Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

jak ma brzmiec tekst podnoszenie istnienia roszczenia

jak ma brzmiec tekst podnoszenie istnienia roszczenia
16 paź 2017 - 18:59:59
PRZYSZLO MI INF. ŻE ULTIMO UMIEŚCILO MNIE DO BIG I KRS ŻEBY SKIEROWAC PISMO DO ULTIMO ŻEBY WYCOFALI TE INFORMACJE Z TYCH INSTYTUCJI KREDYT Z POVIDENYA Z 2004 ROKU I CENTERTEL Z 2005 ROKU PROSZE PO PORADE CO MAM ZROBIC JAK TO MA DO NICH BRZMIEC TO PISMO
Re: jak ma brzmiec tekst podnoszenie istnienia roszczenia
22 paź 2017 - 21:53:56
Niestety nic z tym nie zrobisz dopóki nie zapłacisz długu - to spowoduje wykreślenie z KRD (Krajowego Rejestru Dłużników)

Z tego co piszesz dotyczy to roszczeń z 2004 i 2005 roku, a zatem przedawnionych. Zobowiązanie przedawnione przedawnione nie wygasa (w przeciwieństwie np. do zobowiązań podatkowych), ale przekształca w zobowiązanie naturalne. Oznacza to, że wierzyciel jest pozbawiony ochrony prawnej w tym zakresie - gdy dłużnik podniesie zarzut przedawnienia - wówczas powództwo wierzyciela zostanie oddalone jako że roszczenie jest przedawnione.

Ale tak jak pisałem zobowiązanie istnieje i tylko od dłużnika zależy czy to zobowiązanie ureguluje (na zasadzie sprawy honoru). I z racji tego, że zobowiązanie istnieje można je wpisać do BIG, KRD. Dzięki temu wierzyciel ( w praktyce przedsiębiorca windykacyjny) ma większą szansę na odzyskanie długu.

Wiem, że to nie jest sprawiedliwe, ale tak niestety jest....

Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować