Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: ULTIMO - zwrot nadpłaty

ULTIMO - zwrot nadpłaty
27 sie 2011 - 08:23:27
Witam serdecznie forumowiczów

Piszę do Was o porade w sprawie zwiazanej ze znana firma ultimo. Mianowicie dostałem od nich przed wczoraj listy zwykly, a w liscie znajdowalo sie pismo w ktorym powiadomili mnie, ze w jakiejs sprawie ktora mam u nich nastapila nadplata i chca mi zwrocic pieniadze. W zwiazku z tym przyslali mi druk w ktorym mam wybrac sobie forme zwrotu nadpalty, czy ma to byc przelew na konto (prosza o nr konta, nazwe banku ) czy przekaz poczotwy....nie wiem zabardzo co mam robic bo o zadnym dlugu w firmie ultimo nie przypomianm sobie abym mial a sprawa z 2003 roku. CZy ktos mial podobna sytuacje i czy przypadkiem to nie jest legalne ??

Z gory serdeznie dziekuje za zainteresowanie sie tym watkiem oraz odpowiedzi.
Re: ULTIMO - zwrot nadpłaty
27 sie 2011 - 21:47:44
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:53 przez camion.
Re: ULTIMO - zwrot nadpłaty
28 sie 2011 - 10:56:54
no tak, ale nie znalazłem żadnego wątku w którym by był poruszony ten temat, dlatego też założyłem odzielny wątek...czy ktoś miał/ma podobną sytuację ??
Re: ULTIMO - zwrot nadpłaty
28 sie 2011 - 11:02:51
Bo chodzi mi o to, nie wiem czy to sensownie napsize ale psotaram sie :) Przyslali pisemko ze nalęzy mi sie zwrot nadpłaty...rowniez dołączyli druk w ktorym mam sobie wybrac opcje zwrotu...przekaz pocztowy lub przelew bankowy, jesli przelew to mam podac nr konta oraz bankw jakim mam konto, mam rowniez dolaczyc ksero dowodu osobistego, nadpalte zwroca niezwlocznie po otrzymaniu korespondencji zwrotnej i moje pytanie brzmi tak...czy jesli oni teraz nie wywiaża sie z tego pisemka czy mam prawo podac ich do sadu za wprowadzenia ludzi w blad oraz za wyludzenie nr konta oraz danych osobowych zawartych na dowodzie osobistym ?? wydaje mi sie ze to dosc wazna sprawa i bylbym wdzieczny gdyby wypowieszial sie ktos zorientowany w temacie z gory bardzo dziekuje
Re: ULTIMO - zwrot nadpłaty
28 sie 2011 - 12:09:24
źle przeszukałeś forum, nie zaznaczyłeś aby wyszukiwarka szukała w postach starszych niż miesiąc. O Ultimo było wiele wątków.

Powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza jeśli Ultimo wysłało do Ciebie taką "dobrą" wiadomość listem zwykłym. Oczywiście możesz bawić się w podawanie swoich danych osobowych a później w sprawy sadowe, ale pamiętaj o jednym w Polskich sądach nie idzie się po sprawiedliwość a jedynie po wyrok. To co pisze do Ciebie Ultimo wygląda mi na myk, który ma sprawić abyś uznał jakiś dług, nawet nieistniejący, więc bądź raczej ostrożny. Tym bardziej, że nigdy z nimi nie miałeś nic wspólnego, nie podpisywałeś z nimi żadnej umowy, ani nie masz w stosunku do nich żadnych zobowiązań. Firmy windykacyjne są skłonne posunąć się bardzo daleko w oszustwie, byle dopaść Twoją kasę. W razie ewidentnej przegranej w sądzie i tak nie uzyskasz odszkodowania bo swoje firmy mają rejestrowane w rajach podatkowych, w Luksemburgu czy na Wyspach Dziewiczych.

Gdybyśmy mieli tylko takie problemy :))

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ULTIMO - zwrot nadpłaty
28 sie 2011 - 19:00:18
@ Pawełku, zastosuj się do rad Schoppenki, weź pod uwagę to, że również może to być dług spadkowy po kimś z Twojej rodziny, może zmarł jakiś Twój wujek, którego nie znałeś i zostawił dlugi, najbliższa rodzina spadek odrzuciła, a Ty znalazłes się kolejnym w linii dziedziczenia ustawowego i chcą Cię złapać w sidła. Z firmami windykacyjnymi OSTROŻNIE I NIE NAWIĄZYWAĆ KONTAKTÓW BEZ KONSULTACJ Z PRAWNIKIEM A NAJLEPIEJ Z PANEM ROMANEM SKLEPOWICZEM oraz z nami na forum !!!

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Zapraszam do lektury artykułu:
„Zwrot nadpłaty” od firmy windykacyjnej? To może być pułapka !!!
Artykuł dostępny na stronie: [gustlik222.nowyekran.pl] .

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować