Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: zajęcie komornicze auta ,które jest banku

zajęcie komornicze auta ,które jest banku
23 wrz 2011 - 21:50:31
Witam--prosze o pomoc---komornik za 14dni chce zlicytować mi auto,które jest na kredyt--ja za to auto gdybym musiała je spłacić tzn.kredyt wzięty na nie tj .42tys.zł---a komornik,który mi dziś wezwanie przesłał--to za 2,5tys zł---czy w taki przypadku może zając auto nie należące do mni tak naprawdę tylko do banku--prawda?sama już nie wiem. pismo dokładnie brzmi tak;
komornik sadowy przy sadzie rejonowy w ...tu nazwisko komornika...zawiadamia,że w dniu 18.09.2011r. zostalo dokonane zajęcie ruchomości znajdujących się w posiadaniu dłuznika
--tu moje imię i nazwisko
w postaci samochód ....i tu marka i nr rejestr auta.
Ujawnienie praw osób trzecich nastapiło w wyniku ;ustaleń organu egzekucyjnego w trybie art.761 kpc. . Wobec powyższego informuję o możliwości złożenia w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma powództwa przeciwegzekucyjnego do Sądu rejonowego wydziału cywilnego w ... w trybie art.841kpc. ,żadajac zwolnienia zajętych ruchomości spod postepowania egzekucyjnego .odpis pozwu prosze przzesłać na adres ..... ....
Jednoczesnie informuję ,iż po terminie mies.będzie i licytacja
Re: zajęcie komornicze auta ,które jest banku
23 wrz 2011 - 22:04:51
Nie mam wiedzy praktycznej ale czytalam w postach komornik zabiera ale potem jest prawo dluznika do ujawnienia praw osób trzecich. MAsz napisane w tym piosmie w ciagu 14 dni mozesz zlozyc powództwo przeciwegzekucyjne o zwolnienie zajetych ruchomości przeciez w dowodzie rejetsracyjnym chyba masz wpisany bank?
Re: zajęcie komornicze auta ,które jest banku
24 wrz 2011 - 11:42:32
Kto jest właścicielem samochodu wpisanym w dowodzie rejestracyjnym? Ty czy bank? Jeżeli bank to powinnaś do protokołu zajęcia ruchomości (samochodu) złożyć oświadczenie że nie jesteś właścicielem a jest nim bank. Bezwzględnie powinnaś tez poinformować bank o tym zajęciu i to jak najszybciej.
Jeżeli Ty jesteś właścicielką a bank ma jedynie ustanowiony zastaw rejestrowy to masz większy problem, bo komornik może samochód sprzedać. W takiej sytuacji tez poinformuj bank o tym zajęciu i terminie licytacji. Widziałem kiedyś taką procedurę, że bank wzywał wierzyciela na którego wniosek doszło do zajęcia ruchomości powołując się na postanowienia umowy o ustanowieniu zastawu rejestrowego, do zwolnienia ruchomości od egzekucji. Jest szansa, że wierzyciel się wystraszy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować