Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Co z tym zrobić?

10 kwi 2011 - 10:20:21
Jeśli to co piszesz jest prawdą, to w takim wypadku trudno uwierzyć w całkowity przypadek/pomyłkę/. Konta bankowe są zabezpieczone cyfrą kontrolną /dwie pierwsze cyfry rachunku/. Jeśli zrobi się przypadkowy błąd wpisując na poleceniu przelewu nr konta, to nie będzie się zgadzała cyfra kontrolna i przelew nie przejdzie. Nie można przypadkowo pomylić się tak, aby trafić na istniejące konto innej osoby. Można natomiast wpisać /celowo lub przez pomyłkę/ poprawnie nr innego konta.
W banku, w którym ja mam konto twierdzą, że po śmierci klienta jego konto przenoszone jest do kont zamkniętych i przelewy kierowane na to konto są zwracane do banku z którego wyszły. Jednak można zrobić to zgodnie z prawem. Pytanie, dlaczego niektóre banki tak nie robią? Co dzieje się z pieniędzmi, które ewentualnie wpłyną na konto osoby zmarłej? Jestem przekonana, że to co wpłynie na takie konto po złożeniu w banku aktu zgonu na pewno nie trafia do spadkobierców osoby zmarłej. A zatem gdzie trafia? Może tu jest odpowiedź dlaczego banki pozostawiają takie konta aktywnymi.
Temat Autor Odsłon Wysłane

Co z tym zrobić?

Grażyna 2040 09 kwi 2011 - 19:24:27

Re: Co z tym zrobić?

bajka 558 09 kwi 2011 - 22:58:59

Re: Co z tym zrobić?

Grażyna 625 10 kwi 2011 - 10:20:21

Re: Co z tym zrobić?

bajka 655 10 kwi 2011 - 13:26:39

Re: Star Wars Credits For Sale

safe123 522 29 kwi 2012 - 10:46:15



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować