powództwa FW potraktowane przez sąd, jako uznanie zadłużenia?
Re: Uznanie długu
21 wrz 2011 - 13:27:27
@jaga
Nie ma sensu wnioskowanie o ugodę, jeśli bank pozbył się Twojego długu. Cesja "uwalnia" wierzyciela od zapadłego kredytu. Bank, po zbyciu wierzytelności, ma obowiązek wykreślić Cię z ewidencji BIK. Do rejestru wnoszą adnotację o cesji.
Wierzyciel wtórny (fw) musi wystąpić o nakaz zapłaty. Wtedy masz szansę się bronić.
Re: Uznanie długu
21 wrz 2011 - 17:21:45
flame; dzięki;
Troszkę mnie pocieszyłaś, ale... nadal mam szereg wątpliwości co będzie dalej, czy w sytuacji cesji na FW mogę dokonywać w ogóle jakichkolwiek wpłat na konto banku z tytułu spłaty kredytu??
Re: Uznanie długu
21 wrz 2011 - 17:58:57
jaga Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czy w sytuacji cesji na FW mogę dokonywać w ogóle jakichkolwiek wpłat
> na konto banku z tytułu spłaty kredytu??

Absolutnie NIE! Dlaczego bank nie powiadomił Cię o cesji?
Re: Uznanie długu
21 wrz 2011 - 19:45:43
dzięki flame :) niewiele brakowało...
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 09:09:53
Jaga, skąd wiesz, że bank sprzedał Twój dług? Być może skierował Twoją sprawę do zewnętrznej windykacji. Musisz być pewna cesji. Sprawdź to, koniecznie!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-22 12:33 przez flame.
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 12:54:46
flame; tak naprawdę to nic nie wiem, domyślam się tylko, bo dostałam tylko powiadomienia (listy zwykłe) od FW . Napiszę moją historię i wyślę EMILKIEM na adres Ruchu i bardzo proszę o poradę. Za dużo miejsca zabrałoby to w tym miejscu;
pozdrawiam;
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 17:35:16
Jaga, najważniejsze jest ostatnie (najświeższe) pismo, które dostałaś od fw. Jeśli możesz, prześlij skan.
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 20:32:09
FLAME; wysłałam właśnie; potwierdź proszę czy doszło;
życzę miłego wieczora
Re: Uznanie długu
29 wrz 2011 - 17:09:42
jaga Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> FLAME; wysłałam właśnie; potwierdź proszę czy doszło;

Zapoznałam się z korespondencją od Ciebie. Wierzyciel nie sprzedał Twojego długu! Nie było cesji. Kruk windykuje Cię w imieniu banku. Składaj wnioski o ugodę i wpłacaj pomniejszone raty. Żadnych ustaleń telefonicznych, bo Cię wyrolują jak Ircię. Reszta info na mailu. Pozdrówka :)
Re: Uznanie długu
29 wrz 2011 - 20:10:46
Dzięki FLAME;
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 20:39:12
Flame ma internet jedynie w pracy. Specjalnie dla forumowiczów zostaje po godzinach w pracy aby służyć radą i pomocą. Jeśli wysłałaś na pocztę RSP to pewnie doszło a ja przekażę Flame. Odpowiedź od Flame otrzymasz rano.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 21:40:04
Dzięki SCHOPPENKA; tak wysłałam na pocztę ruchu; pozdrawiam serdecznie
Re: Uznanie długu
22 wrz 2011 - 21:58:14
Nie mam nic od Ciebie na poczcie. Sprawdź czy wysłałaś na adres ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uznanie długu
23 wrz 2011 - 08:18:20
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie mam nic od Ciebie na poczcie. Sprawdź czy
> wysłałaś na adres
> ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl

SCHOPPENKA; dziękuję;
rzeczywiście błędnie wysłałam na adres stowarzyszenia
Re: Uznanie długu
23 wrz 2011 - 10:16:43
Nic nie znaczący bełkot. Sama widzisz że co innego mówią a co innego robią. Koniecznie im odpisz na tą propozycję restrukturyzacji ale naciskaj że masz tylko taką a taką możliwość wywiązania się ze zobowiązań. Nadal wpłacaj po tyle po ile im zaproponowałaś w pierwszym piśmie. Zawsze jest szansa że zmiękną.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uznanie długu
23 wrz 2011 - 10:21:47
Dziękuję Schoppenko za tak szybką odpowiedż,
Pozdrawiam
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:31:05
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfe3ff4f
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować