Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Zajęcie komornicze

Zajęcie komornicze
02 cze 2011 - 16:41:30
Wpadłem w pętle zadłużenia, spłacałem kredyty kredytami,mam 7 spraw sądowych na łączną sumę 80 tysięcy. Pracuje więc spłacam 770 zł miesięcznie komornkom 2. Zarabiam 1660 zł. Mieszkam u matki. Czy pozostali komornicy mogą zając mi resztę wypłaty ? Czy matka ma prawo do nie wpuszczenia ich do domu jeżeli jestem tam zameldowany ? Czy mogą zając jej dom, ewentualnie sprzęt rtv ?
Re: Zajęcie komornicze
02 cze 2011 - 18:09:33
Proszę Ciebie o tel.500 848 247 do p. Romana..czytał Twój wpis..
Re: Zajęcie komornicze
02 cze 2011 - 23:48:54
Postanowiłam wpisać się tu z dwóch powodów: jestem w bardzo podobnej sytuacji jak zresztą tu wielu i Pan Roman napewno Ci pomoże skutecznie i wiedz, że tu spotkasz cennych przyjaciół. "Bo prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". Jesteś imiennikiem mojego męża i dlatego proszę Cię o jedno - nie załamuj się!!!
Re: Zajęcie komornicze
09 cze 2011 - 21:48:16
DZWONIŁEM ALE NIKT NIE ODBIERA A JA NIE ODBIERAM Z NUMEROW ZASTRZEŻONYCH......
POTRZEBUJE INFORMACJI PRAWNEJ, FACHOWEJ OD ZARAZ - TU NA FORUM LUB MEILEM :
janusz29poczta@interia.pl
ILE MOŻE MI WYPŁATY ZABRAĆ KOMORNIK PRZY 7 WYROKACH KOMORNICZYCH ?
CZY MIESZKAJĄC U MATKI, MOŻE KOMORNIK ZAJĄC JEJ MAJĄTEK ?
JEŻELI TAK TO CZY WYMELDOWANIE JEST DOBRYM WYJSCIEM ?

JAK POWYŻEJ PISAŁEM ZARABIAM 1660 netto, KOMORNIKOWI PŁACE 770 ZŁ, MIESZKAM U MATKI, POSIADAM OSOBIŚCIE - NIC - OPROCZ ŁÓZKA NA KTORYM ŚPIE.
MATKA BYŁA ZMUSZONA UŻYCZYĆ/WYNAJĄC POKÓJ OSOBIE BY BYŁO Z CZEGO SPLACAĆ TO CO TRZEBA OPŁACAĆ - MEDIA
OCZYWIŚCIE BEDE SPŁACAŁ NADAL, ALE NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE WIEM CZEGO MOGE SIE SPODZIEWAĆ ?
ZA POMOC DZIEKUJE .
Re: Zajęcie komornicze
09 cze 2011 - 23:58:50
Próbuj do skutku, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Jak się pewnie domyślasz, Pan Sklepowicz to bardzo zapracowany człowiek, więc jest to w Twoim jak najbardziej dobrze pojętym interesie, aby się weszcie dodzwonić. Pan Roman Sklepowicz nigdy nie oddzwania, więc jeśli masz telefony z numerów zastrzeżonych to pewnie wydzwania już windykacja.

Co do Twoich pytań to tematy walkowane o tysiąckroć, więc wystarczy przeszukać wątki opcją "szukaj" i po kłopocie. Widocznie jesteś przyzwyczajony że wszystko się Tobie podaje na tacy ale niestety życie weryfikuje takie przyzwyczajenia.

Na szybko powim Ci tylko, że komorniki, bez względu ilu by ich było, może zabrać tylko i wyłącznie do 50% wynagrodzenia lub w przypadku alimentów 60%, ale nie więcej niż najniższa krajowa, gdyż ta podlega ochronie pzed zajęciem. Jeśli nic nie posiadasz to komornik nic Ci nie zajmie i umorzy egzekucję, chociaż dług nie zniknie a wierzyciel będzie mógł ponownie wnosić do komornika o egzekucję. Twoja mam jest bezpieczna, choć na niej skupi się całe działanie windykacyjne a wymeldowanie nic nie da. Windykatorzy będa zastraszać Twoją mamę do woli a Twoim zadaniem jest zapoznać się z poradami z tego forum aby jej zminimalizować takie super doznania.

A teraz do dzieła. Zapraszam do lektury :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Zajęcie komornicze
11 cze 2011 - 12:58:05
DZIEKUJE
Re: Zajęcie komornicze
23 cze 2011 - 16:52:39
Ja także mam nie miłe doświadczenia sądowo- komornicze Powiedzcie mi proszę czy komornik może wyceniać nie rozdzieloną wspólność majątkową, bo u mnie tak zrobił a gdy nie został wpuszczony na posesję przywiózł policję ślusarza i wtargnął na posesję w celu wyceny domu za co naliczył sobie 4 tyś zł kosztów.Teraz inny sąd stwierdził że skoro przy rozwodzie nie było podziału majątku to sąd nakazuje ten podział z urzędu . I tu mam pytanie czy w moim przypadku jest wszystko w porządku od strony prawa? Pozdrawiam Pana ROMANA oraz wszystkich SKLEPOWICZÓW.
Re: Zajęcie komornicze
23 cze 2011 - 23:02:27
Witam. Wyjśniam na czym to polega.
Dopóki byłaś w związku małzeńskim , a nakaz zapłaty i klauzula był rozumiem tylko na ciebie to byłaś niejako chroniona. Miałaś niepodzielny udział 50 % w nieruchomości, a twj=ój mąż mógł się sprzeciwić art.923/1 kpc, i zdjęliby zajęcie, bez klauzuli na męża nie można szacować nieruchomości.
W momencie rozwodu z autmatu twój udział 50 % zamienił się niejako na 1/2 własności domu, i w tym momencie nie muszą już mieć klauzuli na męża bo daddzą do licytacji 1/2.Dział majatku przez Sąd to już tylko formalność.
Tak więc zlicytują 1/2-chociaż pocieszające że 1/2 nikt nie kupi.
Re: Zajęcie komornicze
24 cze 2011 - 16:02:08
Nasze prawo jest chore- śpij spokojnie- jaki idiota kupi połowę nieruchomości- chyba że jakiś poseł- oni są genialni :-)
Re: Zajęcie komornicze
25 cze 2011 - 15:21:19
Witam, dziękuję za podpowiedzi lecz gwoli wyjaśnienia mojej sytuacji: gdyby doszło do zlicytowania połowy domu, to na drugą połowę czyha była żona , która jest właścicielem połowy mojego domu i której właśnie zależy na jak najszybszym zlicytowaniu mojej połowy.Wtedy miałaby całe gospodarstwo, które podstępem wyłudziła, obiecując lepsze relacje rodzinne po czym, po 3 miesiącach wniosła potajemnie pozew o rozwód. Ucierpiałem na tym ja tym bardziej, że gospodarstwo podarowali mi moi rodzice do odrębnego majątku a ja bezmyślnie go rozszerzyłem, bez wiedzy i zgody rodziców, czym ich naraziłem na utracenie miejsca zamieszkania.Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję.
Re: Zajęcie komornicze
25 cze 2011 - 18:47:15
Wiesz co- Ty lepiej zadzwoń do Pana Romana- bo ja nie bardzo jestem w temacie- a nie chce podawać błędnych informacji- ale żonkę to masz zdolną- bardzo współczuję
Re: Zajęcie komornicze
26 cze 2011 - 19:40:10
Masz rację z tym, że zdolna w cudzysłowie. Dzięki za radę i chyba tak zrobię, na razie pozdrawiam Ciebie i Wszystkich SKLEPOWICZÓW
W podziękowaniu anegdotka:Przychodzi komornik z asystentem do starszych ludzi w celu zajęcia majątku, lecz nie znajdują nic, co by miało wartość, więc opuszczają dom. Babcia przewidziała, że mogą wrócić, więc zdjęła z nad łózka, wartościowy olejny obraz, ostatniej wieczerzy. Panowie po powrocie podeszli do łóżka i pytają co się stało z ostatnią wieczerzą, babcia odpowiada- nie wiem, pojedli i poszli sobie
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:49:59
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqhttgff
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować