Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Wezwanie do zapłaty od Komornika, brak jakiejkolwiek korespondencji
12 gru 2011 - 16:11:09
Witam serdecznie,
widzę na forum podobny tematm, ale nasze okoliczności są nieco różne, więc pozwalam sobie założyć nowy wątek.
W piatek 9 grudnia otrzymałam 3 pisma od Komornika Sądu Rejonowego jednocześnie. Jedno z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji (zasądzono kwotę ponad 500 zł), drugie o postanowieniu przyznania wierzycielowi kosztów zastęsptwa za czynności radcy prawnego, a trzecie to wezwanie celem złożenia wyjaśnień (chcą abym podała komornikowi adres zakładu pracy, w celach wiadomych)

Sprawa jest mi kompletnie nieznana, dotyczy oku 2006 i miała miejsce w Poznaniu, gdzie krótko w 2006 roku mieszkałam. Przypuszczam, że chodzi o jazdę autobusem MPK bz biletu, bo jest z wniosku MPK. Problem polega na tym, że nigdy nie otrzymałam żadnej korespondencji w tym temacie, żadnego wezwania do zapłaty, mandatu, info z sądu, czegokolwiek. Dodam, że nie zignorowałam nigdy żadnych awiz ani listów poleconych. I nagla 5 lat później otrzymuję te 3 pisma, z 7 dniowym terminem na wizytę u komornika.

Błagam o radę, jak mam się do tej sprawy w ogóle ustosunkować? Nie dano mi szansy zaplacenia mandatu (jesli w ogóle takowy dostałam), ani zapłaty nalezności zanim sprawa nabrała biegu sądowego! Jak mogę się od tego odwołać?

Pozdrawiam,

Asia
Re: Wezwanie do zapłaty od Komornika, brak jakiejkolwiek korespondencji
12 gru 2011 - 23:19:03
@ellensilla-

jeśli to sprawa z MPK- to zapewne jest juz przedawnienie...
Pewnie przychodzila korespondencja na adres ,pod ktorym juz nie mieszkałaś(Poznań)-
dlatego o niczym nie wiesz.Był pewnie nakaz zapłaty - ale do ciebie nie dotarł.
Te pisma,które zapewne przychodziły na adres w Poznaniu - nie wiadomo kto odbierał,
czy tez nie. Taka korespondencje uważa się za skutecznie doręczoną (nawet jeśli jej nie odbierałaś).
Nie wiem,czy komornik przyjmie twoją sugestię,że sprawa jest przedawniona -
bo to tylko mozna podnieść w sądzie.
Re: Wezwanie do zapłaty od Komornika, brak jakiejkolwiek korespondencji
13 gru 2011 - 08:46:21
No własnie sprawdziłam mój poznański adres i nie było tam do mnie nigdy żadnej korespondencji. Jesli przychodziła to na mój adres zameldowania we Wrocławiu, gdzie mieszka mój tato. On też nigdy nie dostał żadngo listu do mnie, żadnego awiza nic. Co teraz? Mogę się gdzieś odwołać i zakwestionować sposób prowadzenia tej sprawy? I to, że nie miałam w góle mozliwosci zapłacenia nalezności głównej?
Re: Wezwanie do zapłaty od Komornika, brak jakiejkolwiek korespondencji
13 gru 2011 - 09:40:14
Hej Olorin, dziękuję za odzew :) Tak własnie chciałam zrobić i wystąpiłam już do Sądu Rejonowego w Poznaniu wniosek o wgląd w akta sprawy. Problem polega na tym, że do piątku mam się zgłosić do Komornika celem podania mu mojego zakładu pracy, a do piątku napewno nie będe w stanie zobaczyć akt sprawy. Poinformowano mnie, że to trwa i będa do wglądu dopiero w przyszłym tygodniu...
Czy ktoś wie, jak zatrzymac ten termin piątkowy u Komornika? Tak abym miała czas na obejrzenie akt sprawy?
Re: Wezwanie do zapłaty od Komornika, brak jakiejkolwiek korespondencji
13 gru 2011 - 09:11:11
Cześć,
ponieważ moja sprawa jest dość podobna do twojej to mogę Ci doradzić abyś, jeśli to możliwe, zapoznała się z dokumentami tej sprawy. Aby to zrobić powinnaś odwiedzić Sąd który orzekał w tej sprawie i poprosić o skopiowanie dokumentów. Dowiesz się wtedy jak to było z tym brakiem korespondencji, o którym wspominasz.

Jeśli rzeczywiście jej nie otrzymałaś to pozostaje Ci złożyć "wniosek o przywrócenie terminu do złożenia zarzutów do nakazu zapłaty w postępowaniu....(upominawczym bądź nakazowym)" + "zarzuty do nakazu zapłaty".

Taką drogę ja obrałem.

Na twoim miejscu zapoznałbym się z dokumentacją sprawy aby upewnić się czy rzeczywiście nikt np. z rodziny przypadkiem nie odebrał korespondencji adresowanej do Ciebie.

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty od Komornika, brak jakiejkolwiek korespondencji
13 gru 2011 - 10:07:10
Hmmm,
powstrzymać komora w 100% się nie da, no da się, ale to zrobić może jedynie Sąd który upoważnił komornika do działania.

Można natomiast wykonać pare działań, które dadzą komorowi do myślenia;) Wiedz, że w moim przypadku to zadziałało, bo do tej pory nikt z Komornika Sądowego ze mną się nie kontaktował, nie nachodził.

Szczegółów tu na forum nie podam, bo z tego co mi wiadomo forum odwiedzają także firmy windykacyjne, czyli podmioty niemile widziane w naszym środowisku;). Jak chcesz to skrobnij mi maila do Ciebie na adres: olorin@wp.pl, a może chociaż Ci podpowiem coś co pomoże w walce z Komorem.

Zastrzegam, że nie jestem osobą obeznaną w temacie i po cichu mam nadzieję, że odezwie się do Ciebie ktoś z forumowych speców od takich spraw.

pozdrawiam
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:13:24
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqf3eft4
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować