mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 12:29:03
Witam, mam nadzieję, że Państwo w jakiś sposób mi pomogą.Ale może zacznę od początku. Otóż zaciągnęłam kredyt gotówkowy w mBanku (czego teraz bardzo żałuję) ........ Niedawno odebrałam maila z informacją o pilny kontakt z kancelarią prawną w sprawie mBanku. Zadzwoniłam a Pan informuje mnie, że bank wypowiedział mi umowę i jeśli do 10 grudnia nie wpłacę 30% od całości kredytu (tj. 5000tys) to sprawa idzie do sądu. W rozmowie tej nie uzyskałam żadnych konkretnych odpowiedzi na swoje pytania, były jedynie wymijające, obraźliwe i robiące ze mnie nieuczciwego, głupiego człowieka. Na pytanie czy bank nie powinien mnie w jakiś sposób wcześniej poinformować o windykacji itd.(bo chyba taka jest przed skierowaniem sprawy dalej) Pan odpowiedział, że umowy się czyta (no ja czytam i tam jest napisane, że windykacja wzywa do uregulowania) a poza to pismo o wypowiedzeniu zostało wysłane na adres... i tu moje wielkie zaskoczenie. Otóż bank wysłał to pismo o wypowiedzeniu kredytu na stary adres zameldowania, wogóle nie wiem skąd go posiadał, bo wypełniając wniosek o kredyt i podpisując umowę posługiwałam się już nowym adresem zameldowania (mam go wpisanego w umowie, nawet ksero dowosu osobistego jakie chcieli miało już ten adres) więc pytam go dlaczego na stary adres?? a on, że jak nie umiem czytac to on mi przypomina, że w umowie zobowiązuję się do podawania bankowi m.in. zmiany miejsca zameldowania, no to już mnie rozzłościło w tym aroganckim typie i mówię mu, że niby co miałam im podać?? potwierdzać co miesiąc adres, który mają na wniosku i umowie?? na to on, żebym sobie sprawę wyjaśniała z bankiem a on czeka do 10 na wpływ 5 tys. więc dzwonię do banku, żeby się dowiedzieć o co chodzi?? a tam zaskoczenie :) no ale jak to, przecież to niemożliwe, taka sytuacja nie może mieć miejsca skoro na wniosku i umowie mam podany aktualny adres. więc pytam o następną sprawę co z jakimiś informacjami z windykacji itd. on ,że pewnie były ale żeby powiedzieć na jaki adres to musi wejść na moje konto i tu kolejny zonk ;] w momencie kiedy zostałam ich klientem powinnam dostać jakiś pakiet aktywacyjny z jakimiś numerami a ja NIC NIE DOSTAŁAM!! więc pytam co mam robić?? Pan grzecznie poinformował, żebym napisała pismo na skrytkę pocztową banku z prośbą o wyjaśnienie dlaczego posługiwali się starym adresem w korespondencji ze mną i jednocześnie wniosek o restrukturyzację kredytu. No i teraz już nie wiem co mam robić?? pisać pismo i wniosek, które dotrze może przed 10 a sprawa w tym czasie pójdzie do sądu i co wtedy?? 5tys. nie mam zeby wpłacic i na chwilę zatrzymać skierowanie sprawy do sądu :( no i dlaczego nie kontaktowali się telefonicznie, mailowo ??(pomijając już fakt pisemny) skoro również posiadali aktualny numer i adres e-mail.Poza tym poczytałam trochę na różnych forach o szybkości i kompetecyjności w załatwianiu spraw i jakoś kiepsko to widzę :( a co jeśli w tym czasie władują mi komornika na konto lub pensję?? nie wiem co mam robić? POMÓŻCIE!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-09 20:10 przez karolla.
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 12:48:54
Moze Twoj pierwszy kontakt z bankiem kilka lat temu byl pod starym adrresem i nie zmienili sobie w systemie. Ja tak mialam z AIG mieli stary adres z umowy kilka lat temu i choc umowa byl na nowy adres to traktowali go jako adrs korespondencji a stary mieli jako zamldowania. Trzy razy skladalam pisma u nich w oddziale aby wreszcie . Korespondencja na stary adres zameldowania mogla wogóle do Ciebie nie dotrzec zmienili. Przciez pod starym adresem moga mieszkac obcy ludzie wiec jak odbiora polecony? Chyba ze to wypowiedzenie wysłali zwyklym listem a to moim skromnym zdaniem ujawnienie tajemnicy bankowej. Mnie tk zrobilo AIG wyslali wezwanie do zaplaty na ten stry adres gdzie mieszka juz zupełnie inna osoba i mocno zrobilam im kolo pióra skladalam reklamacje ze przez ich balgan w systemie moglo dojsc do ujawnienia tajemnicy bankowej ze ta osoba która kupila ode mnie miszkanie mogla sobi przeczytac ten list. Spróbuj zagrac na tym adresie to ewidentne zaniedbaie banku jesli umowa jest zawarta na nowy adres a oni sobe korespondencje wysylaja na jakis inny adres ktorego nie ma na wniosku i umowie. Przeczytaj tez w jakiej sytucji bank moze wypowiedziec uowe w standardzie sa to 2 pelne raty ale wydaje m sie ze wczesniej pisemne wezwanie do zaplaty. Mysle ze inne osoby tez Ci cos doradza ale moim zdaniem pisz nie na zadna skrytke tylko na siedzibe polecoony z potwierdzeniem odbioru reklamacje ze nie dostales zadnego pkietu aktywacyjnego i zadnej korespondencji wzywjacej do zaplaty i do wiadomosci komisji nadzoru finasowego rzecznika konsumenta i innych takich a oprocz tego od razu pisz o ta restrukturyzacje. Taemnica bankowa to wazna rzecz i mozna na tym ugrac a Ciebie nic nie obchodzi co oni wpisli sobie w systemie masz umowe i wszelka korespondecncja ma byc tylko na adres w umowie.
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 17:25:53
karolla ja mam podobnie z citibankiem - na umowie jest TYLKO mój adres zameldowania stałego i na taki powinny iść wszystkie pisma, a oni sobie na adres dobrych ludzi, którzy mi udzielali skrzynki pocztowej (bo u mnie jeszcze nie było) chyba z 10 razy już zmieniałam dyspozycję ale to jak kretynami, bo albo system nie przyjął albo jeszcze co innego.

Odebrać twoją korespondencję na starym adresie może KAŻDY kto tam mieszka - bo wystarczy ten sam adres w dowodzie i co.... do banku idzie informacja, że wypowiedzenie doręczone, a ktoś wywali ten list do smieci bo to nie do niego (rzadko kto oddaje źle doręczoną pocztę poleconą na urząd pocztowy żeby oddali nadawcy) i TY leżysz i kwiczysz.

Nadziejka ma rację - pisz na adres centrali mbanku za potwierdzeniem odbioru - bo oni też wypowiedzenie umowy muszą wysłać Tobie za potwierdzeniem odbioru, więc jeśli to zrobili to dowiesz się kto je odebrał. Wtedy możesz podniesć zarzut nieskutecznego doręczenia, a jeśli tak to kwota twoje kredytu nie jest wymagalna (bo niewypowiedziana skutecznie) i jak chcą nadać BTE? Najlepiej prześlij im w piśmie też kserokopię tej umowy z adresem. A co.
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 18:20:42
No dobrze, ale co jeśli było dwa razy wysyłane i nie odebrane, bo wtedy też podobno liczy się jako odebrane, tylko szkoda, że nie przez mnie :(
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 18:28:34
To zostaje ci tylko podważenie zasadności uzycia przez bank twojego starego adresu.
Jeśli na wniosku kredytowym i na umowie masz już nowy adres to jest to ewidentny błąd banku. Możesz go również dochodzić jeśli na umowie masz tylko adres zameldowania stałego, a na wniosku oba, dlatego, że bank ma obowiązek wpisac wtedy oba adresy w umowę. poza tym sprawdź na jaki adres przyszedł harmonogram spłat - bank przecież część dokumentów dot. kredytu wysyła klientowi (chyba że u ciebie bylo inaczej).

Poza tym jakim cudem mają twój stary adres skoro umowę spisywali z tobą juz na nowym dowodzie osobistym? Sprawdź dokładnie co im podawałaś i gdzie szły inne listy z banku bo inaczej nic nie zwojujesz. (musiały byc monity - przed wypowiedzeniem idą z regułu trzy takie listem zwykłym).
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 18:37:35
Fakt, harmonogram spłat przyszedł pocztą razem z umową na mój nowy adres, ale to były jedyne dokumenty, które dotarły właśnie na ten adres podany w umowie. potem cisza aż do wiadomości z tej kancelarii (i to w sumie od nich dowiedziałam się, że wypowiedzenie poszło na stary adres). Adres stary mogą mieć jedynie dlatego, że na długo przed wzięciem tego kredytu zwracałam się z wnioskiem o ekonto ;] które notabene również nie zostało założone, ponieważ kurier z umową do mnie nie dotarł aż przez 2 razy ;] i odsyłał dokumenty do banku po miesiącu z adnotacją braku kontaktu chociaż wogóle nawet nie dzwonił ;] na to składałam reklamację. no ale co te niezałożone konto ma do tego. To ich sprawa, że mają burdel w dokumentach i mylą konia z jeżem.
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
05 gru 2010 - 19:51:38
To masz wygrana sprawe z tym adresem. W umowie masz nowy adres i harmonogram dostalas na nowy a to ze oni sobie kiedys wpisali do systemu stary to za przeproszeniem g...... Cie obchodzi. Nie dostalas ZADNEJ korespondencji wzywajacej do uregulowania zaległosci, NIE DOSTALAS wypowiedzenia wiec jak moze byc skuteczny dokument którego nie dostalas. To co piszesz o niedbieraniu korespondencji i ze bank liczy to jak odebrane to prawda pod warunkiem ZGODNOSCI ADRESU. U Ciebie tego nie bylo. Piszesz na siedzibe za potwierdzeniem odbioru reklamacje podwazajaca skutecznosc doreczenia i moim zdaniem o tej tajemnicy bankowej i do nadzoru finansowego i do rzecznika i do naszego stowarzyszzenia. To nie jst tak ze koresponderncje moga sobie kierowac gdzie chca to naruszenie Twoich dóbr osobistych. Ja bym jescze na Twoim miejscu poszukala w google "nieskuteczność doreczenia" aby im bardziej fachowo napisac. Banki te lubia rozglosu i co prawda arbiter tez jest z ich grona ale tu ewidentnie blad banku. Wiec uprzedz ich ze zadasz odpowiedzi na pismie na swoja reklamacje wypowiedzenia pisemnego nie dostalas woiec jak zrobia BTE to w sadzie oprotestujesz. Ten adres to Twoja karta przetargowa
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
06 gru 2010 - 06:03:14
Im więcej czytam tym bardziej pozytywnie to widzę. Ale jest pytanie (pewnie jedno z miliona w obecnej chwili) co z BIK-iem??wiem, że tam mnie wpisali, że umowa jest wypowiedziana i teraz nawet żaden bank nie udzieli mi kredytu żeby spłacić to dziadostwo w tym "super" banku ;[ czy w obecnej sytuacji z tym adresem i doręczeniem wypowiedzenia taki wpis nie jest przypadkiem bezpodstawny i nie narusza moich dóbr osobistych??
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
06 gru 2010 - 08:12:10
Wczoraj zrobila tak jak Ci radzilam wrzuciłam w google "nieskuteczność doreczenia". Przykłądy dotycza co prawda korespondencji z sadu ale mysle ze te zzasady mozna rozciagnac na banki. Jest tam przyklad wyroku SN w sprawie korespondencji sadowej w której biegl termin i adresat podwazyl skutecznosc doreczenia argumentujac ze list odebrala mieszkajaca pod tym samym adresem zona leczona psychiatrycznie. I przywrocili mu termin. Co do BIK tu jest gorzej tylko bank ma mozliwosc wycofac wpisy w BIK robilam kilka razy raport i nie kojarze czy tam jest status o wypowiedzeniu umowy ale na pewno jest o opoznieniach a tu nie masz podstaw bo miales opoznienia. Wiec moim zdaniem masz marne szanse na kredyt w innym banku postaraj sie z nimi dogadac z restrukturyzacja. Moim zdaniem masz wieksze szanse wywalczyc cos w M banku. A kto mieszka pod tym starym adresem ze oddali im korespondencje do Ciebie? Jezeli to ktos obcy to awantura na poczcie jesli rodzina to moim zdaniem podobnie jak ten czlowiek z zona nie oddali mi zadnej korespondencji bo chorzy starsi, skleroza itp
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
06 gru 2010 - 09:33:27
Dzień Dobry Karolla.
Jeśli mogę Ci radzić to broń Boże nie ładuj sie w kolejny kredyt ,a juz na pewno
nie szukaj go wśród podejrzanych firm udzielających kredyt(pozyczkę) bez BIK.
To pierwszy krok do zapętlenia.Potem będzie jeszcze gorzej.
Postaraj sie zrobić tak jak Ci radzą po pierwsze
wyjaśnij sprawę adresu
po drugie
pisz pismo za pismem z prośba o restrukturyzację (wzór pisma znajdziesz na forum)
wysyłaj je poleconym ekspres za potwierdzeniem odbioru do Dyrekcji banku
do Działu Restrukturyzacji.
Nawet jak bank nie wyrazi zgody to zawsze masz dowód ,ze wyjaśniałaś sytuację
i prosiłas o ugodę.
Wpłać tyle ile możesz choćby niewielką kwotę. To świadczy o Twojej dobrej woli.
Będzie dobrze
Nie martw sie na zapas
POZDRAWIAM
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
06 gru 2010 - 09:38:00
Jeszcze jedno jak będa dzwonić z działu Windykacji(jak go zwał tak zwał) poinformuj ze jestes własnie w trakcie wymiany korespondencji z Dyrekcja banku,ze trwa renegocjacja Twojego kredytu i czekasz na stanowisko Dyrekcji w sprawie spłaty.
Powiedz również ,ze telefonów od nich nie będziesz odbierać i rozmawiać o spłacie dopóki nie otrzymasz na pismie odpowiedzi.
POZDRAWIAM
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
06 gru 2010 - 19:30:29
w głowie mi się od tego kręci ;[ już się pogubiłam co do czego i po co i w jakiej kolejności :( za dużo informacji, coś tam szukam w necie, Wy mi podpawiadacie więc znowu szukam, czytam, analizuję ;] ale dziękuję Wam :)
Re: mBank wypowiedział umowę-co robić??
06 gru 2010 - 21:58:51
Ja też napisze do banku i podważe skuteczność doręczenia. Zmiane adresu do korespondencji podawalam im juz kilka razy a oni z uporem maniaka na stary adres. I nie mam jak odebrac bo go nie mam w dowodzie. No banda debili czy jak. jasny gwint. jak mozna polecony wysłać na inny adres niz zameldowania stałego. Słów brak. a do tego kiedy się chcę czegoś dowiedzieć w banku to słyszę, że sprawa jest już poza bankiem i bank się juz tym nie zajmuje tylko kancelaria windykacyjna do której numeru telefonu oczywiście nie dostaję - ale na każdym piśmie (zwykłym) tego banku pisze, żeby się kontaktować z działem windykacji a oni znowu, że nie.
napiszę do nich uroczo i kulturalnie zjadliwie.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:46:40
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqdewdfegy
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować