Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: SKOK Stefczyka - POMOCY

SKOK Stefczyka - POMOCY
21 sie 2010 - 19:05:35
Witam,
Mój problem polega na tym, iż mój dziadek ŚP. wziął kredyt 5.000 zł.
w SKOK Stefczyka w 2005r. (grudzień) miał wtedy skończone 75 lat. Zmarł nagle
w maju 2007r.
Bank nie uznał aktu zgonu w umowie nic nie pisze czy kredyt jest ubezpieczony czy nie. Spadek tj. mieszkanie został przez Nas przyjęty.
Dziś przyszła mi Egzekucja Komornicza,mam szanse tylko napisać zażalenie ale czy
to coś da?
Dlaczego Bank podpisał umowę widząc wiek mojego dziadka i nie zabezpieczył kredytu, czy ubezpieczenie było w 2005 wymagane? Co robić?, czy jest szansa na coś?
Nie napisałem, pewnie to istotna informacja, że wyrok zapadł w 2008 r.,natomiast
w czwartek w zeszłym tygodniu przyszedł list od Pana Komornika.
Proszę o pomoc jakąś poradę.
Pozdrawiam.
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
24 sie 2010 - 00:54:27
NIC TO NIE DA... MIAŁEŚ 180 NA ODRZUCENIE SPADKU...PO TYM TERMINIE PRZYJĄŁEŚ GO WPROST..CZYLI Z PASYWAMI...BANKI DAJĄ KREDYTY NAWET KONIOWI JAK TWIERDZI P.SKLEPOWICZ... NIC NIE UGRASZ...PRÓBÓJ UGODY ...
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
24 sie 2010 - 01:28:47
Ale czy dług nie jest przedawniony? Przecież minęło juz 3 lata od śmierci dziadka, a oni dopiero teraz sobie przypomnieli.*******
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
24 sie 2010 - 01:50:57
A.Chwila pisze , że WYROK... klauzula wykonalności nadana w 2008r....
SKOK-om nie przysługuje Bankowy Tytuł Egzekucyjny- nie są bankami...ale w postępowaniu uponiwaczym każdy wierzyciel może się domagać klauzuli wykonalności..3 lata od pożyczki nie minęły... cały ból , forumowicze nie podają najistoniejszych szczegółów..
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
24 sie 2010 - 22:05:34
Tylko pytanie: co oznacza słowo "wyrok"? Czy jest to orzeczenie sądu o nabyciu spadku czy konkretny wyrok w sprawie SKOK-u? Bo jeżeli to pierwsze, to dług jest przedawniony.*********
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
31 sie 2010 - 23:07:54
Witam mamy ten sam problem ze skokiem.W 2006 roku zmarł ojciec mojego partnera odbyła się sprawa spadkowa nieświadomi niczego przyjeliśmy spadek z dobrodziejstwem inwentarza byliśmy takimi laikami w sprawach spadkowych że nie wiedzieliśmy nawet że trzeba robić jakis spis z inwentarza po tym wszystkim po jakimś czasie wysypał się worek z długami ojca.Masakra nie rozumiem jak to jest że biednemu emerytowi można udzielić takich kredytów i w tylu bankach przeciez to powinno być zabronione.Majątku tatuś nie zostawił wielkiego, wkłady mieszkaniowe do mieszkania lokatorskiego telewizor 20 letni meble jeszcze starsze.Jakoś z bankami udaje nam się dojść do ugody umarzają nam odsetki ale skok poprostu to jakas porażka a najgorsze jest to że nie ma na nich żadnego prawa mogą sobie robić co im sie żywnie podoba piszemy pisma z nimi już od jakiegoś roku nie idzie z nimi dojść do żadnej ugody zresztą są na pozycji wygranej bo mają nakaz sądowy z klauzulą wykonalności.Zadziwia mnie tylko fakt że na dzień śmierci "teścia"dług widnieje w inwentarzu na kwotę 7tys.a oni każą nam spłacać jeszcze drugie 7tysięcy jakąś kwotę skapitalizowaną i do tego lichwiarskie odsetki nam wala 40% w skali roku do tego koszty sądowe,komornicze że na dzień dzisiejszy do spłaty nam wychodzi ponad 27 tysięcy.Wpłaciliśmy im już ok 8 tys.i prośbę o umorzenie odsetek oczywiście decyzja odmowna teraz chcą nam zająć mieszkanie które żeśmy wiele lat dorabiali się i słacali kredyt.I wszystko to zgodne z prawem tylko jakim prawem jestem juz u kresu sił.Czy jest jakaś możliwość powstrzymania ich czy mamy jakies prawo czy jesteśmy już bez wyjścia ciągle mam nadzieje na jakieś światełko w tunelu.Za każdą radę będę wdzięczna.
Dziękuję
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
31 sie 2010 - 23:35:48
Najlepiej byłoby zrobić spis inwentarza. Zwróćcie się z orzeczeniem sądu do właściwego terytorialnie komornika, bo komornicy robią taki spis. Komornikowi musisz wskazać wszystkie składniki majątku "teścia" a więc wkłady mieszkaniowe, teleizor i inne graty. Wskażcie też znane Wam długi "teścia", np. umowy kredytowe, monity z banków itp. Komornik sporządzi wtedy spis inwentarza, wyceni ów "majątek" i w protokóle wskaze stan czynny (tj. wartość majątku) i bierny (czyli długi). Ja też robiłem spis inwentarza, ale robiłem go zaraz po śmierci mamy i po przeprowadzeniu sprawy spadkowej, nie zwlekałem. U mnie wyglądało to tak, jak opisalem - wskazałem komornikowi "majątek" należący do mamy i wszystkie znane mi długi - komornik wycenił "majątek", a wartość zadłużenia ustalił w korespondencji ze wskazanymi przeze mnie wierzycielami spadkowymi. Musisz mieć protokół spisu inwentarza, bo tam jest wskazane, do jakiej wartości odpowiadasz za długi, a w Twoim przypadku odpowiadzasz do wartości odziedziczonego majątku. Czyli jeżeli majątek jest na kwotę dajmy na to 500 zł, a długi np. na 100000 zł, odpowiadasz tylko do 500 zł.
Jeszcze jedno - spis inwentarza kosztuje ok. 400 zł, tyle bierze komornik. I - uwaga - podczas spisu inwentarza komornik nie zajmuje majątku na poczet spłaty długu - nie musisz się go bać. Spis inwentarza to nie egzekucja.
Nie wiem, czy nie ma jakichś kruczków prawnych dotyczących terminu przeprowadzenia spisu inwentarza - radzę kontakt z Panem Romanem Sklepowiczem - tel. 695577491.*******



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-31 23:37 przez Gustlik.
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
01 wrz 2010 - 14:20:57
Witam dziekuje za odpowieź.Spis inwentarza już mamy trwało to nie mała 8 miesięcy tyle czekaliśmy na zrobienie spisu chociaz co do tego spisu tez bym miała duzo pytań więc chyba za duzo problematyki w tym naszym spadku nie pozostaje mi chyba nic innego jak iśc do jakiegoś prawnika.Komornik np.nie ujął banku który spłacilismy przed robieniem spisu choc niby spis robi sie ze stanem na dzień smierci teścia cięzka sprawa z tym wszystkim.:((
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
07 wrz 2010 - 16:50:45
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI MOŻE DA SIĘ JAKOŚ DOJŚĆ DO JAKIEJŚ UGODY TYLE TYLKO ŻE Z KOMORNIKIEM. GDYBY CZŁOWIEK WIEDZIAŁ ŻE NIE MUSI TEGO SPADKU PRZYJMOWAĆ, A I TAK BĘDZIE WŁAŚCICIELEM TEGO MIESZKANIA / SPADKU...(MAJĄTKU)
JEDNI URZĘDNICY' MÓWIĄ TAK, A INNI INACZEJ I CZŁOWIEK CHODZI I NIC NIE WIE, A PRAWO JEST JAKIE JEST...
PAN ROMAN POWIEDZIAŁ ZE SKOK TO NIE JEST BANK I MA RACJĘ, NIESTETY :(
-nie ma mocnych na BANKI, jedynie można to połączyć w "SKOK NA BANK".
Ja mam jeszcze jedną sprawę ze SKOK-iem , będę walczył ile sił nie dam się darmozjadom. Myślę, że przydały by się jakieś zmiany w przepisach ale...Przydał by się "Ktoś" by coś zmienić - bo robią co chcą z Nami, a RZĄD z całym szacunkiem patrzy na to i nic z tym nie robi, tylko podają średnie wynagrodzenia itp. ja mażę by mieć stałą pracę, by zarabiać 2 000 zł. i chętnie dowiem się co to wakacje czy urlop. Niestety. Człowiek starszy, człowiek który ma już 30 kredytów idzie do Banku i bierze kolejny bez ograniczeń, bez problemu ... - to stek bzdur szkoda nerwów !
Nasi Rodzice, Dziadkowie - nie o taką Polskę walczyli...
Tyle pieniędzy co właściciel B M W "publicznie pokazał" może za jakieś 15 lat kupię takie BMW jak dożyję i wygram ze SKOK-iem...



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-07 19:20 przez A.CHWILA.
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
07 wrz 2010 - 23:25:55
piszesz ,,przydałby sie ktoś,,
dołacz do naszej petycji

kazda głowa i klawiatura sie przyda
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
08 wrz 2010 - 07:39:11
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> piszesz ,,przydałby sie ktoś,,
> dołacz do naszej petycji
>
> kazda głowa i klawiatura sie przyda

POWIEM TYLKO TYLE, CAŁA MOJA RODZINA JEST ZA PANEM ROMANEM MOJ TATA MAMA ŻONA JA A NAWET ZARTEM MOWIAC MOJA 91 LTENIA BABCIA JUZ NIESWIADOMA ...
GDZIE I CO MAM ZROBIC I POMUC JAK?
JA NIE MAM ZBYT CZASU PRZY KOMPUTERZE SIEDZIEC GDYŻ POMIMO ZE NIE PRZACUJE MAM 2 DZIECI I "KUPE" ROBOTY A DO TEGO DOCHODZA "SADY" KTORE ROBIA WODE Z MOZGU.
JAK I GDZIE MAM POMUC?

adas555, 25075261 TO MUJ GG
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
08 wrz 2010 - 12:41:06
petycje mozesz rozsyłac mejlem do wszystkich posłow i biur w swoje miejscowosci a takze do lokalnej prasy .musimy mocno naglosnic akcję
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
08 wrz 2010 - 18:10:15
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> petycje mozesz rozsyłac mejlem do wszystkich
> posłow i biur w swoje miejscowosci a takze do
> lokalnej prasy .musimy mocno naglosnic akcję


---------------------------------------------------
mój @ => czmsklepmedyczny@wp.pl
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
08 wrz 2010 - 21:03:34
A.CHWILA Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> dziśka Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > petycje mozesz rozsyłac mejlem do wszystkich
> > posłow i biur w swoje miejscowosci a takze do
> > lokalnej prasy .musimy mocno naglosnic akcję
>
>
> --------------------------------------------------
> -
> mój @ => czmsklepmedyczny@wp.pl

jest watek petycja obywatelska,kopiuj i rozsyłaj dalej gdzie sie da gdzie mozesz
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
20 wrz 2010 - 11:03:13
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A.CHWILA Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > dziśka Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > petycje mozesz rozsyłac mejlem do wszystkich
> > > posłow i biur w swoje miejscowosci a takze do
> > > lokalnej prasy .musimy mocno naglosnic akcję
> >
> >
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -
> > mój @ => czmsklepmedyczny@wp.pl
>
> jest watek petycja obywatelska,kopiuj i rozsyłaj
> dalej gdzie sie da gdzie mozesz

Proszę,
Czy możesz mi ją przesłać na @ czmsklepmedyczny@wp.pl
dziśka
06 gru 2010 - 16:39:54
> dziśka Napisał(a):
> petycje mozesz rozsyłac mejlem do wszystkich posłow i biur w swoje miejscowosci a takze do lokalnej prasy .musimy mocno naglosnic akcję
jest watek petycja obywatelska,kopiuj i rozsyłaj dalej gdzie sie da gdzie mozesz


PROSZĘ
Czy możesz mi ją przesłać na
mój @ => czmsklepmedyczny@wp.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-06 16:40 przez A.CHWILA.
Re: SKOK Stefczyka - POMOCY
06 gru 2010 - 21:24:49
jak bedzie gotowa to ja dostaniesz
ale rozsyłaj gdzie sie da adres www.sklepowicz.pl

do kazdego osła,oslicy z twej okolicy,nagłasniej nasze stowarzyszenie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować