Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: komornik -pomocy

komornik -pomocy
17 sie 2010 - 09:56:55
mam pytanie. bank wypowiedzial mezowi umowe ja bylam poreczycielem przy kredycie czy komornik wejdzie mi takze na pensje?dodam ze mamy wspolne konto.posiadam mieszkanie (hipoteke) od wrzesnia chce wynajac to mieszknie i przeprowadzic sie do mamy czy komornik bedzie mial prawo do zajecia domu mamy? dom po smierci taty jest podzielony gdzie 1/4 nalezy do mnie ,czy zabieze mi ta czesc?co mam zrobic zeby nic nie zabral od mamy? jestem zalamana
Re: komornik -pomocy
17 sie 2010 - 10:10:43
Koniecznie próbuj zawrzeć ugodę z bankiem, pamiętaj że lepsza jest najgorsza ugoda niż najlepsza windykacja. Jeśli już dojdzie do egzekucji komorniczej to komornik zajmie połowę wynagrodzenia za pracę oraz zajmie konto w banku, w praktyce może się okazać że nie będziecie mieli pieniędzy ani części wynagrodzenia za pracę ani też pieniędzy na koncie bankowym. Oczywiście można pisać skargi do sądu na czynności komornika ale to zawsze trwa a kasa będzie zajęta przez komornika. Ponieważ macie wspólnotę majątkową to również Ty odpowiadasz za długi męża, więc licz się z tym że również możesz mieć egzekucję z wynagrodzenia za pracę. Komornik nie może zająć domu mamy, chyba że wchodzi w skład Waszej wspólnoty majątkowej, jeśli jest tylko własnością mamy to domu nikt nie ruszy. Komornik raczej nie będzie licytował części domu bo nikt takiej części nie kupi.

Próbujcie zawrzeć ugodę z bankiem, jeśli sobie nie poradzicie to zadzwońcie do Sklepowicza . Nie wolno się też załamywać bo jest kilka sposobów aby jakoś uratować byt, ale o tym to ewentualnie wtedy jak ugoda nie wypali. POWODZENIA.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
kjt
Re: komornik -pomocy
07 wrz 2010 - 14:34:46
Jak pisał poeta - gwałt niech sie gwałtem odciska...
Znam kogoś, kto przy emeryturze 1950,- zł miesięcznie powinien spłacać raty bankom w wysokości ok. 6500,- zł. Tez miesięcznie.
Natomiast w chwili obecnej spłaca wszystkiego razem około 120,- (sto dwadzieścia).
Sposób w zasadzie dla każdego do wykorzystania.:)
Re: komornik -pomocy
08 wrz 2010 - 12:29:00
kjt Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jak pisał poeta - gwałt niech sie gwałtem
> odciska...
> Znam kogoś, kto przy emeryturze 1950,- zł
> miesięcznie powinien spłacać raty bankom w
> wysokości ok. 6500,- zł. Tez miesięcznie.
> Natomiast w chwili obecnej spłaca wszystkiego
> razem około 120,- (sto dwadzieścia).
> Sposób w zasadzie dla każdego do wykorzystania.:)

Ja nie znam tylko mam 1400zł emerytura rata 2876 wszystko brane bez mojej wiedzy już na jednym kredycie jest komornik jak pisze dziśka "dawaj ten sposób"albo nie rób nadziei. UWAGA emeryci, renciści ZUS nie wie jak potrącać zajęcia (nie alimenty) komornicze,powiedzieli mi,że potrącają od brutto 25% a to nie jest zgodne z prawem jak przyjdzie decyzja to napiszę więcej.
Re: komornik -pomocy
07 wrz 2010 - 19:45:08
kjt dawaj ten sposób
za chwile mi wejdzie komornik
bph pierdolony złodziejski mafijny bank,przekazał moja sprawe nie tylko do kruka ale i do innej firmy...ci nastepni dzwonia non stop


dziska@o2.pl

ja chętnie zamienie swoje raty z 2500 na 1000 zł


pilne
Re: komornik -pomocy
13 paź 2010 - 18:08:03
małzonek mial dzis wizyte u komornika
poszedł na spowiedz z majatku

odpowiedż komornika,,tu nie ma z czego sciagnąc,,

mała pociecha bo bank pewnie zazada przetrzepania ,majatku,,
ale pierwsze koty za płoty
Re: komornik -pomocy
13 paź 2010 - 18:22:42
Dzisiu -Kochana ciesze sie ,że jestes już w lepszej kondycji psychicznej .
Prosze odpowiedz mi -jak myślisz dlaczego tak powiedział (komornik).
Kiedy nie ma z czego ściagać ?
Dla mnie jest to bardzo wazne.
Pozdrawiam serdecznie.
Re: komornik -pomocy
13 paź 2010 - 19:52:44
lwico nie wiem,mnie przy tym nie było
mąz mi przekazał słowa komornika po spisaniu majątku
dlaczego tak powiedial?

a skąd mnie to wiedziec
widac juz jestesmy takimi nędzarzami ,ze nie ma nam co zabrac
Re: komornik -pomocy
18 paź 2010 - 20:58:28
ktj dawaj ten sposób. :)))
Re: komornik -pomocy
19 paź 2010 - 22:53:46
o kurcze ciekawy temat akurat dla mnie ja tez chce tyle płacic a własciwie to mniej bo nasza jałmużna to 1000 na dwoje a raty około 6 tys to mogłabym spłacac po 100 zł niech stracę a jeszcze jest komornik -macie pomysł na cos takiego?

kiedys na forum spotkałam się z takim wpisem pisała dziewczyna na zasiłku spłacała po 10 zł wszyscy mysleli że stuknięta mimo że przysięgała -miała prawnika który jej to załatwił- tyle pamiętam
Re: komornik -pomocy
20 paź 2010 - 11:48:54
To rzeczywiście ciekawy temat,ja za te wszystkie swoje prawie 70 000tys.już ostatecznie mogę płacić 300zł,a wtej chwili 20200zł.POZDRAWIAM.
Re: komornik -pomocy
21 paź 2010 - 12:41:27
nadzieja Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> mam pytanie. bank wypowiedzial mezowi umowe ja
> bylam poreczycielem przy kredycie czy komornik
> wejdzie mi takze na pensje?dodam ze mamy wspolne
> konto.posiadam mieszkanie (hipoteke) od wrzesnia
> chce wynajac to mieszknie i przeprowadzic sie do
> mamy czy komornik bedzie mial prawo do zajecia
> domu mamy? dom po smierci taty jest podzielony
> gdzie 1/4 nalezy do mnie ,czy zabieze mi ta
> czesc?co mam zrobic zeby nic nie zabral od mamy?
> jestem zalamana

Odpowiadając na Pani pytania:
1. bank będzie miał prawo zająć Pani wynagrodzenie (oczywiście po uzyskaniu tytułu wykonaczego);
2. jeśli posiadacie Państwo wspólne konto bank będzie miał prawo je zająć (jesteście Państwo dłuznikami solidarnymi);
3. zakładając że Pani mama nie jest związana z kredytem (nie jest poręczycielem, przystępującym do długu, wystawcą weksla) bank nie ma żadnego prawa ani do stanowiącego jej wasność domu, ani żadnej rzeczy która się w nim znajduje i stanowi jej własność. Jeśli będzie Pani tam przebywać i zdarzy się tak żę komornik coś zajmie Pani mama jako właścicielka ruchomości powinna złożć do wierzyciela (a nie komornika) wniosek o zwolnienie spod zajecia;
4. majątek ktory nabyła Pani w drodze spakobrania moze być przedmiotem zajęcia jak każdy inny składnik Pani majątku. Jeśli jest to część ułamkowa nie sądzę aby bank podejmował takie działanie (kto to kupi? chyba że właściciele pozostałych części);
Istotne jest to czy urgulowała Pan stan prawny związany z dziedziczeniem (czy ma Pani stwierdzenie nabycia spadku i czy nastąpił wpis Pani jako właściciela nieruchomości).
Uprzedzam jednak że nawet jeśli Pani tego nie zrobiła a bank będzie chciał skierować egzekucję do te części będzie mógł przeprowadzić postępowanie spadkowe z własnej inicjatywy.
Tak jak napsałam na wstępie nie sądzę aby racjonalnie postępujacy bank chciał powadzić egzekucję z ułamkowej części nieruchomości.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować