Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Absurdy ING Banku Śląskiego.

22 sty 2010 - 18:54:50
Witam!
Do tej pory uważałem, że ING BŚ to jeden z uczciwszych i życiowych banków, ale ostatnie perypetie z tym bankiem spowodowały, że zmieniłem zdanie. Ale do rzeczy...
Mam u nich kredyt, mały, ale jednak. Do grudnia 2009 roku było tak, że bank sobie ściągał sam miesięczną ratę z mojego konta. Ale, że ostatnio komornik siadł mi na konto (z innej przyczyny, którą opisywałem w innym wątku na tym forum), to muszę przychodzić co miesiąc do banku żeby osobiście wpłacać te raty. Sprawa nie byłaby o tyle absurdalna, o ile nie to, że byłem 10 stycznia w banku w celu zapłaty raty, a w okienku kasowym miła Pani powiedziała mi, że nie może mi przyjąć tej wpłaty z powodu tego, że płatność raty mam na 12. Słyszę: "(...) musi Pan przyjść na przykład 13. bo w systemie mam możliwość tylko wprowadzenia kwoty za ten kredyt w całości albo ratę po terminie (...)". Myślę sobie, że jakoś wygospodaruję czas na kolejną wizytę, ale na przyszłość - mówię miłej Pani - proszę o podanie numeru konta kredytu, gdzie mógłbym przelewać przez neta raty sam... Usłyszałem: "Nie ma takiej możliwości, gdyż kredyt nie ma swojego konta...". Przemilczałem to...
Dziś (22 stycznia) w końcu dotarłem do tego banku, aby wywiązać się ze swego obowiązku i wpłacić tą "przeterminowaną" ratę. Sprawa byłaby zamknięta, gdyby nie fakt, że siedząc sobie już przy kolacji, odbieram dzwoniący telefon, a tam słyszę, że w imieniu ING Bank Śląski, KRUK chciałby ode mnie superzaległą (po 11 dniach) ratę kredytu. Normalnie masakra - na szczęście Pani z KRUKA przyjęła do wiadomości, że rata już spłacona.

A jakie absurdy? Może w punktach:
1. Bank blokuje mi konto, z którego sobie sam pobiera raty kredytu.
2. Brak możliwości wpłaty raty przed przewidzianą datą w umowie o kredyt.
3. Brak konta kredytu, na które można byłoby przelewać wpłaty.
4. Już po 11 dniach, bez monitu, bez poinformowania mnie, bank przekazuje RATĘ (całe 99 PLN) do windykacji zewnętrznej KRUK.
5. Przy wpłacie raty w kasie, miła Pani także nic nie rzekła o windykacji. Czyżby nie wiedziała? Może nie ma takiej funkcji w systemie?!

Co Wy na to mili forumowicze? :-)
Temat Autor Odsłon Wysłane

Absurdy ING Banku Śląskiego.

Paxsoniusz 3948 22 sty 2010 - 18:54:50

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

wrona 942 22 sty 2010 - 22:07:43

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

juusta 865 07 kwi 2013 - 14:00:38

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

juusta 953 07 kwi 2013 - 15:05:06

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

juusta 796 03 lip 2013 - 20:25:28

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

jerry23 777 04 lip 2013 - 02:57:58

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

juusta 741 15 sie 2013 - 11:43:23

Re: Absurdy ING Banku Śląskiego.

babra 737 15 sie 2013 - 12:02:24



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować